25855 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G., czyste (Fi.450.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258G Mi.279 |
| 400 PLN | |
25856 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 700 PLN | |
25857 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 170 PLN | |
25858 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 180 PLN | |
25859 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F. Żwirko i S. Wigura, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 700 PLN | |
25860 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z podwójną perforacją pionową na prawym marginesie, gwarancja Weźranowski. | Fi.259MK Mi.280 |
| 250 PLN | |
25861 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo (opisane omyłkowo w lewo), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 400 PLN | |
25862 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 400 PLN | |
25863 |
| 100 PLN | |
25864 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, czworoblok. | Fi.260 Mi.281 |
| 500 PLN | |
25865 |
| 500 PLN | |
25866 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu. | Fi.260 Mi.281 |
| 110 PLN | |
25867 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, pamiątka z wystawy. | Fi.260 Mi.281 |
| 90 PLN | |
25868 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005). | Fi.260 Mi.281 |
| 150 PLN | |
25869 |
1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na opłaconym zgodnie z taryfą liście poleconym wysłanym 21.V do Tczewa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowa efektowna pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW w TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR." z wizerunkiem pomnika Kopernika; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym (koperta rozcięta z dwóch stron) stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201). | Fi.260, 254 Mi.281, 275 |
| 300 PLN | |
25870 |
| 140 PLN | |
25871 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.260D Mi.281 |
| 180 PLN | |
25872 |
1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D - trąbki w dół. | Fi.260D Mi.281 |
| 240 PLN | |
25873 |
| 175 PLN | |
25874 |
| 200 PLN | |
25875 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 200 PLN | |
25876 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
25877 |
| 140 PLN | |
25878 |
1933 400. rocznica Śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 120 PLN | |
25879 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 140 PLN | |
25880 |
| 500 PLN | |
25881 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, narożny czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 600 PLN | |
25882 |
1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania. | Fi.261 |
| 60 PLN | |
25883 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty z pełną oryginalną gumą i jednym śladem podlepki. | Fi.262 Mi.283 |
| 80 PLN | |
25884 |
1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 250 PLN | |
25885 |
| 1 000 PLN | |
25886 |
| 70 PLN | |
25887 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, próbna odbitka znaku opłaty w barwie ciemnobrązowej na małym arkusiku na kremowym kartonie, gwarancja Pelczar, stempelek własnościowy Galewski. | Fi.Cp55P2 |
| 5 000 PLN | |
25888 |
1933 całostka - karta pocztowa za 15 gr wysłana 16.VII z miejscowości Bitków do Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty w Zambrowie, znak opłaty skasowany datownikiem z ozdobnikiem; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp64 |
| 50 PLN | |
25889 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lwów nr 170a. | Fi.Cp68 |
| 50 PLN | |
25890 |
1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.Cp73 |
| 10 PLN | |
25891 |
| 40 PLN | |
25892 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 11.IX do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN SOLD | |
25893 |
1933 druk opłacony gotówką z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA". | |
| 35 PLN | |
25894 |
1934 list polecony ze Lwowa do Pragi. | Fi.214 Mi.242 |
| 30 PLN | |