Auction 114. General Government

27263

Fi.U16-24
50 PLN
27264

Fi.U17, 22 nz
1 200 PLN
27265

Fi.U20P
1 200 PLN
27266

Fi.U21P
1 200 PLN
27267

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie czarnej bez nominału na papierze gumowanym.

Fi.U23P1
700 PLN
27268

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 24.VIII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem ambulansowym 526; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.

80 PLN
27269

60 PLN
27270

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list wysłany 20.V z Chicago do Krakowa, zalepka, stempelki i adnotacje cenzury niemieckiej; minimalnie słabszy stan zachowania.

60 PLN
27271

1940 czysty blankiet Międzynarodowego Przekazu Pocztowego (Auslandspostanweisung), wymiary 147 x 105 mm, sygnatura DPO 217(7.40); doskonały stan zachowania.

200 PLN
27272

300 PLN
27273

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, dwa znaczki na karcie (na odwrocie adres) ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; zwraca uwagę znaczek za 60 gr z silnie przesuniętą perforacją pionową.

Fi.10; 48, 49
60 PLN
27274

1941 karnety okolicznościowe ze stemplem z Warszawy z okazji 2. rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.18
50 PLN
27275

1941 stempel okolicznościowy "MOZART" z Krakowa.

Fi.19
100 PLN
27276

1941 list polecony nadany 8.07.41 z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, stempelki kierunkowe, zalepka i okrągły stempel cenzury Wermachtu, zalepka cenzury brytyjskiej, stemple odbiorcze ze Stanów Zjednoczonych z 1945 i 1947 roku.

Fi.21, 46, 48, 51
600 PLN
27277

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Gniewoszowa przez Końskie do Radomia, stempel pośrednictwa.

Fi.43
80 PLN
27278

1941 kartka nadana w Agencji Pocztowej w Kleczy Górnej przez zwierzchni urząd pocztowy w Krakowie do Mielca.

Fi.43
60 PLN
27279

1941 list nadany z agencji pocztowej w Czemiernikach przez urząd zwierzchni w Radzyniu Podlaskim, stempel agencji pocztowej.

Fi.43
65 PLN
27280

1941 kartka na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża z oddziału w Skarżysku do Krakowa, formularz poszukiwania zaginionego polskiego żołnierza.

Fi.43
80 PLN
27281

1941 list nadany z agencji pocztowej w Wojsławicach przez urząd zwierzchni w Chełmie, stempel agencji pocztowej.

Fi.45
75 PLN
27282

1941 kartka z Krakowa na Węgry, kartka nie doręczona zwrócona nadawcy, stempel cenzury Wermachtu i liczne stempelki kierunkowe, ciekawy obieg.

Fi.46
200 PLN
27283

1941 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, list polecony wysłany 21.III z Warszawy na "adres konspiracyjny" w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; znaczek za 80 gr nalepiony w lewym górnym rogu został zdjęty podczas jednego z cenzurowań, na odwrocie zalepka i pieczęcie cenury niemieckiej, datownik odbiorczy LISBOA 29 MAI 41, tam przesyłkę przeadresowano do Blackpool, zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 787 P.C.90."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania o ładnie udokumentowanym obiegu na każdym etapie wędrówki przesyłki.

Fi.46
400 PLN
27284

1941 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany z agencji pocztowej w Laskach na adres Reinsdorf bei Artern, Rittergut II, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Laski über Warschau" odciśnięty prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 22.VII w urzędzie pocztowym Warszawa 1, stempel wirnikowy WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "bb"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.54
60 PLN
27285

1941 widoki zabytkowych budowli, górna część arkusza.

Fi.65
50 PLN
27286

1941 list polecony z Krakowa 20.04.41 do Lorch w Rzeszy, na odwrocie stempel odbiorczy Lorch 22.04.1941. To swoiste FDC znaczka Fi65 z serii widoki zabytkowych budowli, katalog Fischer 600,- pln.

Fi. 65
240 PLN
27287

1941 widoki zabytkowych budowli (III), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.32.-).

Fi.66-70
30 PLN
27288

1941 widoki zabytkowych budowli, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.66-70 ark.
750 PLN
27289

Fi.67; 12
50 PLN
27290

Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12 nz
600 PLN
27291

1941-2 portret A. Hitlera, zestaw znaczków ciętych z liczba rozrachunkową na dolnym marginesie.

Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12nz
300 PLN
27292

1941-3 portret A.Hitlera, marginesowe cięte znaczki komplet podstawowy z trzech różnych wydań w doskonałym stanie.

Fi.71-5nz, 77-81nz, 86nz, 88nz, 110-12nz
280 PLN
27293

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet 10 makulaturowych znaczków ciętych w całych arkuszach w bardzo dobrym stanie zachowania, wartość katalogowa Fischer 10.000,- zł.

Fi.71-5nz, 77-81nz ark.
6 500 PLN
27294

1941 parki znaczków ciętych, niekompletna seria bez znaczka 16 i 48 gr.

Fi.71-75nz, 77-81nz
250 PLN
27295

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami.

Fi.71-82 Pw1
120 PLN
27296

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 8 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 6.1.1945 z Częstochowy do obozu Wessenberg; karta nieznacznie przefrankowana.

Fi.73
40 PLN
27297

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, dowód nadania paczki o sygnaturze DPO449 (3.41) wysłanej 18.III z Falenicy; znaczek unieważniony datownikiem "FALENICA über WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "b"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.160.-).

Fi.77
120 PLN
27298

1941 list wartościowy z Krakowa do Berlina, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy.

Fi.78, 87
400 PLN
27299

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą X.43. dofrankowana i jako ekspres polecony wysłana 720.4.44 z Warszawy do Krakowa, znaki opłaty unieważnione datownikiem "WARSCHAU SW30 über WARSCHAU C1"; na odwrocie datownik odbiorczy 21.4; dekoracyjny rzadki walor w dobrym stanie zachowania (znaczek za 80 gr naklejono uszkodzony, znak opłaty uszkodzono przy otwieraniu koperty).

Fi.Ck2, 111, 112
Mi.U2/03
150 PLN
27300

1941 list nadany z agencji pocztowej w Sulisławicach przez urząd zwierzchni w Sandomierzu, stempel agencji pocztowej.

Fi.Ck2I
60 PLN
27301

1941 list nadany z agencji pocztowej w Rokicinach przewieziony ambulansem pocztowym na trasie Lwów - Warszawa pociąg nr ZUG 1002.

Fi.Ck2I, 45
120 PLN
27302

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Bodzentynie do Radomia, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp3II
80 PLN