27183 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "prawa cyfra 8 z wyrostkiem z prawej strony". | Fi.20B |
| 150 PLN | |
27184 |
| 240 PLN | |
27185 |
1940 list polecony z Bogucic do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel pośrednictwa pocztowego w Bogucicach, na odwrocie stemple i zalepka niemieckiej cenzury. | Fi.21, 35 |
| 240 PLN | |
27186 |
| 40 PLN | |
27187 |
1940 polska całostka z ilustracją 34 Jan Matejko stemplowana wraz ze znaczkiem GG w Krakowie 11.04.40 zaadresowana do Tych. | Fi.34, Cp87 |
| 140 PLN | |
27188 |
1940 wydanie przedrukowe, górny znaczek z błędem "uszkodzona lewa cyfra 1". | Fi.34B1 |
| 150 PLN | |
27189 |
| 70 PLN | |
27190 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka datowana "3.6.1941 Rudnik" wysłana do Radomia, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (karta przycięta, niewielkie przebarwienia wokół znaczka). | Fi.43 |
| 50 PLN | |
27191 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.45nz |
| 350 PLN | |
27192 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna (Fi.130.-), paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.8.1943 z Wierzbnika do Ojcowa, ramkowy stempelek odbiorczy "Ojcow über KRAKAU 2"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.48 |
| 120 PLN | |
27193 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.50nz |
| 350 PLN | |
27194 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi (Fi.80.-). | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
27195 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-). | Fi.52-55 |
| 80 PLN | |
27196 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na wycinkach skasowana 17/18.8 stemplem okolicznościowym w Lublinie. | Fi.52-55; 4b |
| 80 PLN | |
27197 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów skasowanych 17/18.8 stemplami okolicznościowymi w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.52; 4a-d |
| 140 PLN | |
27198 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana datownikami obiegowymi (Fi.40.-). | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
27199 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym. | Fi.56-58 |
| 30 PLN | |
27200 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 26.X w Warszawie (koperta poziomo złamana). | Fi.56-58; 6b |
| 50 PLN | |
27201 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana datownikami obiegowymi (Fi.70.-). | Fi.59-62 |
| 60 PLN | |
27202 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta (Fi.50.-). | Fi.59-62 |
| 50 PLN | |
27203 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, znaczek na karnecie skasowany okolicznościowo w Warszawie. | Fi.61, 6b |
| 30 PLN | |
27204 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-). | Fi.Ck1 |
| 20 PLN | |
27205 |
1940 wydanie przedrukowe na polskiej kopercie, lekkie złamanie w prawym dolnym narożniku. | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
27206 |
1940 kartka z Krakowa do Warszawy. | Fi.Cp1I |
| 40 PLN | |
27207 |
1940 kartka z Jędrzejowa do Skierniewic. | Fi.Cp2 |
| 50 PLN SOLD | |
27208 |
1940 kartka z Warszawy do Milanówka. | Fi.Cp2II |
| 80 PLN SOLD | |
27209 |
1940 kartka Dąbrowy Tarnowskiej do Przemyśla. | Fi.Cp2II |
| 80 PLN | |
27210 |
1940 kartka z Tyczyna nadany 5.4.40 do Lwowa, stempel niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy Lwowa. | Fi.Cp2II |
| 200 PLN | |
27211 |
1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Pilzno do Biecza, ramkowy stempel agencji pocztowej "Pilzno / über Debica", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy. | Fi.Cp3 |
| 20 PLN | |
27212 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN SOLD | |
27213 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym J z obiegu pocztowego z Mińska mazowieckiego do Góry Kalwarii. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
27214 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I z obiegu pocztowego z Warszawy do Dęblina. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
27215 |
1940 całostka z hasłem propagandowym O z obiegu pocztowego z Warszawy do Zakopanego. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN SOLD | |
27216 |
1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
27217 |
1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym I. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN SOLD | |
27218 |
1940 kartka z Krakowa do warszawy, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym J. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
27219 |
1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
27220 |
1940 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Plauen - Warszawa pociąg nr ZUG 2093. | Fi.Cp3II |
| 150 PLN | |
27221 |
1940 kartka urzędowa z Mielca do Wrocławia. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
27222 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe 5(J) - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1200.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3II1 |
| 2 000 PLN | |