Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
51642 |
1943 widoki zabytkowych budowli, list polecony z Warszawy nadany 4.4.44 do Litzmanstadt (Łodzi), rzadka pojedyncza frankatura znaczkiem za 6 zł (powyżej obowiązującej taryfy pocztowej), na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.115 |
| 300 PLN | |
51643 |
1943 kartka maksimum, widokówka z grafiką i znaczkiem przedstawiającymi widok średniowiecznego Krakowa. | Fi.116 |
| 130 PLN SOLD | |
51644 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik (sektor I/1) skasowany czysto i starannie stemplem okolicznościowym, pełna oryginalna guma; piękny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Ark.104I |
| 400 PLN | |
51645 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie zanikającymi ku lewej stronie i jednocześnie pojawiającym się po lewej stronie śladowym pustopolem na górze, wynika to z lekko skośnego przycięcia arkusika. | Fi.Ark.104II Pw |
| 700 PLN | |
51646 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Ark.104II Pw |
| 600 PLN | |
51647 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na górnym marginesie, poza słabiej się trzymającą perforacją po prawej w ładnym stanie zachowania. | Fi.Ark.104II Pw |
| 400 PLN | |
51648 |
1943 kartka z Peczeniżyn do Nowego Sącza, stempel agencji pocztowej podległej upt w Kołomyi. | Fi.Cp9II |
| 40 PLN SOLD | |
51649 |
1943 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skarżysko Kamienna - Koluszki Zug nr 1184. | Fi.Cp9II |
| 150 PLN | |
51650 |
1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Iłży przez urząd zwierzchni w Radomiu do Nowego Sącza, stemple pośrednictwa. | Fi.Cp9II |
| 50 PLN SOLD | |
51651 |
1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Pysznicy przez urząd zwierzchni w Nisku do Rzeszowa, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp9II |
| 60 PLN SOLD | |
51652 |
1943 kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w Krzeszowie przez urząd zwierzchni w Nisku do Sompolna, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp9II |
| 70 PLN SOLD | |
51653 |
1943 fioletowa odbitka datownika eksploatacyjnego!!! karta pocztowa wysłana 28.4 z miejscowości Kocmyrzów do Miechowa; w Generalnym Gubernatorstwie, praktycznie nie stosowano w obrocie pocztowym tuszów innych niż czarne; ciekawostka! | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 150 PLN | |
51654 |
1943 list firmowy z Krakowa opłacony frankaturą mechaniczną nr 7. | Fi.Fm7 |
| 500 PLN | |
51655 |
1943 list firmowy z Krakowa do Rzeszowa opłacony frankaturą mechaniczną nr 9. | Fi.Fm9 |
| 500 PLN | |
51656 |
1943 list firmowy z Krakowa do Łukowicy opłacony frankaturą mechaniczną nr 17. | Fi.Fm17 |
| 600 PLN | |
51657 |
1943 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla. | Fi.IV |
| 500 PLN | |
51658 |
1943 kartka niemiecka z nadrukiem "UKRAINE" dla terenów Rzeszy Ostland użyta pocztowo z Lublina 2 do Krakowa. | Fi.OkNcp2 |
| 200 PLN | |
51659 |
1943 list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru z Krakowa do Mogiły, na odwrocie stempel odbiorczy pośrednictwa pocztowego w Mogile. | Fi.U17, U24 |
| 80 PLN | |
51660 |
1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach (Fi.140.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 |
| 120 PLN | |
51661 |
1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 ark. |
| 2 400 PLN | |
51662 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 3.3.1944 ze Lwowa do Krakowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U28 |
| 80 PLN | |
51663 |
1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii. | Fi.U28 |
| 40 PLN SOLD | |
51664 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr. z przesuniętym w dół nominałem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.U36 MK |
| 150 PLN | |
51665 |
1943 list z wirnikiem propagandowym z Krakowa, ładna czytelna odbitka wirnika. | Fi.V |
| 50 PLN | |
51666 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka wysłana 19.11 z Lubeki do Warszawy, znaczek skasowany ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Nahrung ist Waffe!" (żywność jest orężem); temat - FLORA, ROLNICTWO. | Mi.862 |
| 50 PLN | |
51667 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Rumunii, wysłana 21.I z Bukaresztu do Woli Justowskiej, zwraca uwagę nietypowy stempel cenzury rumuńskiej z datownikiem, cenzura Wehrmachtu. | |
| 100 PLN | |
51668 |
1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; przesyłki wysyłane z Polski do Portugalii na "adres konspiracyjny" w Lizbonie lub Londynie sortowano, pakowano do stosownie zaadresowanych kopert i dosyłano do odbiorców w Anglii, jako nadawca figurował Polski Czerwony Krzyż w Londynie; tu na odwrocie dobrze widoczne ukośne ślady kleju pochodzące najpewniej od górnej klapy takiej koperty; liczne stempelki różnych cenzur, datownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie adnotacja "st.sierż Gehrke Michał/ J.T.L.W.Piech" i "P/75"; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania. | |
| 400 PLN | |
51669 |
1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy. | |
| 60 PLN | |
51670 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 50 PLN | |
51671 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane. | |
| 40 PLN SOLD | |
51672 |
1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie. | |
| 2 000 PLN | |
51673 |
1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach. | |
| 300 PLN | |
51674 |
1943 Kenkarta z Warszawy. | |
| 100 PLN | |
51675 |
1943 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Skrzydliny przez urząd zwierzchni w Limanowej, stempel pośrednictwa. | |
| 30 PLN SOLD | |
51676 |
1943 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Tymbarku przez urząd zwierzchni w Limanowej, stempel pośrednictwa. | |
| 30 PLN | |
51677 |
1943 list urzędowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Borowej przez urząd zwierzchni w Mielcu do Niemiec, stempel pośrednictwa. | |
| 40 PLN SOLD | |
51678 |
1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 07.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.900,-); gwarancja. | Fi.2 |
| 700 PLN | |
51679 |
1944 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.7 |
| 900 PLN | |
51680 |
1944 stempel okolicznościowy 10-lecia Organizacji Pomocy Matce i Dziecku z Krakowa. | Fi.36 |
| 50 PLN | |
51681 |
1944 przekaz paczkowy z Krakowa do Leżajska, rzadka frankatura ze znaczkiem za 10 zł. | Fi.65, 74, 86 |
| 800 PLN | |