Auction 113. Town postage 1914-1918

12159

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.VA
30 PLN
12160

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
12161

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.VIB
100 PLN
12162

1916 Warszawa, parka makulaturowych znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym, na odwrocie odwróconym, gwarancja Berbeka.

Fi.VMK
100 PLN
12163

Fi.V P5
500 PLN
12164

1916 Łódź, pamiątka wielkiej kwesty ogólnokrajowej pod hasłem "Ratujcie dzieci", dekoracyjne patriotyczne wydawnictwo (nie widokówka), nakładem Łódzkiej Okręgowej Rady Opiekuńczej; litografia, druk "ZAKŁ.GRAF. Z.TERAKOWSKI ŁÓDŹ".

150 PLN
12165

80 PLN
12166

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
12167

100 PLN
12168

800 PLN
12169

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowanaa, znaczek za 2 gr. - typ 2, znaczek za 4 gr. - typ 7, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1-2
250 PLN
12170

1917 Przedbórz, seria znaczków pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
225 PLN
12171

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków pierwszego wydania rozdzielony poziomym międzypolem, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
2 150 PLN
12172

1917 Przedbórz, list z Warszawy do Przedborza, znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej pierwszego wydania, stempel cenzury, gwarancja Bojanowicz, Mikulski.

Fi.1B
800 PLN
12173

Fi.1B P1
13 000 PLN
12174

650 PLN
12175

Fi.2B
Mi.2A
70 PLN
12176

Fi.2a
80 PLN
12177

Fi.2b
120 PLN
12178

Fi.2b
60 PLN
12179

Fi.2b
80 PLN
12180

1917 Warszawa, list ze Skalmierzyc do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
250 PLN
12181

Fi.2m
800 PLN
12182

1917 Łódź, pocztówka patriotyczna wysłana z Zegrza do Łodzi, kartka - formularz Pułku Piechoty poczty polowej 378, stempel formacyjny dowództwa ćwiczeń II Kursu wyszkolenia Wojsk Polskich, stempel doręczeniowy poczty miejskiej Łódzkiej Straży Ogniowej typu 3. Piękna ozdobna kartka podwyższająca estetykę i wartość każdego zbioru z tematu Legiony czy poczty miejskie.

270 PLN
12183

1917 Łódź, list z Wielunia z Komisariatu Werbunkowego do Łodzi, stempel doręczeniowej Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej typ 3.

400 PLN
12184

1917 Sosnowiec, kartka z Dąbrowy do Sosnowca, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Sosnowcu za 5 fen.

250 PLN
12185

1917 Warszawa, "7 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na liście firmowym wysłanym 24.4.17 z Niemiec do Warszawy, ładny stan zachowania.

Fi.5b
1 800 PLN
12186

1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na karcie pocztowej wysłanej 30.4.17 z Łomży do Warszawy, ładny stan zachowania, dziurki po archiwizacji.

Fi.5c
1 200 PLN
12187

Fi.9a
60 PLN
12188

Fi.9a
75 PLN
12189

Fi.9a
60 PLN
12190

Fi.9a
60 PLN
12191

Fi.9a
60 PLN
12192

Fi.9a
60 PLN
12193

Fi.9b
150 PLN
12194

Fi.9b
75 PLN
12195

Fi.9b
75 PLN
12196

Fi.9b
75 PLN
12197

1917 Warszawa, kartka z Płońska do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.9b
40 PLN
12198

1917 Warszawa, kartka z Włocławka do warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
80 PLN