The auction will end on 04.03.2024

Current auction Polish People's Republic 1952-1989

8793

1963 wielcy Polacy, seria w parkach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1263-6
Mi.1411-4
80 PLN
Bid
8794

1963 wielcy Polacy, stemplowana seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1263-6
Mi.1411-4
40 PLN
Bid
8795

Fi.1263-66
Mi.1411-14
30 PLN
Bid
8796

Fi.1263-66
Mi.1411-14
60 PLN
Bid
8797

1963 wielcy Polacy III, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.7, gwarancja i opis.

Fi.1264
Mi.1412
40 PLN
Bid
8798

1963 wielcy Polacy III - Ludwik Krzywicki, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.7, w parce rozdzielonej międzypolem, gwarancja i opis.

Fi.1264 Pw 1264
Mi.1412
400 PLN
Bid
8799

1963 Maria Skłodowska Curie, znaczek z dużą plamą na lewej ramce koło mikroskopu.

Fi.1265MK
Mi.1413
90 PLN
Bid
8800

1963 Karol Świerczewski, parka znaczków na papierze ze znakiem wodnym III.7, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1266 III.7
Mi.1414
40 PLN
Bid
8801

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.1267-9 ark.
Mi.1415-7
200 PLN
Bid
8802

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, seria znaczków w arkuszach, w tym z błędami: 40 gr (poz.9 "ukośna kreska na hełmie pod pierwszym C w CCCP", poz.11 "kropka w 4" - B1, poz.18 "kropka u podstawy 1 z lewej" - B2), 60 gr (poz.1 "0 w nominale uszkodzone z lewej" - B4, poz.4 "kropka w S w POLSKA" - B3, poz.7 "trzy gwiazdki" - B1, poz.11 "wcięcie w lewej ramce na wysokości P w POLSKA", poz.17 "KOSMOSIŁ" - B2), 6,50 zł (poz.8 "dwie gwiazdki pod Z w Zespołowy - B1); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1267-69
Mi.1415-17
800 PLN
Bid
8803

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny - CIĘTE PARKI, jedna z najrzadszych serii ciętych nowych polskich wydań (Fi.72000.-), tylko kilka niegumowanych czworobloków sprezentowano VIP-om podczas wizyty Walentyny Tierieszkowej w Polsce, nie wiadomo ile ocalało, bo tak rozprowadzone znaczki sporadycznie trafiają do filatelistycznych kolekcji, piękny stan zachowania, gwarancja i fotoatest Petriuk BPP.

Fi.1267-69 nz
Mi.1415-17
54 000 PLN
Bid
8804

Fi.1268 B1
Mi.1416
40 PLN
Bid
8805

Fi.1268 B1
Mi.1416
30 PLN
Bid
8806

Fi.1268 B2
Mi.1416
40 PLN
Bid
8807

Fi.1268 B2
Mi.1416
40 PLN
Bid
8808

Fi.1268 B3
Mi.1416
50 PLN
Bid
8809

Fi.1268 B4
Mi.1416
40 PLN
Bid
8810

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.1268B1
Mi.1416
15 PLN
Bid
8811

Fi.1268B1
Mi.1416
10 PLN
Bid
8812

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, dolny znaczek z błędem "KOMOSIŁ".

Fi.1268B2
Mi.1416
20 PLN
Bid
8813

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, lewy dolny znaczek z błędem "KOSMOSIŁ".

Fi.1268t
Mi.1416
25 PLN
Bid
8814

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczki za 6,50 zł w czworobloku, prawy dolny błędem na poz."dwie gwiazdki pod Z w ZESPOŁOWY", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1269 B1
Mi.1417
40 PLN
Bid
8815

Fi.1270 B1
Mi.1418
40 PLN
Bid
8816

Fi.1270B1
Mi.1418
15 PLN
Bid
8817

Fi.1270B1
Mi.1418
25 PLN
Bid
8818

Fi.1270B1
Mi.1418
25 PLN
Bid
8819

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, znaczek za 60 gr - spektakularne przesunięcie barwy czarnej w pionie (do góry) na kopercie FDC; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis MK.

Fi.1272
Mi.1420
2 500 PLN
Bid
8820

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, parka pozioma makulatury znaczków za 2,50 zł. bez kolorów czarnego i ciemnobrązowego, do tej pory katalogowano makulaturę bez koloru czarnego (Fi.7000.-), pierwszy raz na naszej aukcji, piękny stan zachowania, gwarancja i fotoatest Petriuk BPP.

Fi.1274 MK2
Mi.1422
11 000 PLN
Bid
8821

Fi.1275 B1
Mi.1423
50 PLN
Bid
8822

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr.

Fi.1278 ark.
Mi.1426
80 PLN
Bid
8823

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczki za 60 gr w czworobloku, lewy dolny z powtarzalnym błędem "czerwona kropka nad kabiną", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1279 B
Mi.1427
60 PLN
Bid
8824

1963 XX-lecie LWP, czworoblok znaczka za 60 gr., lewy górny z błędem na poz.13 "dwóch pilotów", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.1279 B2
Mi.1427
80 PLN
Bid
8825

1963 20-lecie Ludowego wojska Polskiego, znaczek z błędem "rozdwojony czub na głowie orła", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1279B1
Mi.1427
100 PLN
Bid
8826

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek z błędem "dwóch pilotów".

Fi.1279B2
Mi.1427
35 PLN
Bid
8827

Fi.1279B2
Mi.1427
30 PLN
Bid
8828

1963 20-lecie Ludowego wojska Polskiego, znaczek z błędem "dwóch pilotów".

Fi.1279B2
40 PLN
Bid
8829

Fi.1279MK
Mi.1427
45 PLN
Bid
8830

1963 XX-lecie LWP, czworoblok znaczka za 2,50 zł., prawy dolny z błędem na poz.20 "uszkodzone O", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.1283 B1
Mi.1431
80 PLN
Bid
8831

1963 XX-lecie LWP, znaczek za 3 zł, niespasowanie barw - znaczek z przesunięciem pionowym barwy oliwkowej (hełm i kołnierz żołnierza, w mieczu: głownia, jelec i głowica), dla porównania znaczek wydrukowany normalnie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1284 MK
Mi.1432
300 PLN
Bid
8832

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, przesunięcie nadruku w lewo.

Fi.1286
Mi.1434
30 PLN
Bid