The auction will end on 08.07.2024
The auction ends in:

Auction 112. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3153

1935 kartka z Przemyśla do Warszawy, stempel formacyjny "33. Pułk Piechoty Strzelców Lwowskich" oraz stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, widokówka z Przemyśla.

Fi.252
80 PLN
3154

1935 "POLSKI CZERWONY KRZYŻ / CHRONI - RATUJE / CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM/ P.C.K." Warszawa 2 (Myślicki 35 104), okolicznościowy wirnik na bankowej kartce wysłanej miejscowo w Warszawie.

Fi.252
30 PLN
3155

1935 kartka z jubileuszowego zlotu harcerstwa polskiego w Spale, stempel okolicznościowy zlotu I bardzo rzadki stempel "Poczta Zlotowa / Chorągwi Kieleckiej".

Fi.252, 273
800 PLN
3156

1935 kartka z Poznania do Milejowa, znaczek unieważniony kasownikiem "POZNAŃ 3 TARGI POZNAŃSKIE".

Fi.253
50 PLN
3157

1935 kartka z Zakopanego do Krakowa, kasownik okolicznościowy "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935 ZAKOPANE 1".

Fi.253
300 PLN
3158

1935 M/S "PIŁSUDSKI" znaczek na wycinku skasowany 13.IX w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. M/S "PIŁSUDSKI", rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 021).

Fi.255
Mi.276
100 PLN
3159

1935 próbka towarowa, firmowy list polecony z Warszawy do Francji, opłata według taryfy za druki, na kopercie napis "Próba bez wartości -...".

Fi.257, 273
300 PLN
3160

1935 Olimpiada Szachowa, list lotniczy z warszawy do Niemiec, znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem okolicznościowym "WSZECHŚWIATOWA OLIMPIADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E. * 16-31 VIII.35 * WARSZAWA 1".

Fi.268
1 000 PLN
3161

1935 wydanie żałobne, czworoblok rozdzielony pustopolami "na krzyż", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273
Mi.294I
180 PLN
SOLD
3162

1935 "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935" Zakopane 1, znaczek za 5 gr wydania żałobnego po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego na widokówce ostemplowany 7.VIII kasownikiem okolicznościowym - stosowanym zaledwie przez 8 dni!!! dodatkowo stempelek schroniska Starego "SCHRONISKO w TATRACH 1400 m POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 014).

Fi.273
Mi.294 
200 PLN
3163

1935 stempl okolicznościowy "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA".

Fi.273
50 PLN
3164

1935 wydanie żałobne, 5 gr - frankatura mieszana, karta pocztowa wysłana 30.VII z Przemyśla do Warszawy, karta firmowa "Franciszek Czyżyński Pracownia Ślusarsko-Mechaniczna"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273, 253
Mi.294I, 274
30 PLN
3165

1935 list z Obornik do Niemiec.

Fi.273, 275
30 PLN
SOLD
3166

1935 wydanie żałobne, 5 gr i 25 gr (typografia) - list polecony wysłany 14.IX z Kraśnika do Lublina, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.273, 275I
Mi.294I, 296I 
40 PLN
3167

1935 wydanie żałobne, 5gr, 15gr, 25gr - komplet czworobloków rozdzielonych pustopolami "na krzyż", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273-5I
Mi.294-6
1 200 PLN
3168

1935 wydanie żałobne, czysta seria czworobloków rozdzielonych pustopolami "na krzyż", piękny stan zachowania.

Fi.273-75I
Mi.294-96I
720 PLN
SOLD
3169

1935 wydanie żałobne, czworoblok rozdzielony pustopolami "na krzyż", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.274
Mi.295I
180 PLN
SOLD
3170

1935 wydanie żałobne, 15 gr frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 19.XI. z miejscowości Hrebenów do Leska; znaczek uszkodzony.

Fi.274
Mi.295I 
50 PLN
3171

1935 list z Krakowa do Buska Zdroju, rzadki kasownik "URZĄD TELEF. TELEGR. * KRAKÓW *".

