38009 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łuków - Lublin nr 454. | Fi.209 |
| 80 PLN | |
38010 |
1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY", znaczki na wycinku stemplowane 11.VIII. w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII, dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002). | Fi.209 |
| 80 PLN | |
38011 |
1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I. | Fi.209I Mi.237I |
| 30 PLN | |
38012 |
| 40 PLN | |
38013 |
| 80 PLN | |
38014 |
1925 list z Rzeszowa do Warszawy adresowany do "Prezydenta" Wincentego Witosa. | Fi.210 Mi.238 |
| 40 PLN | |
38015 |
1925 znaczek z perforacją firmową "W.B. / B.E." — Bank Eskontowy, Bielsko, przekształcony w Śląski Bank Eskontowy Spółka Akcyjna w Bielsku użyty w Bielsku. | Fi.210 |
| 40 PLN | |
38016 |
1925 miejscowy list polecony z Białej Podlaskiej. | Fi.210 |
| 10 PLN | |
38017 |
| 80 PLN | |
38018 |
1925 KATOWICE wydanie obiegowe, znaczek za 15 gr. z ząbkowaniem liniowym (Fi.20.-), unieważniony owalnym kasownikiem z Katowic, na wycinku. | Fi.210I ZL Mi.238I |
| 30 PLN | |
38019 |
1925 różne widoki, znaczek typu I. | Fi.211I Mi.239I |
| 200 PLN SOLD | |
38020 |
1925 różne widoki, czworoblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.200 euro) odmiany znaczka za 20 gr. - brak kropek w spirali ornamentu. | Fi.211II Mi.239II |
| 300 PLN | |
38021 |
1925 seria widokowa, 30 gr (typ I) - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 VIII 32 z miejscowości Czerwony Bór do Włodawy, dobry stan zachowania. | Fi.213I Mi.241I |
| 40 PLN | |
38022 |
1925 pomnik Jana III Sobieskiego, wzorcowy egzemplarz rzadkiego I nakładu znaczka za 30 gr. (Fi.280.-); kreski nie tylko przecinają nominał, ale sam znaczek w całkowicie odmiennej szaroturkusowej barwie. | Fi.213I Mi.241I |
| 250 PLN | |
38023 |
1925 Pomnik Jana III Sobieskiego w Warszawie, narożny dziewięcioblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.98 euro) odmiany znaczka za 30 gr. - kreski tła nie dochodzą do GR, dodatkowo z liczbami rozrachunkowymi na górnym marginesie i numerem arkusza na lewym. | Fi.213II Mi.241II |
| 675 PLN | |
38024 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próby arkuszowe ośmiu znaczków tego wydania w kolorach definitywnym na białym niegumowanym papierze (Fi.po 1500.-), co często spotykane cztery wartości za śladami składania arkusza przy wynoszeniu z drukarni - liczone 50%, gwarancja. | Fi.216-17 P2, 218-19 Mi.224-27, 229-32 U |
| 9 000 PLN SOLD | |
38025 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 320 PLN | |
38026 |
| 320 PLN | |
38027 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria skasowana datownikiem w rzadkim kolorze fioletowym. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 250 PLN | |
38028 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, rzadkie całkowite fałszerstwo wszystkich znaczków tego wydania, gwarancja i opis FALSUM. | Fi.216-24 FFi Mi.224-32 |
| 320 PLN | |
38029 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba arkuszowa znaczka za 2 gr. w kolorze definitywnym na białym niegumowanym papierze (Fi.1500.-) i co rzadkie z fragmentem stempla (WZÓ)R (SKASOWAN)O, jak często w tym wydaniu zgięty podczas wynoszenia z drukarni, sygnowany, gwarancja Schmutz. | Fi.217 P2 Mi.225 |
| 1 500 PLN | |
38030 |
1925 list nadany pocztą lotniczą z Warszawy do Niemiec, stempel tranzytowy Wolnego Miasta Gdańska "Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5", stempel odbiorczy na froncie "Mit Luftpost bfördert / Flughafen Nürnberg - Fürth", na odwrocie stemple tranzytowe. | Fi.219, 220, 223, 224 |
| 150 PLN | |
38031 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 gr + 10 gr + 15 gr + 30 gr - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 14.I.1931 z urzędu Sosnowiec 1 do Łodzi; na odwrocie datownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | Fi.219-21, 223, 246, 248 Mi.227-29, 231, 265, 267 |
