Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
1913 |
1918 KOŁO - wydanie PP/GGW, znaczek za 60 fen. z nadrukiem pierwszą formą, unieważniony wyjątkowo czytelnie niewyraźnym zwykle kasownikiem prowizorycznym w formie pieczęci herbowej owalnej o wymiarach 19 x 14 mm, gwarancja. | Fi.16cbI Mi.13I |
| 150 PLN SOLD | |
1914 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w barwie szaropurpurowej z nadrukiem pierwszej formy z błędem "brak trzeciej kreski", nadruk GGW matowy, gwarancja i oznaczenie. | Fi.16cbI B4 Mi.13I |
| 150 PLN | |
1915 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "podniesione s", znaczek z błędem drobne zagiecia, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.16cbII B6 Mi.13II |
| 120 PLN | |
1916 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.16cbII B6 Mi.13II |
| 240 PLN | |
1917 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "kropka w P w Polska". | Fi.16cbII B10 Mi.13II |
| 80 PLN | |
1918 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "Pelska", prawy znaczek bez błędu z uszkodzona gumą, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.16cbII B12 Mi.13II |
| 150 PLN | |
1919 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków za 60 fen. z nadrukiem pierwszą formą, prawy dolny znaczek z błędem na poz.16 "kropka miedzy o a c", gwarancja i opis Schmutz; prawy górny z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.6 "lewe zakończenie czwartej kreski odgięte w dół". | Fi.16dI B+B2 Mi.13I |
| 200 PLN | |
1920 |
1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "obniżone l", gwarancja i oznaczenie Krawczyk, Miszczak. | Fi.16dI B3 Mi.13I |
| 60 PLN SOLD | |
1921 |
1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "obniżone l", duża podlepka. | Fi.16dIB3 Mi.13I |
| 80 PLN | |
1922 |
1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", numer HAN na dolnym marginesie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.16dI B4 Mi.13I |
| 100 PLN SOLD | |
1923 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 60 fen. w kolorze szaropurpurowym z nadrukiem drugą formą, prawy z rzadkim błędem na poz.65 "ścięte ols w Polska" (Fi.590.-), gwarancja. | Fi.16dII B11 Mi.13II |
| 800 PLN | |
1924 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, list polecony z Sławkowa do Będzina nadany 31.01.19, mieszana frankatura ze znaczkami austriackimi, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest Wiatrowski. | Fi.17 |
| 1 900 PLN | |
1925 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria na wycinkach. | Fi.17-9 Mi.17-9 |
| 40 PLN | |
1926 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, gwarancja Gryżewski. | Fi.17-9 Mi.17-9 |
| 40 PLN | |
1927 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana w czworoblokach (Fi.260.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.17-19 |
| 240 PLN | |
1928 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z rzadszym kasownikiem Chęciny, gwarancja Mikstein, Perzyński. | Fi.17-19 |
| 130 PLN | |
1929 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi.65.-), gwarancja. | Fi.17-19 |
| 60 PLN | |
1930 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria czysta, poza wypadniętym małym węgielkiem na pierwszym znaczku zachowana w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz, Mikstein, | Fi.17-19 |
| 180 PLN SOLD | |
1931 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.470.-), gwarancja podwójna Roszkowski, Kwaśniewski i Ryblewski, Schmutz. | Fi.17-19 No |
| 450 PLN | |
1932 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, kasowana seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Schmutz. | Fi.17-19 No |
| 280 PLN | |
1933 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami skasowana na wycinku strony adresowej miejscowego listu grzecznościowo poleconego, znaczki skasowane 24.XII unarodowionym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.17-19 No |
| 350 PLN | |
1934 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja. | Fi.18 Mi.18 |
| 50 PLN | |
1935 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczki za 25 i 45 h. z odwróconymi nadrukami (Fi. 660,-), gwarancja Ćwiertnia, podwójna Falkowski, Kwaśniewski. | Fi.18, 19 No |
| 600 PLN | |
1936 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.18No Mi.18K |
| 100 PLN | |
1937 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z dolnego rzędu nadruków z niedobitym napisem POCZTA, dwie podlepki, gwarancja. | Fi.18No Mi.18K |
| 120 PLN | |
1938 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikulski, Wiatrowski. | Fi.18No Mi.18K |
| 200 PLN | |
1939 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Kwaśniewski. | Fi.18No Mi.18K |
| 350 PLN | |
1940 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja. | Fi.19 Mi.19 |
| 50 PLN | |
1941 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Kwaśniewski. | Fi.19 No Mi.19K |
| 350 PLN | |
1942 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz. | Fi.19No Mi.19K |
| 90 PLN | |
1943 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.19No Mi.19K |
| 80 PLN | |
1944 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz. | Fi.19No Mi.19K |
| 180 PLN | |
1945 |
1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Radomia do Zawiercia nadany 8.02.19, mieszana frankatura ze znaczkiem austriackimi i polskim, na froncie stempel odbiorczy, fotoatest Wiatrowski. | Fi.20, 23a, 88A |
| 1 900 PLN | |
1946 |
1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria stemplowana plus znaczek za 10 hal. z nadrukiem w barwie fioletowobrązowej i znaczek za 3/3 hal. z ząbkowaniem 11½, wszystkie znaczki gwarancja. | Fi.20-9, 20b, 22b Mi.20-28, 20B, 22b |
| 400 PLN | |
1947 |
1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria stemplowana grzecznościowo na kopercie, gwarancja Mikstein. | Fi.20-29 Mi.20-28 |
| 200 PLN | |
1948 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi. 350,-), znaczek za 50/60 hal z błędem "brak kropki po HAL", sygnatury Rachmanow, Witkowski, gwarancja Schmutz, Krawczyk, Mikstein. | Fi.20-29 (27a B6) Mi.20-28 |
| 330 PLN | |
1949 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski. | Fi.20-29 B Mi.20-28 |
| 1 500 PLN | |
1950 |
1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria plus znaczek za 10 hal. z nadrukiem w barwie fioletowobrązowej, wszystkie znaczki gwarancja. | Fi.20-29, 22b Mi.20-8, 22b |
| 1 500 PLN | |
1951 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, lewy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Jendroszek. | Fi.20a Mi.20A |
| 120 PLN | |
1952 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Schmutz. | Fi.20a Mi.20A |
| 250 PLN | |