Auction 112. Town postage 1914-1918

1045

Fi.2a
80 PLN
1046

1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 6 groszy.

Fi.2a
40 PLN
1047

Fi.2b
200 PLN
1048

Fi.2b
60 PLN
1049

Fi.2b
80 PLN
1050

1917 Warszawa, kartka z Krakowa do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 6 groszy.

Fi.2b
50 PLN
1051

1917 Warszawa kartka z Rawy do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
40 PLN
1052

1917 Częstochowa, widokówka datowana 17.VI adresowana do Piotrkowa, rzadki przypadek zwrotu nieopłaconej przesyłki do nadawcy i obciążenia go opłatą doręczeniową 5 fen. - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; datownik poczty miejskiej "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z 20.VI i dekoracyjny ośmiokątny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen odciśnięty w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.2m
1 200 PLN
1053

1917 Łódź, list z Wielunia z Komisariatu Werbunkowego do Łodzi, stempel doręczeniowej Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej typ 3.

450 PLN
1054

1917 Warszawa, miejscowa ekspresowa kartka z Warszawy nadana 19.10.16, rzadki stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie za 20 groszy w barwie czerwonej, bardzo rzadki stempelek depeszowego "Gabrysiak" doręczającego przesyłkę.

Fi.4b
1 500 PLN
1055

Fi.5c
900 PLN
1056

Fi.9a
75 PLN
1057

Fi.9a
60 PLN
1058

Fi.9a
60 PLN
1059

Fi.9a
60 PLN
1060

Fi.9a
60 PLN
1061

1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 fenygów.

Fi.9a
40 PLN
1062

1917 Warszawa, kartka z Drohobycza do Warszawy, dwa stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Warszawie za 7 fenygów w różnych barwach ze względu na przeadresowanie kartki.

Fi.9a, 9b
100 PLN
1063

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, list wysłany 15.9 ze Skalmierzyc, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej "Gepr. Übw. Stelle Posen"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9b
150 PLN
1064

1917 Warszawa, ciekawa kartka motywowa z Węgier do Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie i stempel niemieckiej cenzury z Wrocławia.

Fi.9b
120 PLN
1065

Fi.9b
150 PLN
1066

Fi.9b
75 PLN
1067

Fi.9b
75 PLN
1068

Fi.9b
75 PLN
1069

1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 fenygów.

Fi.9b
40 PLN
1070

1917 Warszawa, front listu ekspresowego z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie za 22 Fenygi w kolorze fioletowym, bardzo rzadki stempelek depeszowego "Szal" doręczającego przesyłkę.

Fi.11b
400 PLN
1071

Fi.13a
40 PLN
1072

Fi.13b
75 PLN
1073

1917 Warszawa, list firmowy z Zawiercia do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 10 fenygów.

Fi.13b
40 PLN
1074

1917 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście miejscowym wysłanym 12.12, ponieważ adresatka wyprowadziła się, rządca domu po opatrzeniu przesyłki odpowiednią adnotacją i swoim stempelkiem 13.XII zwrócił ją, następnie list przekazano do biura meldunkowego w celu ustalenia adresu, skąd 20.XII odesłano go z adnotacją "niezameldowana", ostatecznie Poczta Miejska po oznaczeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK 20.XII zwróciła list do nadawcy; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

Fi.13b, 31, 35
300 PLN
1075

1917 Warszawa, "30 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania ładnie odciśnięty na oryginalnym wycinku z telegramu doręczonego przez pocztę miejską, stempelek częściowo odbity na zalepce poczty niemieckiej "Kaiserlich. Deutsche Telegraphie" zamykającej telegram; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.15b
1 000 PLN
1076

Fi.26IIb
200 PLN
1077

Fi.26IIb
200 PLN
1078

120 PLN
1079

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby króla Stefana Batorego i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym z dodatkowymi inicjałami "M S M W"; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
1080

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8/I-21/I, ozdobiona wizerunkami królów: Władysława Łokietka, Zygmunta Starego, Jana Kazimierza i Władysława Jagiełły; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
1081

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i cukier ważna w okresie 16/IV-29/IV z wyciętym jednym kuponem; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN
1082

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania.

40 PLN
1083

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22/I-4/II 1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania.

40 PLN
1084

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN