The new auction will start soon

Auction 112. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3353

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Fi.305
Mi.326
12 PLN
SOLD
3354

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, list polecony nadany z warszawy w pierwszym dniu obiegu do Francji, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.305
Mi.326
150 PLN
3355

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Fi.305
Mi.326
10 PLN
3356

1938 list polecony z Skoczowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.305
80 PLN
3357

1938 list polecony z Skórcza do Niemiec, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.305
80 PLN
3358

1938 list polecony z Bielska do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Bytom.

Fi.305
80 PLN
3359

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czworoblok czystych znaczków z bloku (Fi.260.-).

Fi.306 + 307B
Mi.327 + 328A
240 PLN
3360

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, kasowana seria znaczków z bloku w parkach (Fi.140.-).

Fi.306-07 A, B
Mi.327-28 A, B
120 PLN
3361

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.306-07 A, B
Mi.327-28 A, B
240 PLN
3362

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku w doskonałym stanie zachowania.

Fi.308
Mi.329
140 PLN
3363

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku skasowany stemplem okolicznościowym.

Fi.308
Mi.329
150 PLN
3364

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku (Fi.240.-).

Fi.308
Mi.329
200 PLN
3365

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty na jednej podlepce, liczony jako znaczek z bloku bez podlepki (Fi.240.-).

Fi.308 (bl.6)
Mi.329
220 PLN
3366

1938 koperta ze stemplem okolicznościowym XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu.

Fi.310
20 PLN
3367

1938 ozdobny stempel "PORT LOTNICZY KATOWICE 1" na kopercie adresowanej do Lwowa.

Fi.310
300 PLN
3368

1938 seria historyczna, frankatura czterokolorowa, list polecony wysłany 17.V.1939 z Nowego Sącza do Torunia, kasownik odbiorczy.

Fi.310, 311, 314, 33
Mi.331, 332, 335, 35
50 PLN
3369

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach.

Fi.310-22
Mi.331-43 
150 PLN
3370

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334, dodatkowo przygotowane z tej samej okazji pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; czyste (Fi.262.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 32-5
Mi.331-43, 34-7
250 PLN
3371

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-).

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
80 PLN
3372

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
190 PLN
3373

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria, dodatkowo znaczek za 15 gr. ze zmienionym rysunkiem.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
220 PLN
3374

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7
240 PLN
3375

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro).

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
250 PLN
3376

1938 "DOROCZNA WYSTAWA RADIOWA DWR 1938" Warszawa 1, wyraźna odbitka kasownika okolicznościowego na karcie (druki) do miejscowości Rypne przesłanej 25.VIII w dniu otwarcia wystawy (Myślicki 38 025); temat - RADIO.

Fi.315
Mi.294
40 PLN
3377

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
250 PLN
3378

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu.

Fi.315MK
Mi.336
400 PLN
3379

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę.

Fi.315MK
Mi.336 
80 PLN
3380

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy niegumowany znaczek z przesuniętą perforacją i rozmazanym rysunkiem, złamania. Z uwagi na dolny margines ładnie prezentujący błąd przesunięcia.

Fi.315MK
32 PLN
SOLD
3381

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.317MK1
Mi.338
70 PLN
SOLD
3382

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, pionowy pasek makulatury znaczka za 1 zł. ze skośnym przesunięciem ząbkowania i pełną oryginalną gumą (Fi.240.-), gwarancja.

Fi.320 MK
Mi.341
200 PLN
3383

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy znaczek z przesuniętą perforacją poziomą i pionową, na gumie drobne ślady przywarcia do innego znaczka.

Fi.320MK
Mi.341
15 PLN
SOLD
3384

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowa parka znaczków z przesuniętą perforacją górnym marginesem dla lepszej prezentacji błędu.

Fi.320MK
Mi.341
175 PLN
3385

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy gumowany znaczek z rozmazanym drukiem, na gumie drobny ślad przywarcia do innego znaczka.

Fi.320MK
Mi.341
15 PLN
3386

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości znaczek z bloku 7 (Marszałek Józef Piłsudski) - frankatura pojedyncza, list wysłany 3 III ze Stanisławowa do Lwowa.

Fi.323
Mi.344
50 PLN
3387

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
35 PLN
3388

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
50 PLN
3389

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
50 PLN
3390

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie.

Fi.323-6 (bl.7)
Mi.344-7 (Bl.7)
70 PLN
3391

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
3392

1938 wydanie dobroczynne z dopłata na pomoc zimową, seria.

Fi.327-9
Mi.348-50
40 PLN