12159 |
| 30 PLN | |
12160 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
12161 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.VIB |
| 100 PLN | |
12162 |
1916 Warszawa, parka makulaturowych znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym, na odwrocie odwróconym, gwarancja Berbeka. | Fi.VMK |
| 100 PLN | |
12163 |
1916 Warszawa, niegumowana (tak jak wydana) litograficzna próba znaczka za 10 gr., czarna bez tła (Fi.500.-), na papierze białym glansowanym, gwarancja i opis M V-P19 Schmutz. | Fi.V P5 |
| 500 PLN | |
12164 |
1916 Łódź, pamiątka wielkiej kwesty ogólnokrajowej pod hasłem "Ratujcie dzieci", dekoracyjne patriotyczne wydawnictwo (nie widokówka), nakładem Łódzkiej Okręgowej Rady Opiekuńczej; litografia, druk "ZAKŁ.GRAF. Z.TERAKOWSKI ŁÓDŹ". | |
| 150 PLN | |
12165 |
1916 Warszawa, kartka na ziemniaki, cukier, chleb i mąkę ważna w okresie 27/XI-10/XII, wydawnictwo ukazujące m.in. herby Korony i Litwy, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste); bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
12166 |
1916 kartka żywnościowa z Warszawy. | |
| 100 PLN | |
12167 |
| 100 PLN | |
12168 |
1916 Zawiercie, list z Zawiercia do Częstochowy, wierszowy stempelek pomocniczy poczty w Zawiercia, znaczki unieważnione w nadrzędnym urzędzie pocztowym w Sosnowcu w dniu 5.1.16, taką praktykę stosowano przed powstaniem poczty miejskiej w Zawierciu przed 10.1.16, po powstaniu poczty miejskiej stempel ten stosowano do unieważniania znaczków poczty miejskiej aż do otwarcia niemieckiego urzędu pocztowego 21.6.16, ciekawy i rzadki walor. | |
| 800 PLN | |
12169 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowanaa, znaczek za 2 gr. - typ 2, znaczek za 4 gr. - typ 7, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1-2 |
| 250 PLN SOLD | |
12170 |
1917 Przedbórz, seria znaczków pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B |
| 225 PLN SOLD | |
12171 |
1917 Przedbórz, czworoblok znaczków pierwszego wydania rozdzielony poziomym międzypolem, gwarancja Schmutz. | Fi.1B |
| 2 150 PLN SOLD | |
12172 |
1917 Przedbórz, list z Warszawy do Przedborza, znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej pierwszego wydania, stempel cenzury, gwarancja Bojanowicz, Mikulski. | Fi.1B |
| 800 PLN | |
12173 |
1917 Przedbórz, próby znaczka pierwszego wydania z dwóch sektorów arkusza drukarskiego rozdzielone miedzypolem, fotoatest. | Fi.1B P1 |
| 13 000 PLN | |
12174 |
1917 Siedlce, kartka z Kutna do Siedlec, rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Siedlcach za 3 kop. | Fi.2 |
| 650 PLN | |
12175 |
1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku - typ 3 z kropką pomiędzy ramkami wokół prawej dolnej cyfry 4, ładnie sygnowany - trąbka pocztowa z literką S. | Fi.2B Mi.2A |
| 70 PLN SOLD | |
12176 |
1917 Warszawa, kartka z Bawarii do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
12177 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.2b |
| 120 PLN | |
12178 |
1917 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 60 PLN | |
12179 |
1917 Warszawa, kartka z obozu jeńców wojennych do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
12180 |
1917 Warszawa, list ze Skalmierzyc do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 250 PLN | |
12181 |
1917 Częstochowa, list z Częstochowy nadany 12.12.17 na Śląsk, list zwrócony - stempel "unzulässig. / zurück." ("niedopuszczone / zwrot") przez cenzurę ze względu na korespondencje w języku polskim - stempel "Polnisch in Briefen unzulässig" ("Korespondencja w języku polskim niedopuszczalna"), list zwrócony do nadawcy - dwa stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie; jeden datownik 16.12.17 i jeden z opłatą 10 fen. | Fi.2m |
| 800 PLN | |
12182 |
1917 Łódź, pocztówka patriotyczna wysłana z Zegrza do Łodzi, kartka - formularz Pułku Piechoty poczty polowej 378, stempel formacyjny dowództwa ćwiczeń II Kursu wyszkolenia Wojsk Polskich, stempel doręczeniowy poczty miejskiej Łódzkiej Straży Ogniowej typu 3. Piękna ozdobna kartka podwyższająca estetykę i wartość każdego zbioru z tematu Legiony czy poczty miejskie. | Fi.3 |
| 270 PLN SOLD | |
12183 |
1917 Łódź, list z Wielunia z Komisariatu Werbunkowego do Łodzi, stempel doręczeniowej Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej typ 3. | Fi.3 |
| 400 PLN SOLD | |
12184 |
1917 Sosnowiec, kartka z Dąbrowy do Sosnowca, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Sosnowcu za 5 fen. | Fi.4 |
| 250 PLN | |
12185 |
1917 Warszawa, "7 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na liście firmowym wysłanym 24.4.17 z Niemiec do Warszawy, ładny stan zachowania. | Fi.5b |
| 1 800 PLN | |
12186 |
1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na karcie pocztowej wysłanej 30.4.17 z Łomży do Warszawy, ładny stan zachowania, dziurki po archiwizacji. | Fi.5c |
| 1 200 PLN | |
12187 |
1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na liście wysłanym 7.8 z Włocławka; słabszy stan zachowania. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
12188 |
1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Lublina, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 75 PLN | |
12189 |
1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
12190 |
1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
12191 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
12192 |
1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
12193 |
1917 Warszawa, zawiadomieni poczty miejskiej o nadejściu listu poleconego, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 150 PLN | |
12194 |
1917 Warszawa, list firmowy z Sosnowca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
12195 |
1917 Warszawa, kartka z Dąbrowy do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Granicy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
12196 |
1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
12197 |
1917 Warszawa, kartka z Płońska do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej. | Fi.9b |
| 40 PLN | |
12198 |
1917 Warszawa, kartka z Włocławka do warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 80 PLN | |