The auction will end on 08.07.2024
The auction ends in:

Auction 117. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9394

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, blok z błędem "uszkodzony dolny szeryf litery R w URODZIN".

Fi.bl.100B1
Mi.Bl.67
15 PLN
9395

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
9396

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
9397

1977 FDC - "60. rocznica Rewolucji Październikowej", bloczek na karcie skasowany 1.X stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - niedostępne w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
60 PLN
9398

1977 60. rocznica Rewolucji Październikowej - Krajowa Wystawa Filatelistyczna SIERADZ 1977, blok skasowany 3.XI dwoma rożnymi stemplami okolicznościowymi w Sieradzu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
40 PLN
9399

1977 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


30 PLN
9400

1977 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Egipcie.


15 PLN
9401

1978 rocznik kopert FDC (Fi.71,50).

Fi.2393-2454
Mi.2539-2601
80 PLN
9402

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 167 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2393-2515
Mi.2540-2663
120 PLN
9403

1978 rocznik znaczków czystych (Fi.54,50).

Fi.2393I-2454
Mi.2540-2601
50 PLN
9404

1978 lotnictwo współczesne, narożny 9-blok znaczków za 50 zł. w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo, marginesowy egzemplarz może być wzorem II nakładu.

Fi.2393II
Mi.2540
400 PLN
9405

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo - zachowanie się całego arkusza jest zaskakujące. Nieoceniony materiał porównawczy i badawczy. Czyste pojedyncze znaczki z pełną oryginalną gumą (Fi.1250.-). Doskonały stan zachowania (arkusz nie zgięty).

Fi.2393II
Mi.2540
1 000 PLN
9406

1978 lotnictwo współczesne, narożna marginesowa parka znaczków za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
100 PLN
9407

1978 lotnictwo współczesne, parka znaczków za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
60 PLN
9408

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, arkusz sprzedażny z przywieszkami.

Fi.2394-5 ark.
Mi.2541-2
60 PLN
SOLD
9409

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, błąd na przywieszce "czarna kropka na cyfrze 7".

Fi.2395PwB
Mi.2542
15 PLN
9410

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.5 "biała plamka w wieży nad tendrem", poz.22 "krótsza prawa nóżka litery A w WENECJA", poz.30 "pęknięte G w GĄSAWA", poz.35 "biały wypust tendra", poz.39 "przerwana kreska tła przed kominem", poz.40 "przerwana kreska tła nad zaworem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2397 B1, B2, B
Mi.2544
300 PLN
9411

1978 Historia kolejnictwa, 1,50 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.30 "cyfra 5 w 1,50 wyszczerbiona u dołu", poz.36 ""ciemny ślad" przed pierwszymi drzwiami", poz.41 "czerwona plamka" pod pierwszym bocznym oknem", poz.50 "obcięte P w PRUSZKÓW (w części nakładu - pokazano w powiększeniu)"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2399 B1, B2
Mi.2546
120 PLN
9412

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "uszkodzona ściana budynku z prawej strony".

Fi.2400B3
Mi.2547
30 PLN
9413

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "uszkodzona ściana budynku z prawej strony".

Fi.2400B3
30 PLN
9414

1978 Lotnictwo polskie, 50 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.26 "6 linia w ogonie przerwana", poz.27 "5 linia w ogonie przerwana", poz.28 "3 linia w ogonie przerwana" (pokazano w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2404
Mi.2551
100 PLN
9415

1978 Lotnictwo polskie, seria znaczków w arkuszach, w tym za: 50 gr z błędami na: poz.26 "6 linia w ogonie przerwana", poz.27 "5 linia w ogonie przerwana", poz.28 "3 linia w ogonie przerwana" (pokazane w powiększeniu); 1 zł z błędem na poz.39 "krótsza prawa nóżka R w RWD"; 1,50 zł z błędem na poz.11 "1 w 1,50 wyszczerbione z prawej u dołu"; bardzo dobry stan zachowania (wszystkie arkusze zgięte w połowie).

Fi.2404-9
Mi.2551-56
800 PLN
9416

1978 lotnictwo polskie, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędem na poz.39 "krótsza prawa nóżka R w RWD"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony pionowo); znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2405 B1
Mi.2552
50 PLN
9417

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, seria w arkuszach sprzedaznych zagiętych w połowie.

Fi.2410-1 ark.
Mi.2557-8
125 PLN
SOLD
9418

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk w formie bloku typu I - cyfry groteskiem.

Fi.2410-1ND
Mi.2557-8ND
150 PLN
9419

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk znaczków w formie bloku.

Fi.2410-11 ND
Mi.2557-7 ND
140 PLN
9420

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk w formie bloku typu I - cyfry groteskiem.

Fi.2410-11 ND
Mi.2557-58 ND
200 PLN
9421

1978 Międzynarodowe Biennale Plakatu, arkusz sprzedażny.

Fi.2412 ark.
Mi.2559
76 PLN
SOLD
9422

1978 motoryzacja polska - Polonez, pół arkusza z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.2414
Mi.2562
50 PLN
9423

1978 Pierwszy Polak w kosmosie - Interkosmos Poczta Kosmiczna, seria na kopercie pierwszego dnia obiegu z autografem mjr Mirosława Hermaszewskiego, na rewersie potwierdzenie autentyczności podpisu.

Fi.2416-7 FDC
450 PLN
9424

1978 Interkosmos - pierwszy Polak w kosmosie, seria w arkusikach, w tym znaczek z błędem ścięte litery RM".

Fi.2416-7a ark. (2416aB1)
Mi.Bl.70-1
60 PLN
9425

1978 Pierwszy Polak w kosmosie - Interkosmos, komplet dwóch arkusików, czyste (Fi.40.-).

Fi.2416-17a
Mi.A2564-65
40 PLN
9426

1978 Pierwszy Polak w kosmosie - Interkosmos, arkusik znaczków za 1,50 zł, na poz.5 błąd "ścięte litery RM"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2416a B1
Mi.A2564
60 PLN
9427

1978 Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Hawanie, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2418 ark.
Mi.2565
50 PLN
SOLD
9428

1978 XI Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Hawanie, arkusz sprzedażny.

Fi.2418 ark.
Mi.2565
50 PLN
SOLD
9429

1978 Międzynarodowy Kongres Parazytologów, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2420-1 ark.
Mi.2567-8
200 PLN
9430

1978 drzewa, seria w arkuszach sprzedaznych złożonych w połowie.

Fi.2422-7 ark.
Mi.2569-74
500 PLN
9431

1978 20-lecie Organizacji Współpracy Łączności, arkusz sprzedażny.

Fi.2429 ark.
Mi.2576
50 PLN
9432

1978 rzeźba "Pokój", czworoblok z uskokiem perforacji poziomej przy marginesie.

Fi.2430
Mi.2577
20 PLN
9433

1978 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", znaczek za 1 zł. z narożem przeperforowanym końcówką grzebienia, w zasadzie to znaczek z trzech stron cięty (Fi.350.-), a z czwartej wadliwie ząbkowany, bo grzebień się obrócił, znaczek rzadszy niż 2430 nz (Fi.600.-); wspaniała ilustracja sposobu powstania tego błędu, gwarancja Krawczyk.

Fi.2430 MK2
Mi.2577Udr 
500 PLN