26095 |
1937 wirnik reklamujący "POWSZECHNY FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ w WARSZAWIE" Warszawa 2, list wysłany 29 IX do Katowic, koperta firmowa "GALEWSKI I DAU ZAKŁADY DRUKARSKIE, WARSZAWA ORDYNACKA 6" dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 125). | Fi.284II Mi.305II |
| 80 PLN | |
26096 |
1937 WILEŃSZCZYZNA - KLECK, judaica - list, którego nadawcą jest rabin Aaron Kotler, wysłany 20.VI z miejscowości Kleck (powiat nieświeski) do Filadelfii; znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.288II Mi.309II |
| 200 PLN | |
26097 |
1937 list polecony z Bielska do Niemiec, na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu i odbiorczy, oraz stempel kontroli dewizowej. | Fi.289 |
| 60 PLN | |
26098 |
1937 "MIĘDZYSZKOLNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA 16.V.-30.V.1937" Bydgoszcz 1, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 30.V, w dniu zamknięcia Wystawy, kasownikiem okolicznościowym w bardzo rzadko stosowanym w Polsce kolorze zielonym, niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 37 004). | Fi.294 Mi.315 |
| 50 PLN | |
26099 |
1937 kasownik okolicznościowy 29 Jubileuszowego Kongresu Esperantystów w Warszawie. | Fi.294 |
| 20 PLN | |
26100 |
1937 świąteczny kasownik okolicznościowy z Warszawy. | Fi.294 |
| 15 PLN | |
26101 |
1937 kasownik okolicznościowy I Międzyszkolnej Wystawy Filatelistycznej w Bydgoszczy. | Fi.294 |
| 25 PLN | |
26102 |
1937 kasownik okolicznościowy z Bydgoszczy Ogólnopolskiej Wystawy Radiowej. | Fi.294 |
| 25 PLN | |
26103 |
1937 kasownik okolicznościowy Targów Wschodnich we Lwowie. | Fi.294 |
| 20 PLN | |
26104 |
1937 kasownik okolicznościowy z Wilna Wystawy Radio dla Miasta. | Fi.294 |
| 25 PLN | |
26105 |
1937 widokówka z Kasprowego Wierchu z kasownikiem schroniska. | Fi.294 |
| 40 PLN | |
26106 |
1937 koperta ze stemplem okolicznościowym z Bydgoszczy "BYDGOSZCZ wita Armię". | Fi.294 |
| 60 PLN | |
26107 |
1937 kartka z stemplem okolicznościowym "XXI MIĘDZYNARODOWY KONGRES PRZECIWALKOHOLOWY 12 - 17.IX.1937", kartka nie wypisana. | Fi.294 |
| 80 PLN | |
26108 |
1937 kartka z Gorzkowic do Krakowa, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej. | Fi.294 |
| 50 PLN | |
26109 |
1937 kartka ze stemplem okolicznościowym Polskiego Kongresu Inżynierów we Lwowie z hasłem propagandowym " Mobilizacja twórczej energii dla uniezależnienia gospodarczego Polski". | Fi.294-6 |
| 80 PLN | |
26110 |
1937 Różne Widoki - uzupełnienie serii obiegowej, zestaw zdjęć w formatach około 70x50 mm (jedno 45) będących podstawą do sporządzenia oryginalnych projektów, format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; dalej po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby; co ciekawe wszystkie te obiekty znalazły się ostatecznie na znaczkach: 5 gr. Częstochowa - Jasna Góra, 10 gr. Gdynia - Dworzec Morski, 15 gr. Lwów - Uniwersytet i 20 gr. Katowice - Województwo, wydrukowanych jako staloryty przez P.W.P.W i wprowadzonych do obiegu, na odwrocie ślady archiwizacji i adnotacje str.321 poz.44 do 47, bardzo ciekawe do specjalizacji i niespotykane w handlu. | Fi.294-97 Mi.315-18 |
| 1 200 PLN | |
26111 |
1937 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 14.XI kasownikiem okolicznościowym, niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 37 037). | Fi.295 Mi.316 |
| 20 PLN | |
26112 |
1937 kasownik okolicznościowy z Warszawy Festiwalu Sztuki Polskiej. | Fi.295 |
| 15 PLN | |
