The auction will end on 08.07.2024

Auction 117. Polish People's Republic 1952-1989

9234

1972 50-lecie ZSRR, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2065-6 ark.
Mi.2212-3
100 PLN
9235

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
9236

Fi.bl.90
Mi.Bl.52
80 PLN
9237

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków; czyste, bardzo dobry stan zachowania (arkusz nie zgięty, ani nie złamany).

Fi.bl.90 (45)
Mi.Bl.52
100 PLN
9238

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.bl.90 B1
Mi.Bl.52
40 PLN
9239

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, bloki w arkuszu sprzedażnym złożonym w połowie.

Fi.bl.90 ark.
Mi.Bl.52
80 PLN
9240

Fi.bl.90B1
Mi.Bl.52
15 PLN
9241

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
10 PLN
9242

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
30 PLN
9243

40 PLN
9244

50 PLN
9245

1972 karnet okolicznościowy z okazji 25-lecia Akademii Sztabu Generalnego.

25 PLN
9246

1973 wydanie przedrukowe, fałszerstwo na szkodę poczty "białostockie" na firmowym liście poleconym nadanym w upt Białystok 1 3.04.73 do Zgierza.

Fi.2052Fpt
Mi.2199PFä
550 PLN
9247

1973 Mikołaj Kopernik, wydawnictwo pamiątkowe - swoisty nowodruk - sporządzony z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73, sporządzony przez Pocztę USA zawierający "znaczek" amerykański wykonany techniką wklęsłodrukową (staloryt) i dwa polskie znaczki obiegowe (2083-84) wydrukowane w NRD; temat - KOPERNIK.

Fi.2083-84
Mi.2230-31
60 PLN
9248

1973 karnet - "ŚWIATOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNYCH POLSKA'73", zawierający cztery stemple okolicznościowe urzędu Poznań 2 i odciśniętą wystawową frankaturę mechaniczną (znaczek uszkodzony).

Fi.2085
Mi.2232
100 PLN
9249

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
120 PLN
9250

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
80 PLN
9251

Fi.2096
Mi.2243
25 PLN
9252

Fi.2101B1
Mi.2248
50 PLN
9253

1973 zwierzyna łowna, znaczek z błędem "XONARSKI zamiasat KONARSKI".

Fi.2101B1
Mi.2248
50 PLN
9254

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
9255

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet 4 arkusików - każda wartość w dwóch typach, różnice w rysunku (z fragmentami galaktyki lub bez) widoczne na krawędzi prawych marginesów zaznaczono strzałkami, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
200 PLN
9256

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
80 PLN
9257

1973 badanie kosmosu, seria w arkusikach z przywieszkami, w tym znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2108-9 ark. (2109B1
Mi.bl.53, 54
70 PLN
9258

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
60 PLN
9259

1973 ochrona przyrody, znaczek bez druku barwy srebrnej - brak napisów w lewej części znaczka.

Fi.2121MK
Mi.2269F
880 PLN
9260

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
9261

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
Mi.2272
50 PLN
9262

Fi.2124B1
50 PLN
9263

Fi.2125MK
Mi.2273
1 200 PLN
9264

1973 Mistrzostwa Świata na żużlu w Chorzowie, znaczek bez druku barwy srebrnej, typowe dla tego błędnodruku kreślenie długopisem, gwarancja.

Fi.2125MK
Mi.2273
720 PLN
9265

1973 badanie kosmosu, dolny znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.21099B1
Mi.2256
20 PLN
9266

1973 FDC - Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na ilustrowanej karcie poleconej skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu w pierwszym dniu obiegu, zwraca uwagę specjalna "wystawowa" nalepka polecenia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.46a
Mi.Bl.55
50 PLN
9267

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na kopercie z doklejonym biletem wstępu skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
9268

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.91ND
Mi.Bl.55SD
35 PLN
9269

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND
40 PLN
9270

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 w Poznaniu, zestaw 8 całości okolicznościowych ostemplowanych z okazji wystawy, bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOPERNIK.

100 PLN
9271

50 PLN
9272

30 PLN
9273

20 PLN