The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 113. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16767

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 96-99, znaczek na poz. 97 z błędem "litera z ścięta od góry".

Fi.350B6
Mi.390VI
100 PLN
16768

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "pierwsza litera K uszkodzona", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
16769

1945 wyzwolenie miast, znaczek z z lekko przesuniętym nadrukiem z poz. 55 z błędem "uszkodzone K", ślady po przywarciu, gwarancja Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
70 PLN
16770

1945 wyzwolenie miast, znaczek z lekko przesuniętym nadrukiem z poz. 55 z błędem "uszkodzone K", gwarancja Ryblewski.

Fi.350B7
Mi.390VI
120 PLN
16771

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
120 PLN
16772

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 49/60, znaczek z poz. 55-6, lewy znaczek z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
100 PLN
16773

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
16774

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
16775

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 55 z błędem "uszkodzona litera K", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
16776

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 57 z lekko przesuniętym nadrukiem z błędem "uszkodzona litera a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B8
Mi.390VI
80 PLN
16777

1945 wyzwolenia miast, parka z poz. 6-7, prawy z błędem "uszkodzona litera a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B8
Mi.390VI
80 PLN
SOLD
16778

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.350MK
Mi.390VI
160 PLN
16779

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 64 z przesuniętym w poziomie nadrukiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.350MK
Mi.390VI
40 PLN
16780

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 80 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350MK3
Mi.390VI
180 PLN
16781

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka plus na górnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350MK3
Mi.390VI
250 PLN
16782

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha.

Fi.350MK4
Mi.390VI
250 PLN
SOLD
16783

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 34 z nadrukiem z poz. 17, bardzo rzadki znaczek znany z jednej połówki arkusza przedrukowanego 50-cio znaczkowa formą przedrukową, rzadkość tego bardzo popularnego wydania, dobry stan zachowania, niewielki ślad po podlepce, fotoatest Schmutz.

Fi.350No
Mi.390VIK
6 500 PLN
16784

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym pochodzący z jednej połówki 50-cio znaczkowej arkusza z nadrukiem odwróconym, jedna z najrzadszych odwrotek Polski powojennej, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie Perzyński.

Fi.350No
Mi.390VIK
14 000 PLN
16785

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku z poz. 1, plama na odwrocie, gwarancja Jendroszek.

Fi.350P
180 PLN
16786

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Jendroszek.

Fi.350P
240 PLN
16787

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł/25 gr na liście poleconym wysłanym z Kocka do Bielska-Białej, unieważniony jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "Kock" nieodnotowanym, ani w Polskich Znakach Pocztowych, ani w najnowszej klasyfikacji Z.Mąki!!! data "12/6.45" dopisana czerwonym ołówkiem pod znaczkiem, prowizoryczny stempelek polecenia; znaczek użyty 12 dni po wycofaniu z obiegu (31.V) i niezakwestionowany przez pocztę, co, biorąc pod uwagę wysoki nominał znaczka i wielkość miejscowości, nie powinno zaskakiwać; całość - chociaż koperta została mocno obcięta od dołu - prezentuje się bardzo ładnie; przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania i nie inspirowane filatelistycznie należą do rzadko spotykanych; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.351
Mi.390VII
1 600 PLN
16788

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351 B3
Mi.390VII 
25 PLN
16789

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.351I
Mi.390VII
50 PLN
16790

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.29 "brak lewego szeryfa w cyfrze 1", gwarancja i opis.

Fi.351I B
Mi.390VII
50 PLN
16791

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 14-15, prawy znaczek z błędem "brak części noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB2
Mi.390VII
90 PLN
16792

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. z różnymi typami nadruku na obu znaczkach, na górnym z nadrukiem typu I błąd z poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej strony" i dodatkowo "krótki nosek cyfry 1" dolny znaczek z nadrukiem typu II z poz.38, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.351I B4 + 351II
Mi.390VII
300 PLN
16793

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.351IB4 MK3
Mi.390VII
200 PLN
16794

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 27/38, prawy górny znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB4, 351II
Mi.390VII
160 PLN
16795

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB5
Mi.390VII
80 PLN
16796

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 17 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB7
Mi.390VII
100 PLN
16797

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, błąd z poz. 17 "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IIB7 MK3
Mi.390VII
360 PLN
16798

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 82 z błędem "uszkodzona litera Ł", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IIB8
Mi.390VII
100 PLN
16799

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem i błędami na poz.50 - katalogowanym, "litera ź obniżona" oraz niekatalogowanym "bardzo grube ó", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.351II B9
Mi.390VII
120 PLN
16800

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 100 z błędem "litera ź obniżona", abklacz, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IIB9
Mi.390VII
100 PLN
16801

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 50 z błędem "obniżona litera ź", znaczek stemplowany grzecznościowo, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.351IIB9
Mi.390VII
50 PLN
SOLD
16802

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha.

Fi.351IIMK
Mi.390VII
200 PLN
16803

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja Jendroszek.

Fi.351IIMK3
Mi.390VII
162 PLN
SOLD
16804

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem typu II - nominał na dole znaczka, z niekatalogowanym błędem na poz.45 "zalana cyfra 4" i nasuniętym z poz.5/55 niekatalogowanym błędem "plamki nad prawą kreską", dodatkowo abklatsch nadruku, występujący na poz.45 błąd B5 "kreska ścięta z lewej" przesunął się na znaczek powyżej, poza lekkim zmatowieniem widocznym na skanie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.351II MK3
Mi.390VII
300 PLN
16805

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 6 z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, abklacz nadruku, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IMK3
Mi.390VII
250 PLN
16806

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z niezbyt mocnym abklatschem nadruku na odwrocie.

Fi.352
Mi.390VIII
60 PLN