26113 |
1937 list z Niemiec do tarnowskich Gór, przesyłka nie odebrana i odesłana na koszt adresata do nadawcy, osobliwe. | Fi.295 |
| 80 PLN | |
26114 |
1937 "MYSZA WIEŻA w KRUSZWICY" rzadko spotykany dodatkowy stempelek okolicznościowy na widokówce wysłanej 29.7 z Ciechocinka do wsi Żelisław; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.296 Mi.317 |
| 250 PLN | |
26115 |
1937 list firmowy z Leszna z stemplem okolicznościowym "LESZNO WLKP. BUDUJE ŚWIĄTYNIĘ POMÓŻ ZBOŻNEMU CELOWI". | Fi.296 |
| 30 PLN | |
26116 |
1937 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym "CHCEMY SILNEJ FLOTY WOJENNEJ I KOLONII". | Fi.296 |
| 60 PLN | |
26117 |
1937 kartka z Leszna z kasownikiem okolicznościowym Regionalnej Wystawy Rzemieślniczo Przemysłowej. | Fi.296 |
| 25 PLN | |
26118 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Stróże nr 172 z wyróżnikiem c. | Fi.296 |
| 90 PLN | |
26119 |
1937 list z Równego Wołyńskiego z kasownikiem okolicznościowym VIII Targów Wołyńskich. | Fi.298 |
| 30 PLN | |
26120 |
1937 list z Bydgoszczy ze stemplem okolicznościowym "BYDGOSZCZ wita Armię". | Fi.298 |
| 15 PLN | |
26121 |
1937 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wolsztyn - Poznań nr 211 z wyróżnikiem a. | Fi.298 |
| 80 PLN | |
26122 |
1937 Marszałek E.Rydz-Śmigły - WZÓR, parka prób z dziurkowaniem: ÓR na lewym i WZ na prawym; w latach dwudziestych w PWPW do oznaczania znaczków przeznaczonych do celów instruktażowych i okazowych stosowano różne formy stempli WZÓR, SKASOWANO, nadruku "Bez wartości obiegowej" lub okrągłej pieczęci PWPW; w latach trzydziestych zakupiono do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano, perforację WZÓR sporadycznie stosowano także po wojnie, gwarancja Schmutz. | Fi.298 P2 Mi.319 |
| 1 800 PLN | |
26123 |
1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1, rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 2.VII na widokówce; wyraźna i czytelna odbitka; dobry stan zachowania (Myślicki 37 214). | Fi.298I Mi.319 |
| 100 PLN | |
26124 |
1937 Edward Rydz Śmigły, seria ze znaczkiem 298 w odmianie I. | Fi.298I-299 Mi.319-20 |
| 10 PLN | |
26125 |
1937 Marszałek Rydz-Śmigły, seria czysta, dwie odmiany znaczka za 25 gr, tło obok prawego ramienia: linie poziome lub krzyżujące się; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.298I-II, 299 Mi.319-20 |
| 50 PLN | |
26126 |
1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją. | Fi.299MK |
| 120 PLN | |
26127 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków w czwórkach, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 750 PLN | |
26128 |
| 200 PLN | |
26129 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria znaczków z bloków. | Fi.300-2 Mi.321-3 |
| 60 PLN | |
26130 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, ładnie cięty znaczek z nieperforowanego bloku 4 (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein. | Fi.302 nz Mi.323 U |
| 150 PLN | |
26131 |
1937 kartka z Warszawy do Ustjanowa, nalepka na pomoc bezrobotnym. | Fi.Cp70 |
| 40 PLN | |
26132 |
1937 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Warszawy, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej. | Fi.Cp70 |
| 40 PLN | |
26133 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków nr 46, dziurkowanie na znaku opłaty. | Fi.Cp73 |
| 90 PLN | |
26134 |
1937 kartka z Ciechocinka do Francji, bardzo rzadki stempelek "Poczta Obchodowa Ciechocinek". | Fi.Cp75 |
| 800 PLN | |