The new auction will start soon

Auction 113. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12039

1915 Warszawa, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu w barwach czarnej i tłem jasnożółtobrązowym, charakterystyczna nierównomiernie nałożona guma, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.IIb
500 PLN
12040

1916 Zawiercie, dwa znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila o różnych odcieniach: pierwszy w jaśniejszym odcieniu ramki ze środkiem niebieskozielonym; drugi z ramką ciemniejszą i środkiem zielonym z ledwo widocznymi drzewami i krzyżami, bez gumy, oba gwarancja.

Fi.1III
240 PLN
12041

1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Fi.150.-), gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
120 PLN
12042

1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro, Fi.600.-), piękny stan, gwarancja.

Fi.1-2
480 PLN
12043

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.360.-), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
300 PLN
12044

1916 Sosnowiec, seria znaczków pierwszego wydania w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk.

Fi.1-2
250 PLN
12045

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-2
120 PLN
12046

1916 Sosnowiec, seria na podlepkach, gwarancja Mikstein, Walocha.

Fi.1-2
120 PLN
12047

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
280 PLN
12048

1916 Sosnowie, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
280 PLN
12049

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.150.-) w bardzo ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
120 PLN
12050

1916 Sosnowiec, seria stemplowana pierwszego wydania, gwarancja Kosak, drugi znaczek Jendroszek.

Fi.1-2
100 PLN
12051

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2II
1 000 PLN
12052

1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP.

Fi.1-2III
750 PLN
12053

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski.

Fi.1-2II a
Mi.1-2II
1 800 PLN
12054

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze jasnofioletowym z czerwonawym odcieniem i bez przerw w literach, zachowana w luksusowym stanie z oryginalna gumą (Fi.6500.-), gwarancja Mikulski.

Fi.1-2Ia
6 000 PLN
12055

1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej w Białymstoku ręcznym podpisem "R. Wolfsohn".

Fi.1I
1 200 PLN
12056

1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn", gwarancja Schmutz.

Fi.1I
850 PLN
12057

1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego.

Fi.1III
300 PLN
12058

1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1III
80 PLN
12059

1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.1III
150 PLN
12060

1916 Białystok, dwa znaczki lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn" i bez podpisu, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1Ia, 1IIa
1 800 PLN
12061

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Fi.1P4
3 200 PLN
SOLD
12062

1916 Częstochowa, list wysłany miejscowo 26.8., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 10 (fenigów).

Fi.1c
60 PLN
12063

1916 Sosnowiec, widokówka wysłana 12.12 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list./ 14 DEZ 1916/ 3 kop.", cyfra 3 szeroka (2,5 mm), dwuwierszowa w ramce fioletowa pieczątka cenzury warszawskiej "Geprüft Postüberwachungstelle Warschau."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2I
400 PLN
12064

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.2Ia; 5
6 000 PLN
12065

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 28.12 z Sierakowa (Zirke), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku.

Fi.2a
60 PLN
12066

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na dofrankowanej karcie pocztowej wysłanej 14.1 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
60 PLN
12067

1916 Częstochowa, front opaski gazetowej z Warszawy do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w Częstochowie bez dodatkowego opłaty pocztowej.

Fi.2a
150 PLN
12068

1916 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
100 PLN
12069

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 30.10.16 z Łowicza do Warszawy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie.

Fi.2b
40 PLN
12070

1916 Częstochowa, list polecony z Częstochowy do Warszawy, list zwrócony do nadawcy, rzadki stempel pomocniczy z Częstochowy "Beanstandet" w ramce ("zakwestionowany") (cena tego stempla w katalogu Fischer II 2022 2.000,-) i stemple doręczeniowe poczty miejskiej, dekoracyjny walor w dobrym stanie.

Fi.2f, 10
1 250 PLN
SOLD
12071

1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.3
180 PLN
12072

1916 Sosnowiec, narożny sześcioblok z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie, bardzo rzadkie, fotoatest.

Fi.3
2 400 PLN
12073

1916 Łódź, kartka z obozu jenieckiego w Bütow do Łodzi, stempel doręczeniowy poczty miejskiej Łódzkiej Straży Ogniowej typu 2, kartka lekko złamana w połowie.

Fi.3
200 PLN
SOLD
12074

1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 600 PLN
12075

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
12076

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.240.-) z minimalnym śladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
180 PLN
12077

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest.

Fi.3-4
1 200 PLN
12078

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
180 PLN