Auction 117. Communist Poland 1945-1952

6397

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z obróconym nadrukiem i nowymi nominałami na dole (Fi.600.-), dodatkowo w obu prawych znaczkach lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, gwarancja.

Fi.345 MK
Mi.387
700 PLN
6398

1944 R.T.R.P., marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w górę nadrukiem - nowe nominały na marginesie i na dole znaczków, dodatkowo prawy dolny znaczek z nasuniętym z poz.25 błędem "prawa kreska przerwana" (Fi.1080.-), piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie walca(III) i pozycji każdego elementu nadruku Walocha.

Fi.345 MK B4
Mi.387
1 000 PLN
6399

1944 P.K.W.N., kartka polecona wysłana 3.02.45 z Rozwadowa n. Sanem do Chełma, kartka zwrócona do nadawcy z powodu wyjazdu adresata, stempel cenzury wojskowej nr 169, stempel odbiorczy Chełma Lubelskiego.

Fi.345, 343384, 387
1 500 PLN
6400

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
6401

Fi.346
Mi.388
75 PLN
6402

Fi.346
Mi.388
90 PLN
6403

Fi.346
Mi.388
150 PLN
6404

1944 R.T.R.P., znaczek stemplowany, gwarancja Berbeka.

Fi.346
Mi.388
20 PLN
6405

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Walocha.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
6406

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem mocno przesuniętym w poziomie.

Fi.346
Mi.388
50 PLN
6407

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
35 PLN
6408

1944 R.T.R.P., list polecony z Hrubieszowa nadany 24.02.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka Hrubieszowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 216 i stempel odbiorczy, fotoatest Walocha.

Fi.346
Mi.388
1 500 PLN
6409

1944 R.T.R.P., list polecony nadany 24.03.45 z Dębicy do Słomnik, pookupacyjna przedrukowana erka, na odwrocie datownik odbiorczy, adnotacje o zwrocie do nadawcy.

Fi.346
Mi.388
750 PLN
6410

1944 R.T.R.P., czworoblok z mocno przesunięty nadrukiem w poziomie przechodzącym na sąsiednie znaczki, dodatkowo przesuniecie nadruku także w górę - nominał już w linii ząbkowania poziomego. Ładna prezentacja błędów.

Fi.346
Mi.388
190 PLN
6411

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Kronenberg.

Fi.346
Mi.388
40 PLN
6412

Fi.346
Mi.388
1 200 PLN
6413

Fi.346 B3
Mi.388
1 250 PLN
6414

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z poz. 91-5, znaczek z poz. 95 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja Falkowski.

Fi.346 B7
Mi.388
100 PLN
6415

1944 R.T.R.P., marginesowa pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. poz.2/12 i 12/22 z nadrukiem wartości na dole znaczka, gwarancja i opis pozycji każdego fragmentu nadruku Schmutz.

Fi.346 MK
Mi.388
300 PLN
6416

Fi.346MK
Mi.388
150 PLN
6417

Fi.346MK
Mi.388
50 PLN
6418

Fi.346MK1
Mi.388
6 800 PLN
6419

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.346No
Mi.388K
3 200 PLN
6420

1944 WYDANIE PROWIZORYCZNE; zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone - nadruki ZŁ 3 ZŁ/ZWYCZAJNA i ZŁ 3 ZŁ/POLECONA; jedno z najciekawszych wydań Polski Ludowej, nakład drugiego znaczka to tylko jeden 25-cioznaczkowy arkusz co czyni go najrzadszym znaczkiem powojennym, ocalało ich kilka bo przez lata znaczki były mało rozpoznawalne i część uległa zniszczeniu (Fi. 60.000,-), ładny stan, pełna oryginalna guma, gwarancja Schmutz.

Fi.VI-VII
62 000 PLN
6421

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
8 100 PLN
6422

1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu, parka odbitek kontrolnych-prób na papierze różowopomarańczowym; lewa z poz. 31 rzadszego typu 2 - z kwadratową kropką po gr., prawa z poz.32 typu 1 - z okrągłą kropką (Fi.1040.-), gwarancja.

Fi.VII P t.2+t.1
1 200 PLN
6423

1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 25 gr. w bardzo rzadkim kolorze jasnobrązowawoczerwonym (jasnoróżowym), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.Va
Mi.383b
2 200 PLN
6424

Fi.Vb MK1
700 PLN
6425

1944 Goznak, narożny sześcioblok znaczków za 25 gr. w rzadszym kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, obie dolne parki bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.6000.-), gwarancja i oznaczenie.

Fi.Vc MK2
Mi.383b + 383b UMs
6 000 PLN
6426

Fi.XI
400 PLN
6427

Fi.XIII
900 PLN
6428

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, znaczek z ząbkowaniem 13¾:14 z śladem po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.XIXb
750 PLN
6429

Fi.XV
650 PLN
6430

1944 miejscowy list z Rzeszowa nadany 22.8.44, stempel opłaty gotówkowej, w tym okresie nie było jeszcze wydanych znaczków pocztowych.

180 PLN
6431

1944 miejscowy list polecony z upt Lublin 1 z erką numer 1, opłata pocztowa 1,50 zł uiszczona gotówką (zgodnie z taryfą pocztową), datownik pocztowy Lublin 1 wyróżnik „r” z datą 9.8.44, brak klapy koperty.

350 PLN
6432

Fi.347a
Mi.389
200 PLN
6433

Fi.347a
Mi.389
400 PLN
6434

Fi.347a
Mi.389
180 PLN
6435

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek stemplowany w barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.347a
Mi.389
200 PLN
6436

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z poz. 21 w barwie brązowaworóżowej z usterką "duża plama na lewo od Traugutta", gwarancja z opisem koloru i oznaczeniem pozycji Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
670 PLN