Auction 112. Town postage 1914-1918

1085

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
1086

100 PLN
1087

1918 PRUSZKÓW, widokówka wysłana 22.7 z Łęczycy do Pruszkowa, ładnie odciśnięty fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "10 fenigów" z ornamentami po obu stronach liczb i w narożnikach; przesyłki doręczone przez pruszkowską pocztę miejską należą do wyjątkowo rzadkich walorów tego działu, w fundamentalnej pracy Stefana Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" nie pokazano, ani reprodukcji stempelka za 10 fen, ani kompletnej przesyłki, a jedynie dwa wycinki z kopert ze stempelkami o nominale 15 fen; całość w niezłym stanie zachowania - tylko sam znaczek mocno uszkodzony, za to bardzo atrakcyjna cena wywoławcza w stosunku do wyceny katalogowej (Fi.8000.-); niepodniesiona gwarancja Schmutz.

5 000 PLN
1088

Fi.1-3
260 PLN
1089

Fi.1-3
300 PLN
1090

1918 Żarki, I wydanie, pięknie kasowana na wycinkach seria (Mi.300 euro), każdy wycinek z pełnym stemplem "ŻARKI * KRÓL. POLSKIE ", gwarancja.

Fi.1-3
480 PLN
1091

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
500 PLN
1092

1918 Żarki, seria I wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
550 PLN
1093

Fi.1-5
100 PLN
1094

Fi.1-5
300 PLN
1095

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
1096

Fi.1-5A ark.
700 PLN
1097

1918 Lubolm, ząbkowana seria stemplowana z widokami miasta.

Fi.1-5B
100 PLN
1098

1918 Luboml, seria ząbkowana rzadka jako kasowana datownikiem STADT POST LUBOML.

Fi.1-5B
400 PLN
1099

1918 Luboml, unikalna próba znaczka za 10 (kop.) w kolorze zielonym, odmiennym od koloru znaczka podstawowego - czerwonego, wokół napis POCZTA MIEJSKA LUBOML w czterech językach polskim, niemieckim, hebrajskim i ukraińskim - tej narodowości ludność zamieszkiwała okręg Lubomla czyli 120 gmin obsługiwanych przez etapowy urząd austriacki nr 259; próba zachowała się w bardzo dobrym stanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, a jedynie z delikatnym śladem przywarcia do innej próby w lewym dolnym rogu, fotoatest.

Fi.2 P
2 400 PLN
1100

Fi.2b
60 PLN
1101

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano, próby cięte bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, błędnie katalogowane jako gumowane (Fi.na podlepce 1500.-, bez podlepki 2250.-), gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6 P1
1 200 PLN
1102

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 1 gwarancja, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 2, tak jak wydano część nakładu trzy znaczki bez gumy, ostatni małe zmatowienie i lekkie przebarwienie na gumie (Mi.355 euro), gwarancja z opisem typu Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
650 PLN
1103

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana (Fi.200.-), gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B
180 PLN
1104

1918 Przedbórz, stemplowana seria znaczków II wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-6B
160 PLN
1105

1918 Przedbórz, znaczek cięty II wydania, typ 2, gwarancja Schmutz.

Fi.3A
150 PLN
1106

Fi.3A
115 PLN
1107

1918 Przedbórz, znaczek cięty II, nowa guma, gwarancja z G Schmutz.

Fi.3A
140 PLN
1108

1918 Przedbórz, list z Gorzkowic 1.03.18 do Przedborza, stempel cenzury w Piotrkowie i znaczek poczty miejskiej z Przedborza z drugiego wydania.

Fi.3B
350 PLN
1109

1918 Przedbórz, znaczek II wydania, typ 2.

Fi.3B
40 PLN
1110

Fi.3BMK1
400 PLN
1111

1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej, dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
1112

1918 Łódź, kartka z Sieradza do Łodzi, stempel doręczeniowy Milicji Miejskiej w łodzi, stempel cenzury wojskowej w warszawie, gwarancja.

Fi.3a
200 PLN
1113

1918 Łódź, kartka z Częstochowy do Łodzi, stempel doręczeniowy Milicji Miejskiej w łodzi, stempel cenzury wojskowej w warszawie, gwarancja.

Fi.3b
150 PLN
1114

1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 5.2 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 7 FEB 1918; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN
1115

1918 Luboml, parka znaczków za 25 (kop.) w położeniu tete-beche z pustopolem międzysektorowym, w tej postaci rzadkie i niekatalogowane, dodatkowo znaczek z pustopolem i drugi oddzielony od pustopola drugim pustopolem - międzysektorowym, oba sektory były przesunięte stąd dolny znaczek z przesuniętym rysunkiem, wiele błędów w jednym czworobloku; bardzo ładny stan zachowania, guma oryginalna bez śladów podlepek.

800 PLN
1116

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria w parkach (Mi.780 euro, Fi.1200.-), tylko w takiej formie widoczne są całe nadruki, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
1 200 PLN
1117

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro, Fi.600.-), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
500 PLN
1118

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Mikstein.

Fi.4-6
480 PLN
1119

1918 Żarki, stemplowana seria wydania przedrukowego, gwarancja jeden znaczek pozostałe Mikulski.

Fi.4-6
480 PLN
1120

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
700 PLN
1121

1918 Przedbórz, znaczek cięty II wydania, typ 1, gwarancja.

Fi.4A
120 PLN
1122

Fi.4aNo, 5aNo
1 200 PLN
1123

1918 Luboml, skośnie przesunięty i lekko obrócony znaczek za 50 (kop.) z odwróconym nominałem w parce z pustopolem międzysektorowym, w tej postaci niekatalogowany, wokół napis POCZTA MIEJSKA LUBOML w czterech językach polskim, niemieckim, hebrajskim i ukraińskim - tej narodowości ludność zamieszkiwała okręg Lubomla, lekkie ślady podlepek na marginesie, poza widocznymi na skanie zgięciami znaczek i pustopole w bardzo ładnym stanie z gumą oryginalną bez śladów podlepek.

Fi.5 B1
500 PLN
1124

1918 Przedbórz, znaczek cięty II wydania, typ 2, gwarancja Walocha.

Fi.5A
120 PLN