Auction 113. Communist Poland 1945-1952

16607

Fi.344 B
Mi.386
40 PLN
16608

1944 K.R.N., pasek znaczków z poz. 51-54, wszystkie znaczki z katalogowymi błędami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B1+B2+B3+B4
Mi.386
108 PLN
16609

1944 K.R.N., pasek znaczków z poz. 56-58, lewy znaczek z błędem "przerwana lewa kreska", środkowy znaczek z błędem "przerwana lewa kreska i uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B5+B6
Mi.386
60 PLN
16610

Fi.344 B5-6, 10-15
Mi.386
900 PLN
16611

Fi.344 B7+B8
Mi.386
60 PLN
16612

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 63-64, prawy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B9
Mi.386
27 PLN
16613

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 67-68, prawy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386
30 PLN
16614

Fi.344 ark.
Mi.386
710 PLN
16615

1944 K.R.N, górna połowa arkusza z nadrukiem pełnej formy przedrukowej obejmującej 50 nadruków, komplet błędów B1-20, doskonały stan zachowania, katalog Fischer 1.050,- zł..

Fi.344 ark. (B1-20)
Mi.386
450 PLN
16616

1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9" (Fi.415.-); drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta" (Fi.450.-); trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X" (344 Np B1 Fi.5625.-), kasowane błędy są katalogowo 1,5 raza droższe niż czyste - to wysoka wycena; stąd niska cena wywoławcza, gwarancja.

Fi.344 xB7, yB20, Np B1
Mi.386
4 000 PLN
16617

Fi.344-46 No
Mi.386-88
11 000 PLN
16618

Fi.344B1, B2
70 PLN
16619

1944 K.R.N., znaczek z poz. 53 z błędem "wcięcie w górnej cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B3
Mi.386
30 PLN
16620

1944 K.R.N., znaczek z poz. 4 z błędem "wcięcie w górnej cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B4
Mi.386
30 PLN
16621

1944 K.R.N., wieloblok z poz. 6/28, znaczek z poz. 6 z błędem "przerwana lewa kreska", z poz. 7 z błędem "uszkodzona cyfra 9", z poz. 16 "uszkodzone cyfry 1, 9, 3 i 4", z poz. 18 z błędem "uszkodzona cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B5, B6, B10, B11
Mi.386
150 PLN
16622

Fi.344B7, B8
Mi.386
60 PLN
16623

1944 K.R.N., wieloblok z poz. 61/75, znaczek z poz. 61 z błędem "uszkodzone cyfry 3 i 9", z poz. 62 z błędem "uszkodzona cyfra 9", z poz. 75 "uszkodzona cyfra 1", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B7, B8, B13
130 PLN
16624

Fi.344B10
Mi.386
30 PLN
16625

1944 K.R.N., czworoblok znaczków z poz. 65/76, prawy górny znaczek z błędem "uszkodzona cyfry 3 i 4", dolny lewy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 1", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone zł i cyfra 9",gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B10+B13+B14
Mi.386
100 PLN
16626

Fi.344B11
Mi.386
30 PLN
16627

Fi.344B13
Mi.386
40 PLN
16628

Fi.344B14
Mi.386
30 PLN
16629

Fi.344B15
Mi.386
30 PLN
16630

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha.

Fi.344MK
Mi.386
200 PLN
16631

Fi.344MK
Mi.386
150 PLN
16632

Fi.344MK
Mi.386
180 PLN
16633

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja Jungjohann, Wiatrowski.

Fi.344MK
Mi.386
40 PLN
16634

Fi.344MK
Mi.386
35 PLN
16635

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.344No
Mi.386K
3 000 PLN
16636

Fi.344Np
Mi.386DD
2 400 PLN
16637

Fi.345
Mi.387
65 PLN
16638

1944 P.K.W.N., czworoblok z poz. 61/72, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345
Mi.387
50 PLN
16639

1944 P.K.W.N., parka znaczków z przesuniętym nadrukiem.

Fi.345
Mi.387
150 PLN
16640

Fi.345
25 PLN
16641

1944 P.K.W.N., sześcioblok z poz. 23/35, znaczek z poz. 25 z błędem "prawa kreska przerwana", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B5
Mi.387
100 PLN
16642

1944 P.K.W.N., parka znaczków z poz. 45-55 z przesuniętymi względem siebie nadrukami z górnej i dolnej części arkusza, górny znaczek błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345B7
Mi.387
60 PLN
16643

1944 P.K.W.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.345No
Mi.387K
3 000 PLN
16644

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
16645

Fi.346
Mi.388
75 PLN
16646

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł/25 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 5.3.1945 z Lublina do Siedlec, znaczek uszkodzony przed naklejeniem, prowizoryczna erka; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 389; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich (Fi.1000.-); dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (znaczek uszkodzony); gwarancja Krawczyk.

Fi.346
Mi.388
400 PLN