1045 |
1917 Warszawa, kartka z Bawarii do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
1046 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 6 groszy. | Fi.2a |
| 40 PLN | |
1047 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa "Postgebiet Ob.Ost." wysłana 30.3 z Białegostoku, początkowo urzędnik Poczty Miejskiej naliczył opłatę doręczeniową odciskając stempelek taryfowy, ponieważ jednak była to przesyłka adresowana do instytucji niemieckiej - Wassermanische Blutuntersuchungsstelle (stacja badania krwi), po opatrzeniu jej adnotacją "Na niemiecką pocztę" opłata została anulowana; stempel cenzury w Królewcu; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.2b |
| 200 PLN | |
1048 |
1917 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 60 PLN | |
1049 |
1917 Warszawa, kartka z obozu jeńców wojennych do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
1050 |
1917 Warszawa, kartka z Krakowa do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 6 groszy. | Fi.2b |
| 50 PLN | |
1051 |
1917 Warszawa kartka z Rawy do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 40 PLN | |
1052 |
1917 Częstochowa, widokówka datowana 17.VI adresowana do Piotrkowa, rzadki przypadek zwrotu nieopłaconej przesyłki do nadawcy i obciążenia go opłatą doręczeniową 5 fen. - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; datownik poczty miejskiej "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z 20.VI i dekoracyjny ośmiokątny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen odciśnięty w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.2m |
| 1 200 PLN | |
1053 |
1917 Łódź, list z Wielunia z Komisariatu Werbunkowego do Łodzi, stempel doręczeniowej Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej typ 3. | Fi.3 |
| 450 PLN | |
1054 |
1917 Warszawa, miejscowa ekspresowa kartka z Warszawy nadana 19.10.16, rzadki stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie za 20 groszy w barwie czerwonej, bardzo rzadki stempelek depeszowego "Gabrysiak" doręczającego przesyłkę. | Fi.4b |
| 1 500 PLN | |
1055 |
1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na karcie pocztowej wysłanej 30.4.17 z Pabianic do Warszawy, ładny stan zachowania. | Fi.5c |
| 900 PLN SOLD | |
1056 |
1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Lublina, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 75 PLN | |
1057 |
1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
1058 |
1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
1059 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
1060 |
1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
1061 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 fenygów. | Fi.9a |
| 40 PLN | |
1062 |
1917 Warszawa, kartka z Drohobycza do Warszawy, dwa stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Warszawie za 7 fenygów w różnych barwach ze względu na przeadresowanie kartki. | Fi.9a, 9b |
| 100 PLN SOLD | |
1063 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, list wysłany 15.9 ze Skalmierzyc, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej "Gepr. Übw. Stelle Posen"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.9b |
| 150 PLN | |
1064 |
1917 Warszawa, ciekawa kartka motywowa z Węgier do Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie i stempel niemieckiej cenzury z Wrocławia. | Fi.9b |
| 120 PLN | |
1065 |
1917 Warszawa, zawiadomieni poczty miejskiej o nadejściu listu poleconego, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 150 PLN | |
1066 |
1917 Warszawa, list firmowy z Sosnowca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
1067 |
1917 Warszawa, kartka z Dąbrowy do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Granicy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
1068 |
1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
1069 |
1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 fenygów. | Fi.9b |
| 40 PLN | |
1070 |
1917 Warszawa, front listu ekspresowego z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie za 22 Fenygi w kolorze fioletowym, bardzo rzadki stempelek depeszowego "Szal" doręczającego przesyłkę. | Fi.11b |
| 400 PLN SOLD | |
1071 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13a |
| 40 PLN | |
1072 |
1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13b |
| 75 PLN | |
1073 |
1917 Warszawa, list firmowy z Zawiercia do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 10 fenygów. | Fi.13b |
| 40 PLN | |
1074 |
1917 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście miejscowym wysłanym 12.12, ponieważ adresatka wyprowadziła się, rządca domu po opatrzeniu przesyłki odpowiednią adnotacją i swoim stempelkiem 13.XII zwrócił ją, następnie list przekazano do biura meldunkowego w celu ustalenia adresu, skąd 20.XII odesłano go z adnotacją "niezameldowana", ostatecznie Poczta Miejska po oznaczeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK 20.XII zwróciła list do nadawcy; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania. | Fi.13b, 31, 35 |
| 300 PLN | |
1075 |
1917 Warszawa, "30 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania ładnie odciśnięty na oryginalnym wycinku z telegramu doręczonego przez pocztę miejską, stempelek częściowo odbity na zalepce poczty niemieckiej "Kaiserlich. Deutsche Telegraphie" zamykającej telegram; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.15b |
| 1 000 PLN | |
1076 |
1917 Warszawa, miejscowa kartka firmowa z Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej. | Fi.26IIb |
| 200 PLN | |
1077 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej. | Fi.26IIb |
| 200 PLN | |
1078 |
1917 Łódź, kartka z Częstochowy 3.10.17 do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej. | |
| 120 PLN SOLD | |
1079 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby króla Stefana Batorego i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym z dodatkowymi inicjałami "M S M W"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
1080 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8/I-21/I, ozdobiona wizerunkami królów: Władysława Łokietka, Zygmunta Starego, Jana Kazimierza i Władysława Jagiełły; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
1081 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i cukier ważna w okresie 16/IV-29/IV z wyciętym jednym kuponem; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
1082 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
1083 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22/I-4/II 1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
1084 |
1917 kartka żywnościowa z Warszawy. | |
| 100 PLN | |