53398 |
| 50 PLN | |
53399 |
| 40 PLN | |
53400 |
1945 zabytki Gdańska, trzy parki znaczków ciętych, pełna oryginalna guma z lekkim śladem podlepki, gwarancja Walocha. | Fi.377-78 nz Mi.410-11 U |
| 200 PLN | |
53401 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
53402 |
| 80 PLN | |
53403 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski. | Fi.377nz Mi.410U |
| 40 PLN SOLD | |
53404 |
1945 zabytki Gdańska, czworoblok znaczków ciętych. | Fi.377nz Mi.410U |
| 160 PLN | |
53405 |
1945 kartka z Białej Podlaskiej do Łodzi, prowizoryczny datownik i stempel Białej Podlaskiej. | Fi.378 |
| 120 PLN | |
53406 |
1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych na papierze grubym, gwarancja z opisem. | Fi.379A Mi.412B |
| 160 PLN | |
53407 |
1945 zabytki Gdańska, parka prób arkuszowych w barwie fioletowej, gwarancja Łaszkiewicz, Walocha. | Fi.379P3 Mi.412 |
| 4 800 PLN | |
53408 |
| 2 500 PLN | |
53409 |
1945 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Chorzów - Warszawa oskarża, 1,50 zł - znaczek z regularnym ząbkowaniem prywatnym ZL11¼ skasowany 12.10.46 datownikiem CHORZÓW 1 z wyróżnikiem "c", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.380 Mi.414 |
| 60 PLN | |
53410 |
1945 kartka z Piotrowic do Niemiec, stempel agencji pocztowej w Piotrowicach, stempel urzędu cenzury nr 3039 i amerykańskie cenzury wojskowej w Niemczech. | Fi.380, Cp95 |
| 220 PLN | |
53411 |
1945 Warszawa oskarża, zestaw 20 znaczków z prywatnym ząbkowaniem z różnych miejscowości. | Fi.380-4 |
| 120 PLN | |
53412 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 10 PLN | |
53413 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y2b, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 10 PLN | |
53414 |
| 10 PLN | |
53415 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura wielokrotna, parka pionowa na liście poleconym wysłanym z urzędu Radom 4 do Łodzi, znaczki unieważnione datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, stempelek polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy Łódź 2 z 17.7.46; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.381 Mi.415 |
| 80 PLN | |
53416 |
| 45 PLN | |
53417 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł - ZNACZEK DZIELONY, OSZUSTWO NA SZKODĘ POCZTY, jako opłata za list wysłany 20.-8.46 z Pszczyny do Warszawy, oferowany przypadek opisano w III tomie Polskich Znaków Pocztowych na str.109; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Walocha. | Fi.381 Mi.415 |
| 1 200 PLN | |
53418 |
1945 list z Piotrowic do Łodzi, znaczek unieważniony ręcznym napisem, gwarancja Walocha. | Fi.381 |
| 150 PLN | |
53419 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł na papierze średnim drzewnym gładkim, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca W.XXVII. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, również na tej poz. klasyczny błąd "belka (bomba) w oknie"; bardzo dobry stan zachowania (prawy górny znaczek z podlepką); gwarancja i opis Walocha. | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 150 PLN | |
53420 |
| 30 PLN | |
53421 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie" na wycinku listu obiegowego. | Fi.381B1 Mi.415 |
| 50 PLN | |
53422 |
| 20 PLN | |
53423 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z 3 zł., typowe liniowe ząbkowanie prywatne stosowane w wielu urzędach aby ułatwić dzielenie znaczków. | Fi.381b ZL Mi.415 |
| 40 PLN | |
53424 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 6.V.1946 z Lublina do Piaseczna, znaczki unieważnione datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; przesyłka dosłana do Warszawy, na odwrocie kasowniki odbiorcze Piaseczno 8.V i Warszawa 14.V; dobry stan zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |
53425 |
1945 Warszawa oskarża, list polecony z Środy do Warszawy, znaczek z prywatnym ząbkowaniem, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.383 |
| 100 PLN | |
53426 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie niebieskawoczarnej na papierze y3a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.383b Mi.417 |
| 25 PLN | |
53427 |
1945 Warszawa oskarża, prawy znaczek z błędem "kropka pod lewym nominałem", gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.384B1 Mi.418 |
| 80 PLN | |
53428 |
1945 Warszawa oskarża, czworoblok znaczków z 8 zł. w najrzadkszym kolorze ciemno żółtawobrązowym, staranne liniowe ząbkowanie prywatne stosowane w wielu urzędach aby ułatwić dzielenie znaczków, oznaczony przez eksperta PZF. | Fi.384e ZL Mi.418 |
| 400 PLN | |
53429 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, dwa listy wysłane z miejscowości Chróścice do Niemiec, na pierwszym znaczek skasowano trzywierszowym stemplem prowizorycznym "Urząd Poczt.-Telekom CHRÓŚCICE pow.Opole" w kolorze czarnym z dopisaną datą (C80a - wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"), stempelek cenzury zagranicznej 3010, stempel i zalepka cenzury amerykańskiej; na drugim znaczek skasowano 6.8.46 prowizorycznym dwuobrączkowym datownikiem CHROŚCICE w kolorze fioletowym, stempelek cenzury zagranicznej 3020, stempel cenzury amerykańskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.385 Mi.419 |
| 225 PLN SOLD | |
53430 |
1945 Warszawa oskarża, list polecony z Pleszewa do Warszawy, znaczek z prywatnym ząbkowaniem, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.385 |
| 90 PLN SOLD | |
53431 |
| 120 PLN | |
53432 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, narożny pasek. | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
53433 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie obiegowo kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., użyto w Łodzi 1 w przedostatnim dniu obiegu 15.I.46, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
53434 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych - znaczek skasowany 20 11 na okolicznościowej karcie. | Fi.386 Mi.413 |
| 80 PLN | |
53435 |
| 60 PLN | |
53436 |
1945 kartka pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji Kongresu Związków Zawodowych. | Fi.386 FDC Mi.413 |
| 60 PLN | |
53437 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z błędem "kreska nad R w WARSZAWA". | Fi.386B1 Mi.413 |
| 100 PLN SOLD | |