Auction 118. General Government

17862

Fi.104
95 PLN
17863

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym na specjalnej kartce.

Fi.104
83 PLN
17864

Fi.104; 31
100 PLN
17865

Fi.104P2 ark.
10 000 PLN
17866

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą skasowane 26.X stemplem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG; doskonały stan zachowania.

Fi.105-09
150 PLN
17867

Fi.106, 32
30 PLN
17868

Fi.106; 32
30 PLN
17869

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
17870

Fi.113-16 Pw1
80 PLN
17871

Fi.114P
Mi.114P3a
1 800 PLN
17872

Fi.115
270 PLN
17873

Fi.Ark.104II Pw
600 PLN
17874

Fi.Ark.104II Pw
500 PLN
17875

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta wysłana ze Lwowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur i datownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie stempel kartoteki Polskiego Czerwonego Krzyża, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp8II
120 PLN
17876

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie datownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 73, 74, 86a
Mi.P12/02
200 PLN
17877

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 5.V jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; datowniki odbiorcze 16.5 i 17.V, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona).

Fi.Cp9b, 77, 86
Mi.P12/02
200 PLN
17878

1943 próba formularza kartkowego na przedwojennej całostce z hasłem propagandowym 13, unikalne, gwarancja Pelczar.

Fi.FCpP3
6 300 PLN
17879

1943 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla.

Fi.IV
500 PLN
17880

1943 kartka niemiecka z nadrukiem "UKRAINE" dla terenów Rzeszy Ostland użyta pocztowo z Lublina 2 do Krakowa.

Fi.OkNcp2
200 PLN
17881

1943 list urzędowy z Żabnik.

Fi.U11, U31
30 PLN
17882

1943 list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru z Krakowa do Mogiły, na odwrocie stempel odbiorczy pośrednictwa pocztowego w Mogile.

Fi.U17, U24
80 PLN
17883

Fi.U25-36
120 PLN
17884

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
17885

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, marginesowy znaczek za 100 gr. z przesuniętym na prawo nominałem i liczbami rozrachunkowymi na marginesie znaczka - w tej postaci niespotykany, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie MK Walocha..

Fi.U36 MK
400 PLN
17886

1943 list z wirnikiem propagandowym z Krakowa, ładna czytelna odbitka wirnika.

Fi.V
50 PLN
17887

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.

60 PLN
17888

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.

50 PLN
17889

60 PLN
17890

2 000 PLN
17891

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.

300 PLN
17892

1943 koperta na telegram, na froncie napis tuszem.

70 PLN
17893

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.900.-); gwarancja.

800 PLN
17894

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, narożnikowy znaczek o nominale 12+18 Pf z błędem na poz.1 "czworokątny punkt po W w WOLYNSK" poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnego Gubernatorstwa, nadruk DEUTSCHE HILFPOST / Gebietskommisssar Wladimir-Wolynsk, papier żółtawy, tak jak wydano bez gumy, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1650.-), ładny stan zachowania.

Fi.7 B3
Mi.13
1 600 PLN
17895

Fi.36
50 PLN
17896

Fi.42, 48, 71
50 PLN
17897

1944 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Miączynie przez zwierzchni urząd w Zamościu do Niemiec, nietypowy stempel pośrednictwa.

Fi.45, 49
120 PLN
17898

Fi.65 ark.
280 PLN
17899

Fi.71-3, 38
150 PLN
17900

1944 ekspresowa kartka z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu, gwarancja Pelczar.

Fi.73, 74, 86, Cp9II
150 PLN
17901

Fi.73, 74, Cp9II
200 PLN