The auction will end on 08.07.2024

Auction 114. Inter-war Poland 1919-1939

26095

1937 wirnik reklamujący "POWSZECHNY FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ w WARSZAWIE" Warszawa 2, list wysłany 29 IX do Katowic, koperta firmowa "GALEWSKI I DAU ZAKŁADY DRUKARSKIE, WARSZAWA ORDYNACKA 6" dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 125).

Fi.284II
Mi.305II
80 PLN
26096

1937 WILEŃSZCZYZNA - KLECK, judaica - list, którego nadawcą jest rabin Aaron Kotler, wysłany 20.VI z miejscowości Kleck (powiat nieświeski) do Filadelfii; znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.288II
Mi.309II
200 PLN
26097

1937 list polecony z Bielska do Niemiec, na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu i odbiorczy, oraz stempel kontroli dewizowej.

Fi.289
60 PLN
26098

1937 "MIĘDZYSZKOLNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA 16.V.-30.V.1937" Bydgoszcz 1, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 30.V, w dniu zamknięcia Wystawy, kasownikiem okolicznościowym w bardzo rzadko stosowanym w Polsce kolorze zielonym, niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 37 004).

Fi.294
Mi.315
50 PLN
26099

1937 kasownik okolicznościowy 29 Jubileuszowego Kongresu Esperantystów w Warszawie.

Fi.294
20 PLN
26100

1937 świąteczny kasownik okolicznościowy z Warszawy.

Fi.294
15 PLN
26101

1937 kasownik okolicznościowy I Międzyszkolnej Wystawy Filatelistycznej w Bydgoszczy.

Fi.294
25 PLN
26102

1937 kasownik okolicznościowy z Bydgoszczy Ogólnopolskiej Wystawy Radiowej.

Fi.294
25 PLN
26103

1937 kasownik okolicznościowy Targów Wschodnich we Lwowie.

Fi.294
20 PLN
26104

1937 kasownik okolicznościowy z Wilna Wystawy Radio dla Miasta.

Fi.294
25 PLN
26105

1937 widokówka z Kasprowego Wierchu z kasownikiem schroniska.

Fi.294
40 PLN
26106

1937 koperta ze stemplem okolicznościowym z Bydgoszczy "BYDGOSZCZ wita Armię".

Fi.294
60 PLN
26107

1937 kartka z stemplem okolicznościowym "XXI MIĘDZYNARODOWY KONGRES PRZECIWALKOHOLOWY 12 - 17.IX.1937", kartka nie wypisana.

Fi.294
80 PLN
26108

1937 kartka z Gorzkowic do Krakowa, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej.

Fi.294
50 PLN
26109

1937 kartka ze stemplem okolicznościowym Polskiego Kongresu Inżynierów we Lwowie z hasłem propagandowym " Mobilizacja twórczej energii dla uniezależnienia gospodarczego Polski".

Fi.294-6
80 PLN
26110

1937 Różne Widoki - uzupełnienie serii obiegowej, zestaw zdjęć w formatach około 70x50 mm (jedno 45) będących podstawą do sporządzenia oryginalnych projektów, format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; dalej po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby; co ciekawe wszystkie te obiekty znalazły się ostatecznie na znaczkach: 5 gr. Częstochowa - Jasna Góra, 10 gr. Gdynia - Dworzec Morski, 15 gr. Lwów - Uniwersytet i 20 gr. Katowice - Województwo, wydrukowanych jako staloryty przez P.W.P.W i wprowadzonych do obiegu, na odwrocie ślady archiwizacji i adnotacje str.321 poz.44 do 47, bardzo ciekawe do specjalizacji i niespotykane w handlu.

Fi.294-97
Mi.315-18
1 200 PLN
26111

1937 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 14.XI kasownikiem okolicznościowym, niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 37 037).

Fi.295
Mi.316
20 PLN
26112

1937 kasownik okolicznościowy z Warszawy Festiwalu Sztuki Polskiej.

Fi.295
15 PLN
26113

1937 list z Niemiec do tarnowskich Gór, przesyłka nie odebrana i odesłana na koszt adresata do nadawcy, osobliwe.

Fi.295
80 PLN
26114

1937 "MYSZA WIEŻA w KRUSZWICY" rzadko spotykany dodatkowy stempelek okolicznościowy na widokówce wysłanej 29.7 z Ciechocinka do wsi Żelisław; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.296
Mi.317
250 PLN
26115

1937 list firmowy z Leszna z stemplem okolicznościowym "LESZNO WLKP. BUDUJE ŚWIĄTYNIĘ POMÓŻ ZBOŻNEMU CELOWI".

Fi.296
30 PLN
26116

1937 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym "CHCEMY SILNEJ FLOTY WOJENNEJ I KOLONII".

Fi.296
60 PLN
26117

1937 kartka z Leszna z kasownikiem okolicznościowym Regionalnej Wystawy Rzemieślniczo Przemysłowej.

Fi.296
25 PLN
26118

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Stróże nr 172 z wyróżnikiem c.

Fi.296
90 PLN
26119

1937 list z Równego Wołyńskiego z kasownikiem okolicznościowym VIII Targów Wołyńskich.

Fi.298
30 PLN
26120

1937 list z Bydgoszczy ze stemplem okolicznościowym "BYDGOSZCZ wita Armię".

Fi.298
15 PLN
26121

1937 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wolsztyn - Poznań nr 211 z wyróżnikiem a.

Fi.298
80 PLN
26122

1937 Marszałek E.Rydz-Śmigły - WZÓR, parka prób z dziurkowaniem: ÓR na lewym i WZ na prawym; w latach dwudziestych w PWPW do oznaczania znaczków przeznaczonych do celów instruktażowych i okazowych stosowano różne formy stempli WZÓR, SKASOWANO, nadruku "Bez wartości obiegowej" lub okrągłej pieczęci PWPW; w latach trzydziestych zakupiono do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano, perforację WZÓR sporadycznie stosowano także po wojnie, gwarancja Schmutz.

Fi.298 P2
Mi.319
1 800 PLN
26123

1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1, rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 2.VII na widokówce; wyraźna i czytelna odbitka; dobry stan zachowania (Myślicki 37 214).

Fi.298I
Mi.319
100 PLN
26124

1937 Edward Rydz Śmigły, seria ze znaczkiem 298 w odmianie I.

Fi.298I-299
Mi.319-20
10 PLN
26125

Fi.298I-II, 299
Mi.319-20
50 PLN
26126

1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją.

Fi.299MK
120 PLN
26127

Fi.300-02
Mi.321-23
750 PLN
26128

Fi.300-02
Mi.321-23
200 PLN
26129

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria znaczków z bloków.

Fi.300-2
Mi.321-3
60 PLN
26130

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, ładnie cięty znaczek z nieperforowanego bloku 4 (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.302 nz
Mi.323 U
150 PLN
26131

1937 kartka z Warszawy do Ustjanowa, nalepka na pomoc bezrobotnym.

Fi.Cp70
40 PLN
26132

1937 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Warszawy, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej.

Fi.Cp70
40 PLN
26133

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków nr 46, dziurkowanie na znaku opłaty.

Fi.Cp73
90 PLN
26134

1937 kartka z Ciechocinka do Francji, bardzo rzadki stempelek "Poczta Obchodowa Ciechocinek".

Fi.Cp75
800 PLN