Auction 113. Town postage 1914-1918

12199

Fi.13a
40 PLN
12200

Fi.13b
75 PLN
12201

Fi.26IIb
200 PLN
12202

Fi.26IIb
200 PLN
12203

80 PLN
12204

80 PLN
12205

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
12206

100 PLN
12207

100 PLN
12208

1917 Warszawa, karnet z szarą okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.

400 PLN
12209

Fi.1-3
260 PLN
12210

Fi.1-3
300 PLN
12211

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
500 PLN
12212

1918 Żarki, seria I wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
550 PLN
12213

Fi.1-3
500 PLN
12214

Fi.1-5
100 PLN
12215

Fi.1-5
300 PLN
12216

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
12217

Fi.1-5A ark.
700 PLN
12218

1918 Lubolm, ząbkowana seria stemplowana z widokami miasta.

Fi.1-5B
100 PLN
12219

1918 Luboml, seria ząbkowana rzadka jako kasowana datownikiem STADT POST LUBOML.

Fi.1-5B
400 PLN
12220

1918 Luboml, seria ząbkowana stemplowana w czworoblokach, kilka rozdarć perforacji.

Fi.1-5B
120 PLN
12221

1918 Luboml i Sosnowiec, bardzo rzadkie kasowane przez magistrat datownikiem STADT POST LUBOML serie: ząbkowana zwykła i ząbkowana z odwróconymi cyframi nominału (cztery znaczki w parkach, jeden uszkodzony) oraz wycinek ze znaczkiem Sosnowca unieważnionym kasownikiem typu 2I w bardzo rzadkim, niekatalogowanym, kolorze niebieskim - ten kolor kasownika występuje na kilku znanych listach obiegowych z 6.AUG.1916, całość opisana na karcie albumowej.

Fi.1-5B+1-5Bs, 5
Mi.I-V+I-VF, 5
1 000 PLN
12222

1918 Przedbórz, list z Warszawy do Przedborza, znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej pierwszego wydania, stempel cenzury, gwarancja.

Fi.2B
800 PLN
12223

Fi.2b
60 PLN
12224

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą na pierwszej podlepce, co ciekawe wszystkie znaczki w tym samym typie 1, dużą część nakładu wydano bez gumy więc jej ładny stan to atut (Mi.355 euro), każdy znaczek jedna gwarancja z opisem typu Mikstein.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
700 PLN
12225

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana (Fi.200.-), gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
12226

1918 Przedbórz, seria ząbkowana II wydania, wszystkie znaczki typ 2, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.3-6B
180 PLN
12227

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta z ząbkowaniem liniowym ZL10, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 3, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 3 (Mi.104 euro), oryginalna guma z kilkoma śladami podlepek (Fi.120.-), każdy znaczek gwarancja z opisem typu.

Fi.3=6B
Mi.3-6A
80 PLN
12228

1918 Przedbórz, list z Gorzkowic do Przedborza, opłata doręczeniowa znaczkiem poczty miejskiej II wydania.

Fi.3B
300 PLN
12229

1918 Przedbórz, list z Gorzkowic do Przedborza, znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej drugiego wydania, stempel cenzury z Piotrkowa, gwarancja.

Fi.3B
800 PLN
12230

1918 Przedbórz, list z Noworadomska do Przedborza, znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej drugiego wydania, stempel cenzury z Granicy, gwarancja.

Fi.3B
700 PLN
12231

Fi.3BMK1
400 PLN
12232

1918 Częstochowa, formularz Austriackiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla jeńców w Rosji wysłany przez Polaka do Częstochowy, datownik poczty miejskiej (bez mostka) z 15.3, liczne stempelki cenzur: rosyjskiej, niemieckiej, austriackiej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
600 PLN
12233

1918 Częstochowa, widokówka wysłana 24.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Hrubieszowie do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej dlatego 28.3 odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY"; pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
500 PLN
12234

Fi.3b, IVa
600 PLN
12235

1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 13.5 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, czerwony datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 14 MAI. 1918; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja Schmutz.

500 PLN
12236

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro, Fi.600.-), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
500 PLN
12237

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Mikstein.

Fi.4-6
480 PLN
12238

1918 Żarki, stemplowana seria wydania przedrukowego, gwarancja jeden znaczek pozostałe Mikulski.

Fi.4-6
480 PLN