| 80 PLN | |
38032 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, prawy znaczek z błędem "LÓTNICZA", gwarancja i opis Walocha. | Fi.219B Mi.227 |
| 240 PLN SOLD | |
38033 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek cięty z arkusza okazowego z napisami "Bez wartości obiegowej". | Fi.219P1 |
| 1 500 PLN | |
38034 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, cięta próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.220P1 |
| 1 500 PLN SOLD | |
38035 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 15 gr + 20 gr - frankatura mieszana, opłacona zgodnie z taryfą, jako przesyłka lotnicza (25 gr + 25 gr), dofrankowana całostka za 15 gr wysłana 19.VI.1929 z urzędu Kraków 1 do Wiednia; na froncie idealnie odciśnięty datownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | Fi.221, 222, Cp48 Mi.229, 230 |
| 120 PLN | |
38036 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 45 gr. poz.65/76; co bardzo ciekawe 100 znaczkowy arkusz sprzedażny składa się z dwóch arkuszy drukarskich 5 x 10 znaczków wydrukowanych bez bocznych marginesów obok siebie i każdy błąd występuje w nim dwa razy; wyrwany ze środka arkusza czworoblok to znaczki z dwóch różnych arkuszy drukarskich; lewy górny znaczek posiada błąd z poz.35 lewego arkusza drukarskiego opisany przez M.Kalinowskiego w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2006 "duża kropka w chmurze po prawej", prawy dolny z dużym błędem na poz.36 prawego arkusza drukarskiego "szczerba w dolnym płacie skrzydła", był opisany już wcześniej - w PZP na str.236; M.Kalinowski określił pozycje obu błędów zgodnie z ich położeniem w arkuszu sprzedażnym, czyli jako 65 i 76; na górnych znaczkach kilka widocznych na skanie usterek perforacji, gwarancja. | Fi.224 B Mi.232 |
| 600 PLN | |
38037 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem "PUCZTA". | Fi.224B1 Mi.232 |
| 225 PLN SOLD | |
38038 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków z wyróżnikiem c. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
38039 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Piotrowice - Warszawa nr 6. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
38040 |
1925 (?) WZORY (PRÓBKI) TOWARÓW chorągiewka od przesyłki pobraniowej zawierającej próbki towarowe, nadanej jako polecona w urzędzie Warszawa 45 do Wierzbnika; wyjątkowo rzadko spotykany walor (chorągiewki od paczek zazwyczaj podczas ich otwierania wyrzucano) w dobrym stanie zachowania. | |
| 350 PLN | |
38041 |
1925 "Podręczni polskich znaczków pocztowych" opracowany przez komisję katalogową Polskiego Towarzystwa Filatelistów w Warszawie, 208 stron, bardzo rzadkie. | |
| 500 PLN | |
38042 |
1926 dzielony znaczek, kartka z Lwowa do Warszawy, prawdopodobnie ze względu na brak znaczków za 1 gr jako obowiązkowej opłaty na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926, użyto połówki znaczka za 2 gr. | Fi.183, 209 Mi.202, 237 |
| 250 PLN | |
38043 |
1926 list polecony z nadany 31.08.26 z Rozwadowa do Rzeszowa, 1 gr jako obowiązkowa opłata na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926, pobrana dzielonym znaczkiem za 2 gr., w ostatnim dniu obowiązywania tej opłaty,. | Fi.183, 215 Mi.202, 243 |
| 1 200 PLN | |
38044 |
1926 kartka z Warszawy do Niemiec z wirnikiem Wystawy Radiowej. | Fi.186, Cp42 |
| 40 PLN | |
38045 |
1926 miejscowy list polecony z Międzyrzecza Podlaskiego. | Fi.188, 189 |
| 15 PLN | |
38046 |
1926 miejscowy list polecony z Białej Podlaskiej. | Fi.192 |
| 15 PLN | |
38047 |
1926 ekspres polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do ministerstwa w Pradze. | Fi.192, 208 |
| 40 PLN SOLD | |
38048 |
1926 ekspres polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Poselstwa Polskiego w Pradze. | Fi.192, 208II |
| 30 PLN SOLD | |