The auction will start on 21.06.2024

Auction 118. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17902

1944 kartka z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury, gwarancja Pelczar.

Fi.73, 78, Cp9II
150 PLN
17903

1944 kartka nadana z agencji pocztowej w Budzowie przez zwierzchni urząd Kraków 2 do Spytkowic.

Fi.75
60 PLN
17904

1944 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta wysłana z Krakowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
17905

1944 list z Krakowa do protektoratu Czech, wirnik propagandowy.

Fi.78
25 PLN
17906

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.111, Cp9b; 36
40 PLN
17907

1944 seria z okazji urodzin A.Hitlera stemplowana kasownikiem okolicznościowy z pierwszego dnia obiegu.

Fi.117-9
10 PLN
17908

1944 55. urodziny Hitlera, seria z lewym, ozdobnym marginesem na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay".

Fi.117-19
30 PLN
17909

1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
17910

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria na ekspresowym liście poleconym z Krakowa do Mielca, na odwrocie stempel odbiorczy..

Fi.120-4
80 PLN
17911

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
150 PLN
SOLD
17912

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, prawy znaczek z błędem "uszkodzona ramka na lewo od 30".

Fi.122B1
50 PLN
17913

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek z błędem "uszkodzona ramka na lewo od 30".

Fi.122B1
40 PLN
17914

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, parka znaczków ciętych w słabym stanie, jeden mocno uszkodzony.

Fi.123nz
300 PLN
17915

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek nieząbkowany.

Fi.123nz
650 PLN
17916

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10 + 10 zł na liście poleconym z Ostrowca Kieleckiego nadany 14.11.44 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, list przefrankowany ale rzadko spotykany z obiegu pocztowego, fotoatest Paetow.

Fi.125
2 800 PLN
17917

1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN
17918

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie widokowej z okazji 400. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
180 PLN
17919

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany w arkusiku z sektora 1 (Fi.1000.-, Mi.300 euro), drobne zagniecenia w kilku miejscach, ogólnie dobra prezencja.

Fi.125a ark.
800 PLN
SOLD
17920

1944 kartka z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
40 PLN
17921

1944 kartka z Krakowa do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu.

Fi.Cp8II
175 PLN
17922

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), bardzo dobry stan zachowania,

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
80 PLN
17923

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi.120.-).

Fi.Cp9III B
80 PLN
17924

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta rzadka z obiegu; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
120 PLN
17925

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 28.12 z Bochni do Piastowa, bardzo dobry stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
17926

1944 portret Hitlera, trzy karty o wyraźnie różniących się kolorami znakach opłaty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
200 PLN
17927

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
20 PLN
17928

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
17929

1944 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Kielce - Warszawa nr ZUG 0255, kartka w słabszym stanie.

Fi.Cp10
80 PLN
17930

1944 całostka z podobizna A. Hitlera.

Fi.Cp10
10 PLN
17931

1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki" tzw. "Górale", znaczki w bardzo dobrym stanie, fotoatest Paetow.

Fi.I-III
7 000 PLN
17932

1944 Widoki - seria czysta tzw."Górali", nie wprowadzona do obiegu z powodu niepowodzenia akcji germanizacyjnej polskiej ludności góralskiej "Göralenvolk" z międzypolami po prawej stronie (Fi. +100%), pustopola dzielą 40 znaczkową część arkusza od 100 znaczkowej; do sprzedaży arkusze miały trafić rozcięte przez środek międzypola, znaczki w bardzo dobrym stanie, fotoatest Berbeka.

Fi.I-III Pp
10 000 PLN
17933

1944 widoki, znaczek za 40 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce.

Fi.III
800 PLN
17934

1944 widoki, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu za 6 gr. w barwie niebieskiej, fotoatest Walocha.

Fi.IP1
6 000 PLN
17935

1944 "In jedes Packet ein Doppel der Auffchrift einlegen!" rzadki stempel okolicznosciowy na kartce z Radomia do Krakowa.

Fi.XII
500 PLN
17936

1944 kartka z Zakopanego do Krakowa, stempel okolicznościowy Zakopanego.

Fi.XV
300 PLN
17937

1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.


Mi.794, 795, 827
1 000 PLN
17938

1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Haushaltwaren artykuły gospodarcze - o wartości 1 punktu, w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
SOLD
17939

1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie.


200 PLN
17940

1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke EISEN-ŻELAZO - o wartości 2 punktów, w kolorze karminowym, umożliwiający nabycie wyrobów żelaznych, na odwrocie stempelek "Landwirtschaftlichen KREISHANDELGENOSSENS mit Antelihaftplicht in Sochaczew"; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
SOLD
17941

1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke EISEN-ŻELAZO - o wartości 10 punktów, w kolorze brązowym, umożliwiający nabycie wyrobów żelaznych, na odwrocie stempelek "LANDWIRTSCHAFTLICHEN KREISHANDELGENOSSENS POWIATOWA SPÓŁDZIELNIA ROLNICZO-HANDLOWA Sochaczew"; dobry stan zachowania.


120 PLN
SOLD