Auction 118. General Government

17662

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!" - UWAGA nowa dokładniejsza klasyfikacja w katalogu Fischera;, wysłana 24.10 z Limanowej do Warszawy; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; mimo odbarwień spowodowanych światłem słonecznym dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II
900 PLN
17663

Fi.Cp3II
50 PLN
17664

Fi.Cp3II
40 PLN
17665

Fi.Cp3II
40 PLN
17666

Fi.Cp3II
40 PLN
17667

Fi.Cp3II
40 PLN
17668

1940 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Plauen - Warszawa pociąg nr ZUG 2093.

Fi.Cp3II
150 PLN
17669

1940 kartka urzędowa z Mielca do Wrocławia.

Fi.Cp3II
50 PLN
17670

Fi.Cp3II1
1 000 PLN
17671

1940 całostka z napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe 4, na odwrocie rzadko spotykany abklacz nadruku.

Fi.Cp3II1
1 000 PLN
17672

1940 całostka z napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe 3, kartka z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp3II1
600 PLN
17673

1940 całostka z napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 53 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe 3, kartka z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp3II2
30 PLN
17674

1940 całostka z napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 53 mm, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe 4, kartka z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp3III2
40 PLN
17675

Fi.Cp4
300 PLN
17676

Fi.Cp4I
150 PLN
17677

1940 całostka hasłem propagandowym 11 z sygnaturą VI-1939 z obiegu pocztowego z Jarosławia złamana w połowie.

Fi.Cp4I1
40 PLN
17678

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem; hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa (Fi.90.-).

Fi.Cp5I
Mi.P6II
70 PLN
17679

Fi.Cp5I
70 PLN
17680

1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp5I
50 PLN
17681

Fi.Cp5I
75 PLN
17682

1940 całostka hasłem propagandowym 3 z sygnaturąX-1938z obiegu pocztowego z Jarosławia, kartka złamana w połowie.

Fi.Cp5I
40 PLN
17683

1940 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp5I
50 PLN
17684

Fi.Cp5II
320 PLN
17685

1940 kartka z Warszawy do Puław, całostka z nadrukiem "POSTKARTE" długości 40 mm, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp5II
400 PLN
17686

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T(14) - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.XII z Warszawy do Krakowa, znak opłaty skasowany stemplem wirnikowym WARSCHAU C4 z wyróżnikiem "bb"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F
160 PLN
17687

Fi.Cp6A
120 PLN
17688

Fi.Cp6A
100 PLN
17689

Fi.Cp6A
150 PLN
17690

1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Sędziszowie koło Ropczyc przez zwierzchni urząd w Dębicy do Niemiec, całostka na części nadawczej kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6A
200 PLN
17691

1940 kartka z Tomaszowa do Czerwonego Prądnika, całostka na części nadawczej kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6A
180 PLN
17692

1940 kartka z Warszawy do Niemiec, całostka na części na odpowiedź kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6B
270 PLN
17693

1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Mordach przez zwierzchni urząd w Siedlcach do Góry Kalwarii, całostka na części na odpowiedź kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6B
300 PLN
17694

1940 kartka ze stemplem "DEUTSCH - PRZEMYSL", na odwrocie nie wypisana.

Fi.Cp7I
70 PLN
17695

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka z silnym abklaczem na odwrocie, niespotykane.

Fi.Cp9MK
400 PLN
17696

Fi.FCp2II
2 000 PLN
17697

1940 formularz na polskiej całostce.

Fi.FCp3
50 PLN
17698

1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.FCp5BII
2 000 PLN
17699

Fi.Fcp4
150 PLN
17700

1940 marginesowe znaczki urzędowe, seria bez ostatnich trzech wartości.

Fi.U1-12
190 PLN
17701

Fi.U1-15
200 PLN