The auction will end on 08.07.2024
The auction ends in:

Auction 114. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26255

1938 koperta z pierwszego niedoszłego do skutku lotu balonu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
200 PLN
26256

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym niedoszłego lotu.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
26257

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
480 PLN
26258

1938 list z pierwszego niedoszłego do skutku polskiego lotu do stratosfery.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6 
120 PLN
26259

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

Fi.bl.6
240 PLN
26260

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.500.-).

Fi.bl.6
450 PLN
26261

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.180.-).

Fi.bl.6
160 PLN
26262

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa koperta ofrankowana blokiem skasowanym 26 IX stemplem okolicznościowym "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" w Zakopanem (Myślicki 38 241), dodatkowe stemple: "PRZEWIEZIONE POCZTĄ STRATOSFERYCZNĄ" (Myślicki 38 031) i "Lot do stratosfery z powodu pożaru balonu nie doszedł do skutku. Dolina Chochołowska (Zakopane) 24.X.1938" (Myślicki 38 242) - oba, najwyższy stopień rzadkości D według katalogu stempli.

Fi.bl.6
250 PLN
26263

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, dofrankowana i jako polecona, wysłana 29.IX z Polany Chochołowskiej do Kruszwicy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania (przesyłka polecona Fi.450.-).

Fi.bl.6, 299
Mi.320 
400 PLN
26264

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
160 PLN
26265

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
90 PLN
26266

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok pięknie skasowany 15.I.1939 stemplami okolicznościowymi "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.7
150 PLN
26267

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty, poza lekko słabszym narożnikiem w pięknym stanie zachowania.

Fi.bl.7
150 PLN
SOLD
26268

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany obiegowo w Borysławiu.

Fi.bl.7
80 PLN
26269

1938 kasownik okolicznościowy X Targów Katowickich.


25 PLN
26270

1938 list z frankaturą mechaniczną z ZUS w Warszawie "FA.027".


20 PLN
26271

1938 kartka i stempel okolicznościowy XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu.


20 PLN
SOLD
26272

1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.


40 PLN
26273

1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO.


200 PLN
26274

1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO.


120 PLN
26275

1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty.


30 PLN
26276

1938 list firmowy z Warszawy do Bułgarii, opłata frankatura mechaniczną "A.15".


80 PLN
26277

1938 wirnik propagandowy "MŁODZIEŻ NA SZYBOWCE / LOPP", komplet trzech kopert z odbitką wirnika z trzech urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik, bardzo rzadkie.


1 800 PLN
26278

1938 Zaolzie, koperta ze stemplami okolicznościowymi z okazji zajęcia Zaolzia, czechosłowacki znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Jabłonkowa.


180 PLN
26279

1938 Zaolzie, koperta ze stemplem okolicznościowym z okazji zajęcia Zaolzia, Czechosłowackie znaczki unieważnione polskim i czechosłowackim stemplem Cieszyna.


180 PLN
26280

1938 reprint atlasu wewnętrznych połączeń pocztowych kolejowych i lotniczych, atlas zawiera 13 składanych map w tym 12 pokazujących połączenia kolejowe i jedną pokazującą połączenia lotnicze krajowe i regularne połączenia zagraniczne, atlas w twardej obwolucie, prezentowana strona tytułowa reprintu i fragment jednej z map, niewielki nakład.


180 PLN
26281

1939 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206, stempel z wyróżnikiem b.

Fi.294
60 PLN
26282

1939 polska okupacja Zaolzia, kartka z Trzyńca nadana 5.04.39.

Fi.294
60 PLN
26283

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC65, kartka nadana w dniu wybuchu wojny 1.09.39 w ambulansie pocztowym na trasie Tarnopol - Zaleszczyki nr 386 do Czortkowa, stempel cenzury z Zamościa BC nr 65 z Czortkowa.

Fi.294, 311
800 PLN
26284

1939 Zaolzie - Bogumin 2, ekspresowy list polecony z urzędu pocztowego Bogumin 2 22.4.39 do Krakowa; oryginalna korespondencja z tego obszaru jest bardzo rzadko spotykana.

Fi.294, 320
480 PLN
SOLD
26285

1939 Polska okupacja Zaolzia, kartka z Olbrzychowic nadana w Trzyńcu 15.12.38 do Bochni.

Fi.295
100 PLN
26286

1939 ekspres z Krakowa 23.II.39 do Warszawy zwrócony do nadawcy.

Fi.295, 318
Mi.316, 339 
25 PLN
26287

1939 list polecony z Krakowa do Nowego Sącza, mieszana frankatura ze znaczkami dla polskiej placówki pocztowej w Gdańsku.

Fi.296, 303, 312, 330, PG 32, 33
70 PLN
26288

1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza.

Fi.296, 313
Mi.317, 334 
15 PLN
26289

1939 kartka z Łodzi do Kolumbii, ciekawa destynacja.

Fi.296, Cp78
250 PLN
26290

1939 zlecenie inkasowe z Poznania.

Fi.297
50 PLN
26291

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC6, list z Radomia nadany 3.9.39 do Śledziowej Huty, stempel cenzury z Radomia BC nr 6 w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.297, 310
500 PLN
26292

1939 list lotniczy z Katowic do Stanów Zjednoczonych.

Fi.297, 317
Mi.318, 338
15 PLN
26293

1939 list polecony z Bydgoszczy do Niemiec, rzadsza frankatura znaczka za 1 zł, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej, gwarancja Berbeka.

Fi.305
120 PLN
26294

1939 list polecony z Białej do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Bytom.

Fi.305
80 PLN