27143 |
1939 współkursory - znaczki obiegowe Rzeszy za 12pf (24gr) jako niezwykle rzadko spotykana mieszana frankatura ze znaczkiem wydania przedrukowego za 6gr/3pf, list opłacony 78 gr - według taryfy zagranicznej, w zależności od wagi powinno to być, albo 50 gr (do 20g), albo 80 gr (do 40gr), wysłany 13.XII do żołnierza internowanego w Rumunii na adres ambasady polskiej w Bukareszcie; znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - jednowierszowym datownikiem "13. Dez. 1939"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo złożona, brak tylnej klapy); datownik odbiorczy na odwrocie; gwarancja. | Fi.1 Mi.519 |
| 300 PLN | |
27144 |
1939 I wydanie przedrukowe, 6 + 8 gr - frankatura dwukolorowa, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 17.12.39 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Jasła do Lublina, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym JASŁO, data odciśnięta osobnym numeratorem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta w dwóch miejscach pionowo zgięta). | Fi.1, 2 |
| 200 PLN | |
27145 |
| 1 600 PLN | |
27146 |
1939 "Nächtraglich entwertet" I wydanie przedrukowe, 16 gr - frankatura pojedyncza, koperta okienkowa listu (druki) wysłanego 23.VII.40 z Warszawy, w urzędzie nadawczym znaczek skasowano fragmentarycznie, aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; koperta firmowa "LUDWIK KOŁAKOWSKI ADWOKAT"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.4 |
| 300 PLN | |
27147 |
| 80 PLN | |
27148 |
1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr."długie e" opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 29.2.1940 z Krakowa do Radomia; idealny stan zachowania (Mi.100 euro). | Fi.Cp1II, 1, 3 |
| 120 PLN | |
27149 |
1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem. | Fi.Cp2I |
| 50 PLN | |
27150 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", prawidłowa przesyłka z okresu podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 29.2.1940 z Czarnego Dunajca do Nowego Targu, stempelek wpływu "ZARZĄD MIEJSKI król. wol. m. w Nowym Targu"; bardzo dobry stan zachowania (Mi.90 euro). | Fi.Cp2II |
| 120 PLN | |
27151 |
| 70 PLN | |
27152 |
1939 prekursor GG, widokówka z motywem pomnika czynu legionów w Radomiu, wysłana 13 listopada z Włoszczowej do Neuhaus obok Schliersee w Rzeszy, z prowizorycznym dwuwierszowym stemplem Włoszczowa w kolorze fioletowym, rzadkie. | |
| 320 PLN | |
27153 |
1939 współkursor, niemiecka całostka i znaczek użyte na terenie GG, karta wysłana 14.12.39 z Warszawy do Rumunii, gwarancja Pelczar. | |
| 180 PLN | |
27154 |
1939 prekursor, niemiecka całostka użyta na terenie GG, karta wysłana 9.11.39 z Radomia do Krakowa, gwarancja Pelczar. | |
| 180 PLN | |
27155 |
1939 polska całostka wysłana z Lublina 8.12.39 jako formularz kartki urzędowej, gwarancja Pelczar. | |
| 100 PLN | |
27156 |
1939 polska całostka wysłana z Lublina 24.11.39 jako formularz kartki urzędowej, gwarancja Pelczar. | |
| 100 PLN | |
27157 |
1939 kartka z Lublina do Królewca, przedwojenny polski kasownik Lublina, na odwrocie bez treści. | |
| 30 PLN | |
27158 |
1939 współkursory, list z Warszawy nadany 7.12.39 do Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie pieczęć nadawcy Związku Kawalerów Maltańskich w Polsce, opłata znaczkami pocztowymi Rzeszy. | |
| 300 PLN | |
27159 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste (Fi.100.-) w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.1+2 |
| 80 PLN | |
27160 |
1940 kartka z Warszawy do Krakowa. | Fi.1, 3 |
| 25 PLN SOLD | |
27161 |
1940 kartka z Zamościa do Skierniewic. | Fi.1, 3, Cp1 |
| 60 PLN | |
27162 |
1940 list stemplowany kasownikiem poczty urzędowej z Niska. | Fi.3 |
| 60 PLN | |
27163 |
1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi. | Fi.5, 6 |
| 100 PLN | |
27164 |
1940 list na kopercie firmowej z Warszawy do Leszna. | Fi.6 |
| 60 PLN | |
27165 |
1940 kartka z Krakowa do polskiego żołnierza internowanego na Węgrzech. | Fi.7 |
| 120 PLN | |
27166 |
1940 list polecony z Piotrkowa Trybunalskiego do Bułgarii, na odwrocie zalepka i stempel cenzury wojskowej Wermachtu, stempel odbiorczy. | Fi.8, 12 |
| 400 PLN | |
27167 |
1940 ekspresowy list polecony z Mrozów do Berlina, znaczki skasowane w Mińsku Mazowieckim, mieszana frankatura trzech wydań, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.10, 33, 50 |
| 150 PLN | |
27168 |
| 250 PLN | |
27169 |
| 600 PLN | |
27170 |
1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria. | Fi.14-39 |
| 700 PLN | |
27171 |
1940 wydanie przedrukowe, czworoblok rzadszych z nadrukiem znaczków z tłem liniowanym stemplowany kasownik okolicznościowym pierwszych krakowskich targów wzornictwa, fotoatest Berbeka. Wysoka wycena katalogowa | Fi.14I |
| 600 PLN | |
27172 |
1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 24/25 gr., znaczek podstawowy w odmianie I, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.14I |
| 1 600 PLN | |
27173 |
1940 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka i stempel cenzury wojskowej Wermachtu, stemple odbiorcze. | Fi.15, 49 |
| 200 PLN | |
27174 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem "kropka połączona z R", kasowany, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.17 B2 |
| 40 PLN | |
27175 |
| 150 PLN | |
27176 |
| 220 PLN | |
27177 |
| 320 PLN | |
27178 |
| 250 PLN | |
27179 |
| 320 PLN | |
27180 |
| 280 PLN | |
27181 |
| 100 PLN | |
27182 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wcięcie w środkowej części prawej cyfry 8". | Fi.20B |
| 150 PLN | |