Auction 112. Inter-war Poland 1919-1939

3193

1935 seria "widokowa", 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 18.I.1936 z Modliborzyc do Lublina, datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.288I
Mi.309I
20 PLN
3194

1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł.

Fi.290
Mi.311
10 PLN
3195

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca trumnę marszałka Józefa Piłsudskiego, wysłana z Krakowa do Rembertowa, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca.

Fi.294
50 PLN
3196

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1 (Myślicki 35 020), znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.10. kasownikiem w kolorze czerwonym na specjalnej, okolicznościowej widokówce.

Fi.294
50 PLN
3197

1935 kartka z Włodzimierza do Warszawy, stempel opłaty ulgowej "Szkoła Podchor. Roz. Artylerji / Opłata ulgowa rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.Cp58
80 PLN
3198

1935 kartka z Gdyni do Lwowa, znak opłaty unieważniony stemplem Oddziału Kontroli Rachunkowej Dyrekcji Okręgowej P. i T. w Bydgoszczy, osobliwe.

Fi.Cp64
180 PLN
3199

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Oświecim - Kraków nr 337, stempel z wyróżnikiem a.

Fi.Cp64
35 PLN
3200

1935 kartka z Zegrza do Warszawy, stempel formacyjny "CENTRUM WYSZKOLENIA ŁĄCZNOŚCI / 1 Kompanja Podchor. Rez." oraz stempel opłaty ulgowej "Opłata ulgowa / (Rozporz. M.P. i T. N.P.W./ 501/70 z 1933 r." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.Cp72
60 PLN
3201

1935 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna C71 Kraków, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 11.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
3202

1935 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze III-35 wysłana 17.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia urzędu Warszawa 7 z wyróżnikiem "A", na odwrocie datownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania.

150 PLN
3203

1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.iT.53 (X.932) wysłana 28.V do urzędu pocztowego w miejscowości Zelów; stempelek polecenia urzędu Skawina, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
3204

1935 list firmowy z Poznania z zakładów H. Cegielskiego, opłata frankatura mechaniczną "H.33.".

50 PLN
3205

1935 list firmowy z Katowic z Huty Pokój opłacony frankaturą mechaniczną huty "FA - 054".

60 PLN
3206

1935 pokwitowanie abonamentu radiowego z Łodzi.

100 PLN
3207

Fi.238, 273, 275
Mi.257, 294, 296
60 PLN
3208

Fi.238, 280
Mi.257, 301
120 PLN
3209

1936 list ze stemplem Poczty Ruchowej Dni Krakowa.

Fi.273
80 PLN
3210

1936 "WARSZAWA PODZIELONA JEST NA 10 DZIELNIC POCZTOWYCH" + "PODAWAJCIE W SWOICH ADRESACH NAZWĘ DZIELNICY POCZTOWEJ WARSZAWY" Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 31 XII do Wierzbnika, koperta firmowa "Eugeniusz Namokel wł. f. Waga Precyzyjna Warszawa Piusa XI 45"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 36 116).

Fi.280
Mi.301
30 PLN
3211

Fi.280
15 PLN
3212

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Częstochowa nr 453.

Fi.280
60 PLN
3213

Fi.280
200 PLN
3214

1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - komplet 11 kopert z ostemplowaniami okolicznościowymi polskich miast, w tym rzadkiego z Polskiego Urzędu Gdańsk 1, w komplecie bardzo rzadko oferowane i trudne do zebrania.

Fi.280
700 PLN
3215

1936 kartka ze stemplem agencji pocztowej 3 klasy w Wólce Profeckiej urząd nadrzędny Puławy

Fi.280
200 PLN
3216

1936 koperta z rzadkim stemplem okolicznościowym ze Spały "OBÓZ INSTRUKTORSKI ZWIĄZKU STRZELECKIEGO".

Fi.280
150 PLN
3217

1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - kilkustronnicowy karnet zawierający na komplet 11 świątecznych ostemplowań okolicznościowych polskich miast, zawierający tylko jedno z Poznania (Myślicki 36 042-052).

Fi.280
250 PLN
3218

1936 polecony list zleceniowy z Hrubieszowa do Sokołowa Podlaskiego.

Fi.280, 284
40 PLN
3219

1936 list polecony z Gromnik 23.X.36 do Tuchowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.280, 284I
Mi.301, 305I
15 PLN
3220

1936 "HALA GĄSIENICOWA 1520 Metr. nad poziomem morza w TATRACH" - fioletowa pieczęć schroniska na widokówce wysłanej 24.VIII z Zakopanego do Łodzi; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.282
Mi.303
80 PLN
3221

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Kcynia - Poznań nr 199 z wyróżnikiem a.

Fi.282, Cp70
120 PLN
3222

1936 list polecony z Warszawy do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.284
80 PLN
3223

1936 polecony list zleceniowy z sygnaturą I-936 z Warszawy do Sokołowa Podlaskiego, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.284, 285
30 PLN
3224

1936 "WYSTAWA PRZEM. METAL. i ELEKTR. 23.VIII - 11.X.1936" Warszawa 1 W.MEL, stempel okolicznościowy na karcie (Myślicki 36 026).

Fi.285
Mi.304
40 PLN
3225

1936 list polecony z Lwowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.287
70 PLN
3226

1936 list polecony z Słomnik do Miechowa.

Fi.288
Mi.309
40 PLN
3227

1936 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.289
80 PLN
3228

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, dwa czworobloki znaczków z 1 zł., pierwszy ma przesuniętą w dół datę - większa odległość daty od rysunku, drugi ma datę przesuniętą w górę - mniejsza odległość daty od rysunku, zwykle data jest pośrodku marginesu.

Fi.291
Mi.312
400 PLN
3229

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego.

Fi.291
Mi.312
40 PLN
3230

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, 1 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 8.11.1937 z Poznania do miejscowości Friedland w Czechosłowacji.

Fi.291, 294, 299
Mi.312, 315, 320
150 PLN
3231

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, parka znaczków za 30 gr., lewy z błędem na poz.39 "krótsza środkowa kreska cyfry VIII" (Fi.180.-), gwarancja Kalinowski, z opisem.

Fi.292 B3 + 292
Mi.313
133 PLN
3232

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, znaczek za 30 gr. z błędem na poz.62 "górna kreska E krótsza" (Fi.100.-), gwarancja i oznaczenie.

Fi.292 B4
Mi.313
105 PLN