Auction 113. Communist Poland 1945-1952

16567

1944 list polecony z Warszawy 2.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik Warszawa 4 przerobiony z kasownika niemieckiego przez wymianę liter WARS"CHAU" na WARS"ZAWA", co ciekawe erka z numerem urzędu Warszawa 16, list po blisko pół roku przez Turcję i Egipt dotarł do adresata, ładny stan zachowania.

Fi.343
Mi.384
240 PLN
16568

1944 Goznak, list z Myszkowa 12.3.45 do Katowic, znaczki unieważnione niemym kasownikiem i stemplem prowizorycznym z Myszkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 748, gwarancja Schmutz.

Fi.343
Mi.384
346 PLN
16569

1944 Goznak, list polecony z Biłgoraju 17.1.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka z Biłgoraju, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 389, gwarancja Schmutz.

Fi.343
Mi.384
480 PLN
16570

Fi.343
Mi.384
360 PLN
16571

1944 Goznak, kartka na formularzu poczty polowej nadana z Pruszkowa 27.02.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 370.

Fi.343
Mi.384
720 PLN
16572

Fi.343
Mi.384
100 PLN
16573

1944 Goznak, kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
16574

1944 Goznak, kartka z Soniny do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531.

Fi.343
58 PLN
16575

1944 list firmowy z Witkowa nadany 11.5.45 do Kościana, stempel prowizoryczny Witkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 305.

Fi.343
180 PLN
16576

1944 kartka z Słaboszowic nadana7.6.45 do Miechowa, prowizoryczny stempel Słaboszowic i stempel cenzury wojskowej nr 1636.

Fi.343
162 PLN
16577

1944 kartka z Jodłowej nadana 21.4.45 do Krakowa, prowizoryczny stempel Jodłowej i stempel cenzury wojskowej nr 273.

Fi.343
160 PLN
16578

1944 kartka z Grybowa nadana 30.3.45 do Nowego Sącza, prowizoryczny stempel i datownik w języku niemieckim z Grybowa.

Fi.343
126 PLN
16579

1944 list z Krotoszyna do Poznania, niemy datownik i stempel prowizoryczny z Krotoszyna.

Fi.343
160 PLN
16580

1944 kartka z Tomaszowa 8.3.45 do Radomska, prowizoryczny datownik i stempel Tomaszowa, stempel cenzury wojskowej nr 887.

Fi.343
250 PLN
16581

1944 kartka z czarnego Dunajca 14.5.45 do Katowic, prowizoryczny datownik i stempel Czarnego Dunajca, stempel cenzury wojskowej nr 2051.

Fi.343
216 PLN
16582

1944 list z Sandomierza nadany 5.4.45 do Przeworska, niemy kasownik i prowizoryczny datownik w języku niemieckim z Sandomierza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 728.

Fi.343
140 PLN
16583

1944 kartka polecona z Rzeszowa nadana 5.4.45 do Zarzecza, prowizoryczny datownik i stempel Zarzecza, stempel cenzury wojskowej nr 178.

Fi.343
385 PLN
16584

1944 list z Dynowa nadany 22.2.45 do Przeworska, prowizoryczny kasownik Dynowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 320.

Fi.343
100 PLN
16585

1944 list polecony z Wrześni nadany 30.5.45 do Warszawy, niemy datownik i stempel prowizoryczny Wrześni użyty również na poniemieckiej erce, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1763.

Fi.343
216 PLN
16586

1944 list polecony z Strzyżowa nadany 3.3.45 do Przeworska, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 177.

Fi.343
240 PLN
16587

1944 list polecony z Strzyżowa nad Wisłokiem nadany 27.3.45 do Przeworska, prowizoryczna erka i kasownik Strzyżowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 178.

Fi.343
162 PLN
16588

1944 list z Pruchnika nadany 17.1.45 do Przeworska, prowizoryczny stempel Pruchnika, ręcznie wpisana data, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 180.

Fi.343
310 PLN
16589

1944 kartka z stemplem prowizorycznym Nieszawy.

Fi.343
80 PLN
16590

1944 list polecony z Siedlec nadany 21.4.45 do Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204 i stempel odbiorczy.

Fi.343
250 PLN
16591

1944 Goznak, znaczek z poz. 2 z błędem "kropka pod P", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.343B
Mi.384
30 PLN
16592

1944 Goznak, znaczek z poz. 41 z błędem "uszkodzone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
16593

1944 Goznak, parka znaczków z poz. 31-41, dolny znaczek z błędem "uszkodzone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
16594

1944 Goznak, parka znaczków z poz. 41-51, górny znaczek z błędem "uszkodzona litera Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
16595

1944 Goznak, znaczek z błędem zniekształcone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
16596

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
16597

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
16598

1944 Goznak, parka znaczków z poz. 67-68, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera C", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B2
Mi.384
40 PLN
16599

1944 Goznak, czworoblok znaczków z poz. 67/78, górny prawy znaczek z błędem "uszkodzone C", dolny prawy z błędem "przekreślony pomnik", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.343B2, B3
Mi.384
80 PLN
16600

1944 Goznak, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą, dolny znaczek uszkodzony, gwarancja Krawczyk.

Fi.343MK2
180 PLN
16601

Fi.344
Mi.386
130 PLN
16602

1944 K.R.N., list z Tarnobrzega nadany 17.1.45 do Zarzecza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 292, gwarancja Walocha.

Fi.344
Mi.386
900 PLN
16603

1944 K.R.N., znaczki z I walca z nadrukami z poz. 70, 80 z usterkami; "wgięcie w I(XII)" i "uszkodzona dolna prawa cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
50 PLN
16604

1944 K.R.N., znaczek z I walca z nadrukiem z poz. 93 z usterką "uszkodzone dolne X", ślad po doplepce, gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
20 PLN
16605

Fi.344
Mi.386
65 PLN
16606

Fi.344
Mi.386
480 PLN