Fi.275
160 PLN
3172

1935 wydanie żałobne, parka rozdzielona pustopolem, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.275I
Mi.296I
100 PLN
3173

1935 miejscowy list polecony z Warszawy.

Fi.275I
40 PLN
3174

1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka.

Fi.275II
Mi.296II
40 PLN
3175

1935 wydanie żałobne, znaczek za 25 gr (offset) z błędem na poz.94 lub 99 "litera r odmiennego kroju", czyste; dobry stan zachowania (na odwrocie na fragmencie powierzchni śladowe przywarcia farby z drugiego arkusza); gwarancja i opis.

Fi.275II B5
Mi.296II
300 PLN
3176

1935 wydanie żałobne, 1 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy nadany 18.X w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, znaczki skasowane datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA z wyróżnikiem "m", datownik przejściowy Portu Lotniczego w Warszawie (19.X), stempel odbiorczy Rio z 22.X; koperta firmowa " Kompanja Handlu Zamorskiego S.A. Warszawa, Moniuszki 6."; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.277, 238e, 252
Mi.298II, 270, 273
200 PLN
3177

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr znaczek na widokówce przedstawiającej portret Marszałka na koniu, pędzla Jerzego Kossaka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006).

Fi.278
Mi.299
100 PLN
3178

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca model kopca, wysłana z Krakowa do Wilna, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca.

Fi.278
40 PLN
3179

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca model kopca, wysłana z Krakowa do Sanoka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca.

Fi.278
40 PLN
3180

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria.

Fi.278-9
Mi.299-300
30 PLN
3181

1935 kopiec marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w marginesowych parkach.

Fi.278-9
Mi.299-300
70 PLN
3182

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym i stemple Komitetu Budowy Kopca.

Fi.278-9
40 PLN
3183

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 7.VI na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
80 PLN
3184

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, opłacony zgodnie z taryfą list polecony ofrankowany znaczkami z nadrukiem wysłany 7.VI z Krakowa do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym KOPIEC MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA 7.VI; datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania - przebarwienia (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
80 PLN
3185

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na kopercie listu poleconego, skasowana okolicznościowo 18.VI (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300 
30 PLN
3186

1935 "PAMIĄTKA BUDOWY KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA SOWIŃCU W KRAKOWIE", efektowny dyplom autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego wykonany techniką dwubarwnego drzeworytu, na odwrocie znaczki ostemplowane okolicznościowo; wyjątkowe wydawnictwo; temat - JÓZEF PIŁSUDSKI.

Fi.278-279
Mi.299-300 
300 PLN
3187

1935 koperta z rzadkim stemplem okolicznościowym "OBÓZ ORG. PRZYSPOSOBIENIA WOJSKOWEGO KOBIET" ze Spały.

Fi.280
150 PLN
3188

1935 seria "widokowa" podstawowa - 11 znaczków, czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.160.-).

Fi.280-90
Mi.301-11
150 PLN
3189

1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana.

Fi.280-90 I, II
Mi.301-11
30 PLN
SOLD
3190

1935 Wydanie obiegowe PIENINY - CZORSZTYN, zdjęcie w formacie około 111x77 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 20 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, nominał i napisy, inne szczegóły znaczka pozostały jak na zdjęciu; w dalszym etapie takie powiększone zdjęcie zastępowało dawniej stosowane odbitki korektorskie; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych.

Fi.283
Mi.304
300 PLN
3191

1935 seria "widokowa" - frankatura trójkolorowa, list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu wysłany 11.IV.1938 z miejscowości Chorobrów koło Sokala do Gdyni; ponieważ adresat wyjechał za granicę przesyłkę 13.IV zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic.

Fi.284II, 287II, 294
Mi.305II, 308II, 318
200 PLN
3192

1935 Wydanie obiegowe - Belweder, ostatnio skatalogowana próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze ochrowobrązowym, gwarancja Galewski.

Fi.284I P7
Mi.305I 
2 200 PLN