26255 |
1938 koperta z pierwszego niedoszłego do skutku lotu balonu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 200 PLN | |
26256 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym niedoszłego lotu. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 240 PLN | |
26257 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 480 PLN | |
26258 |
1938 list z pierwszego niedoszłego do skutku polskiego lotu do stratosfery. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 120 PLN | |
26259 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo z pełną oryginalną gumą, piękny stan. | Fi.bl.6 |
| 240 PLN | |
26260 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.500.-). | Fi.bl.6 |
| 450 PLN | |
26261 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.180.-). | Fi.bl.6 |
| 160 PLN | |
26262 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa koperta ofrankowana blokiem skasowanym 26 IX stemplem okolicznościowym "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" w Zakopanem (Myślicki 38 241), dodatkowe stemple: "PRZEWIEZIONE POCZTĄ STRATOSFERYCZNĄ" (Myślicki 38 031) i "Lot do stratosfery z powodu pożaru balonu nie doszedł do skutku. Dolina Chochołowska (Zakopane) 24.X.1938" (Myślicki 38 242) - oba, najwyższy stopień rzadkości D według katalogu stempli. | Fi.bl.6 |
| 250 PLN | |
26263 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, dofrankowana i jako polecona, wysłana 29.IX z Polany Chochołowskiej do Kruszwicy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania (przesyłka polecona Fi.450.-). | Fi.bl.6, 299 Mi.320 |
| 400 PLN | |
26264 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 160 PLN | |
26265 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.7 |
| 90 PLN | |
26266 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok pięknie skasowany 15.I.1939 stemplami okolicznościowymi "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.7 |
| 150 PLN | |
26267 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty, poza lekko słabszym narożnikiem w pięknym stanie zachowania. | Fi.bl.7 |
| 150 PLN SOLD | |
26268 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany obiegowo w Borysławiu. | Fi.bl.7 |
| 80 PLN | |
26269 |
1938 kasownik okolicznościowy X Targów Katowickich. | |
| 25 PLN | |
26270 |
1938 list z frankaturą mechaniczną z ZUS w Warszawie "FA.027". | |
| 20 PLN | |
26271 |
1938 kartka i stempel okolicznościowy XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu. | |
| 20 PLN SOLD | |
26272 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | |
| 40 PLN | |
26273 |
1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO. | |
| 200 PLN | |
26274 |
1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO. | |
| 120 PLN | |
26275 |
| 30 PLN | |
26276 |
1938 list firmowy z Warszawy do Bułgarii, opłata frankatura mechaniczną "A.15". | |
| 80 PLN | |
26277 |
1938 wirnik propagandowy "MŁODZIEŻ NA SZYBOWCE / LOPP", komplet trzech kopert z odbitką wirnika z trzech urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik, bardzo rzadkie. | |
| 1 800 PLN | |
26278 |
1938 Zaolzie, koperta ze stemplami okolicznościowymi z okazji zajęcia Zaolzia, czechosłowacki znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Jabłonkowa. | |
| 180 PLN | |
26279 |
1938 Zaolzie, koperta ze stemplem okolicznościowym z okazji zajęcia Zaolzia, Czechosłowackie znaczki unieważnione polskim i czechosłowackim stemplem Cieszyna. | |
| 180 PLN | |
26280 |
1938 reprint atlasu wewnętrznych połączeń pocztowych kolejowych i lotniczych, atlas zawiera 13 składanych map w tym 12 pokazujących połączenia kolejowe i jedną pokazującą połączenia lotnicze krajowe i regularne połączenia zagraniczne, atlas w twardej obwolucie, prezentowana strona tytułowa reprintu i fragment jednej z map, niewielki nakład. | |
| 180 PLN | |
26281 |
1939 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206, stempel z wyróżnikiem b. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
26282 |
1939 polska okupacja Zaolzia, kartka z Trzyńca nadana 5.04.39. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
26283 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC65, kartka nadana w dniu wybuchu wojny 1.09.39 w ambulansie pocztowym na trasie Tarnopol - Zaleszczyki nr 386 do Czortkowa, stempel cenzury z Zamościa BC nr 65 z Czortkowa. | Fi.294, 311 |
| 800 PLN | |
26284 |
1939 Zaolzie - Bogumin 2, ekspresowy list polecony z urzędu pocztowego Bogumin 2 22.4.39 do Krakowa; oryginalna korespondencja z tego obszaru jest bardzo rzadko spotykana. | Fi.294, 320 |
| 480 PLN SOLD | |
26285 |
1939 Polska okupacja Zaolzia, kartka z Olbrzychowic nadana w Trzyńcu 15.12.38 do Bochni. | Fi.295 |
| 100 PLN | |
26286 |
1939 ekspres z Krakowa 23.II.39 do Warszawy zwrócony do nadawcy. | Fi.295, 318 Mi.316, 339 |
| 25 PLN | |
26287 |
1939 list polecony z Krakowa do Nowego Sącza, mieszana frankatura ze znaczkami dla polskiej placówki pocztowej w Gdańsku. | Fi.296, 303, 312, 330, PG 32, 33 |
| 70 PLN | |
26288 |
1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza. | Fi.296, 313 Mi.317, 334 |
| 15 PLN | |
26289 |
1939 kartka z Łodzi do Kolumbii, ciekawa destynacja. | Fi.296, Cp78 |
| 250 PLN | |
26290 |
1939 zlecenie inkasowe z Poznania. | Fi.297 |
| 50 PLN | |
26291 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC6, list z Radomia nadany 3.9.39 do Śledziowej Huty, stempel cenzury z Radomia BC nr 6 w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.297, 310 |
| 500 PLN | |
26292 |
1939 list lotniczy z Katowic do Stanów Zjednoczonych. | Fi.297, 317 Mi.318, 338 |
| 15 PLN | |
26293 |
1939 list polecony z Bydgoszczy do Niemiec, rzadsza frankatura znaczka za 1 zł, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej, gwarancja Berbeka. | Fi.305 |
| 120 PLN | |
26294 |
1939 list polecony z Białej do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Bytom. | Fi.305 |
| 80 PLN | |