8193 |
1951 Międzynarodowy dzień Dziecka, kasowany znaczek za 45 gr. bez perforacji poziomej na górze, katalogowane są już takie znaczki z następnego wydania, gwarancja. | Fi.555 MK Mi.689 |
| 400 PLN | |
8195 |
1952 Uchwalenie Konstytucji PRL, parka znaczków za 45 gr. lewy z błędem "skośna kreska cyfry 4 ścięta na górze" na pozycji innej niż 27, prawy znaczek bez błędu, gwarancja i oznaczenie. | Fi.622 (B2) Mi.760 |
| 300 PLN | |
8196 |
1952 Uchwalenie Konstytucji PRL, seria, znaczek za 3 zł z plamą farby drukarskiej na górze znaczka. | Fi.622-3 Mi.760-1 |
| 55 PLN | |
8197 |
1952 elektrownia w Jaworznie, seria z odmianami. | Fi.626-8 Mi.764-6 |
| 140 PLN | |
8198 |
1952 Elektrownia w Jaworznie, 1 zł z podwójnym moletowaniem liter ELEK w napisie ELEKTROWNIA, znaczek projektowany przez Czesława Słanię, czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.627 B1 Mi.765 |
| 45 PLN SOLD | |
8199 |
1952 Elektrownia w Jaworznie, 1,50 zł odmiana o ząbkowaniu ramkowym ZR 11½:11¾, czysty, znaczek projektowany przez Czesława Słanię; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.628a Mi.766C |
| 80 PLN | |
8200 |
1952 Zabytkowe budowle, znaczek za 60 gr z błędem na poz.93 "kreska między W i A w GRYWAŁD", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.630 B4 Mi.768 |
| 108 PLN SOLD | |
8201 |
1952 Zabytkowe budowle, czysty znaczek za 1 zł odmiana z napisem NIEDZIGA zamiast NIEDZICA (Fi.60.-). | Fi.631 Mi.769 |
| 50 PLN | |
8202 |
1952 Zabytkowe budowle, znaczek za 1 zł odmiana z napisem NIEDZIGA zamiast NIEDZICA z błędem "kropka pod literą I w NIEDZIGA"; czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.631I Mi.769I |
| 150 PLN | |
8203 |
1952 zabytkowe budowle, czworoblok z silnie przesuniętą perforacją poziomą. | Fi.631MK Mi.769II |
| 375 PLN | |
8204 |
1952 święto Lotnictwa, znaczek z przesuniętą perforacją, na dole normalny znaczek dla porównania. | Fi.634 Mi.772 |
| 25 PLN | |
8205 |
1952 Święto Lotnictwa, znaczki w dolnym rzędzie z poz. 18 i 19 z błędami; "kreska przekreślająca prawy górny róg" i "przerwane linie tła i pierwszego spadochronu", gwarancja i opis Walocha. | Fi.634 B1+B2 Mi.772 |
| 1 000 PLN | |
8206 |
1952 Rozbudowa Stoczni Gdańskiej, 5 gr znaczek o ząbkowaniu ramkowym ZR 12½:12¾ z uszkodzonym w trakcie procesu drukarskiego rysunkiem, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.637 Mi.775A |
| 120 PLN | |
8207 |
1952 Rozbudowa Stoczni Gdańskiej, seria z odmianą znaczka za 5 gr o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.637, 637a, 638 Mi.775A, 775C, 776A |
| 30 PLN | |
8208 |
1952 Henryk Sienkiewicz, próba znaczka rytowanego przez Czesława Słanie, odbitka z pramatrycy, ręcznie ząbkowana specjalnym perforatorem wykonanym przez Czesława Słanię, fotoatest Walocha. | Fi.640P4 Mi.778 |
| 3 800 PLN | |
8209 |
1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria z pustopolami na lewym marginesie. | Fi.641-2 Mi.779-80A |
| 60 PLN | |
8210 |
1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria cięta, czysta (Fi.100.-). | Fi.641-2A Mi.779-80B |
| 80 PLN | |
8211 |
1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria cięta, kasowana (Fi.110.-). | Fi.641-2A Mi.779-80B |
| 80 PLN | |
8212 |
1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria cięta. | Fi.641-2A Mi.779-80B |
| 50 PLN | |
8213 |
1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria z pustopolami. | Fi.641-2B Mi.779-80 |
| 60 PLN | |
8214 |
1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria ząbkowana z pustopolami z lewej strony; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.641-2B Pp Mi.120 |
| 120 PLN | |
8215 |
1952 II Konkurs skrzypcowy im.Henryka Wieniawskiego, makulatura znaczka za 45+15 gr z silnie przesuniętą perforacją pionową, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.648 MK Mi.786 |
| 80 PLN | |
8216 |
1952 lotniczy list ekspresowy z Stalinogrodu (Katowice) do Szwajcarii, na odwrocie stempel odbiorczy, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.666, Ck16 |
| 50 PLN | |
8217 |
1952 Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej, znaczek za 45+15 gr bez napisu LENIN (Mi.50 euro, Fi.120.-), gwarancja. | Fi.XXV Mi.782I |
| 120 PLN | |
8218 |
1952 przyjaźń polsko-radziecka, znaczek bez napisu LENIN. | Fi.XXV Mi.782I |
| 80 PLN | |
8219 |
1952 przyjaźń polsko-radziecka, znaczek bez napisu LENIN, gwarancja M. Wysocki | Fi.XXV Mi.782I |
| 120 PLN | |
8220 |
| 100 PLN | |
8221 |
1952 ozdobny formularz telegramu z życzeniami. | |
| 50 PLN | |
8222 |
1953 groszy, list firmowy Kielc nadany 13.01.53 do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem typ 3 w barwie fioletowej, znaczki użyte po wycofaniu z obiegu. | Fi.524 Mi.656 |
| 50 PLN | |
8223 |
1953 rocznik znaczków czystych (Fi.863.-). | Fi.653-98 Mi.791-836 |
| 715 PLN | |
8224 |
1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, znaczek z przesuniętym w dół drukiem barwy czerwonej. | Fi.653MK Mi.791 |
| 100 PLN | |
8225 |
1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, seria. | Fi.657-8 Mi.795-6 |
| 90 PLN | |
8226 |
1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, seria kasowana z pełną oryginalną gumą. | Fi.657-58 Mi.795-96 |
| 60 PLN | |
8227 |
1953 święto 1 Maja, seria z odmianami ząbkowań. | Fi.659-60 Mi.797-8 |
| 20 PLN | |
8228 |
1953 święto 1-go Maja, parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.660 |
| 30 PLN | |
8229 |
1953 VI Kolarski Wyścig Pokoju, seria. | Fi.661-3 Mi.799-801 |
| 60 PLN | |
8230 |
1953 VI kolarski Wyścig Pokoju, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym wyścigu z Warszawy. | Fi.661-3 Mi.799-801 |
| 30 PLN | |
8231 |
1953 VI kolarski Wyścig Pokoju, seria w karnecie okolicznościowym stemplowana kasownikiem okolicznościowym z Wrocławia. | Fi.661-3 Mi.799-801 |
| 40 PLN | |
8232 |
1953 Kolarski Wyścig Pokoju, seria kasowana z gumą (Fi.50.-). | Fi.661-63 Mi.799-801 |
| 30 PLN | |
8233 |
1953 komplet 4 karnetów - "VI MIĘDZYNARODOWY KOLARSKI WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław (Fi.200.-). | Fi.661-63 Mi.799-801 |
| 180 PLN | |