51682 |
1944 kartka ze stemplem okolicznościowym z okazji 5-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.71-3, 38 |
| 150 PLN | |
51683 |
1944 kartka z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu. | Fi.73, 74, Cp9II |
| 200 PLN | |
51684 |
1944 kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w Woli Duchackiej przez urząd zwierzchni w Krakowie 2 do Krakowa, stempel pośrednictwa. | Fi.75 |
| 60 PLN SOLD | |
51685 |
1944 kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w Woli Justowskiej przez urząd zwierzchni w Krakowie 2 do Sierczy Wodnej, stempel pośrednictwa. | Fi.75 |
| 60 PLN SOLD | |
51686 |
1944 stempel okolicznościowy w 5. rocznicę utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.76. 38 |
| 25 PLN SOLD | |
51687 |
1944 kasownik okolicznościowy z okazji 5. rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa z Krakowa. | Fi.77 |
| 10 PLN SOLD | |
51689 |
1944 kartka z Pruszkowa do niemieckiego składu wojskowego w Krakowie. | Fi.78 |
| 40 PLN | |
51690 |
1944 list z Zakopanego do Niemiec, ładnie odbity rzadki kasownik okolicznościowy z Zakopanego "Wintersportplatz Luftkurort". | Fi.78, XV |
| 380 PLN | |
51691 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.111, Cp9b; 36 |
| 40 PLN | |
51692 |
1944 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Barbakan w Krakowie. | Fi.113 |
| 120 PLN SOLD | |
51693 |
1944 przekaz paczkowy z Częstochowy do Kańczugi, rzadka frankatura ze znaczkiem za 6 zł. | Fi.115, 77, 110 |
| 160 PLN | |
51694 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony. | Fi.117, 118 |
| 20 PLN | |
51695 |
1944 seria z okazji urodzin A.Hitlera stemplowana kasownikiem okolicznościowy z pierwszego dnia obiegu. | Fi.117-9 |
| 10 PLN | |
51696 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-19 |
| 300 PLN | |
51697 |
1944 55. urodziny Hitlera, seria z lewym, ozdobnym marginesem na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay". | Fi.117-19 |
| 30 PLN | |
51698 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria z górnymi marginesami z gapami, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-19 Pw1 |
| 55 PLN SOLD | |
51699 |
| 40 PLN | |
51700 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria stemplowana kasownikiem z okazji 5 . rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.120-4 |
| 20 PLN | |
51701 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.120-4 ark. |
| 300 PLN | |
51702 |
| 50 PLN SOLD | |
51703 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.120-24 Pw2, 122 B2 |
| 150 PLN | |
51704 |
1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria naklejona na białym kartonie skasowana 26.10 stemplem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia. | Fi.120-124; 38 |
| 60 PLN | |
51705 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, prawy znaczek z błędem "uszkodzona ramka na lewo od 30". | Fi.122B1 |
| 50 PLN | |
51706 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, parka znaczków ciętych w słabym stanie, jeden mocno uszkodzony. | Fi.123nz |
| 300 PLN | |
51707 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek nieząbkowany. | Fi.123nz |
| 650 PLN | |
51708 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10 + 10 zł na liście poleconym z Ostrowca Kieleckiego nadany 14.11.44 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, list przefrankowany ale rzadko spotykany z obiegu pocztowego, fotoatest Paetow. | Fi.125 |
| 2 800 PLN | |
51709 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu. | Fi.125; 38 |
| 400 PLN | |
51710 |
| 180 PLN | |
51711 |
| 180 PLN | |
51712 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany w arkusiku z sektora 1 (Fi.1000.-, Mi.300 euro), drobne zagniecenia w kilku miejscach, ogólnie dobra prezencja. | Fi.125a ark. |
| 800 PLN | |
51713 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, parka znaczków nieząbkowanych. | Fi.125nz |
| 200 PLN SOLD | |
51714 |
1944 kartka z Krakowa do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu. | Fi.Cp8II |
| 175 PLN | |
51715 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), bardzo dobry stan zachowania, | Fi.Cp9III Mi.P12/03 |
| 80 PLN | |
51716 |
1944 całostka z sygnaturą I.44. | Fi.Cp9III |
| 40 PLN | |
51717 |
1944 całostka z sygnaturą I.44 z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp9III |
| 40 PLN | |
51718 |
1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi.120.-). | Fi.Cp9III B |
| 80 PLN | |
51719 |
1944 kartka z Landshut do Opoczna, sygnatura I.44. | Fi.Cp9c |
| 60 PLN SOLD | |
51720 |
1944 portret Hitlera, trzy karty z obiegu różniące się kolorami znaku opłaty i rodzajami kartonu (Mi.108 euro): wysłana 27.12 z Krakowa do Brwinowa, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; bardzo dobry stan zachowania; wysłana 10.1.45 z Sochaczewa do Zakopanego; bardzo dobry stan zachowania; wysłana 23.12 z Krakowa do Zakopanego; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 180 PLN | |
51721 |
1944 portret Hitlera, trzy karty o wyraźnie różniących się kolorami znakach opłaty, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 200 PLN | |
51722 |
1944 kartka z Milanówka do Krakowa. | Fi.Cp10 |
| 60 PLN | |