The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 112. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
1005

1916 Warszawa, parka serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, druk dwustronny.

Fi.IVA
140 PLN
1006

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 6 gr. z mocno przesuniętym w pionie tłem, gwarancja Petriuk PZF.

Fi.IVA MK
Mi.IVB
80 PLN
1007

1916 Warszawa, makulaturowy znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IVA MK
40 PLN
1008

1916 Warszawa, makulaturowy znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IVA MK
60 PLN
1009

1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.IVA MK
40 PLN
1010

1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IVA MK
60 PLN
1011

1916 Warszawa, znaczek wydania niedopuszczonego do obiegu z drukiem drugostronnym rysunku bez tła.

Fi.IVA MK
60 PLN
1012

1916 Warszawa, czworoblok wydania niedopuszczonego do obiegu z drukiem drugostronnym rysunku bez tła.

Fi.IVA MK
300 PLN
1013

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.IVB
60 PLN
1014

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, zalany obrazek znaczka, gwarancja Berbeka.

Fi.IVB MK
45 PLN
1015

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.VA
35 PLN
1016

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.VA
30 PLN
1017

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
1018

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.VIB
100 PLN
1019

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 20 gr. z bardzo mocno przesuniętym tłem w bardzo ciemnym odcieniu koloru brunatnopiaskowego, gwarancja firmowa J.Fabiński Warszawa.

Fi.VIbA MK
270 PLN
1020

1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, czworoblok ząbkowanych znaczków za 20 gr. w kolorze ciemnoniebieskim z rzadkim brunatnopiaskowym tłem z międzypolem oddzielającym sąsiadujące ze sobą sektory drukarskie; znaczki drukowano w sześciu sektorach po 54 znaczki, w układzie dwa arkusze w poziomie i trzy w pionie oddzielone niewielkim odstępem; po perforacji arkusze były rozcinane, sporadycznie sektory mogły zostać oddzielone przez rozerwanie perforacji w skutek jej spękania, rzadki i ciekawy egzemplarz z nieco pożółkłą, ale zachowaną w pięknym stanie gumą.

Fi.VIbB
Mi.VIA
4 000 PLN
1021

1916 Warszawa, parka makulaturowych znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym, na odwrocie odwróconym, gwarancja Berbeka.

Fi.VMK
100 PLN
1022

1916 Warszawa, rzadka próba znaczka za 10 gr. na papierze grubym żółtym niegumowanym, gwarancja i opis (według KSZP) PV22 pap. gruby żółty Schmutz.

Fi.V P6
700 PLN
1023

1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła, gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz.

Fi.V P6
500 PLN
1024

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 10 gr. z mocno przesuniętym w pionie tłem.

Fi.VaA MK
Mi.VB
120 PLN
1025

1916 Warszawa, telegram ozdobiony litograficznymi wizerunkami syrenki i pomników warszawskich nadany miejscowo w Warszawie, dochód ze sprzedaży blankietu i zalepki przeznaczony "NA KAROLIN CEL DOBROCZYNNY", sygnatura "Lit.W.Główczewski Chmielna 18", cecha zezwolenia cenzury carskiej z marca 1905; zalepka kompletna, ale przerwana na dwie części; dekoracyjny niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN
SOLD
1026

1916 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 11/XII-24/XII, ozdobiona wizerunkiem orła Królestwa Polskiego i herbem Warszawy oraz wizerunkami postaci alegorycznych; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
1027

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
1028

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
1029

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
1030

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
450 PLN
SOLD
1031

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowanaa, znaczek za 2 gr. - typ 7, znaczek za 4 gr. - typ 8, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem typu Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
300 PLN
SOLD
1032

1917 Przedbórz, seria znaczków pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
250 PLN
1033

1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
Mi.1A 
400 PLN
1034

1917 Przedbórz, znaczek w typie 1 z górnym marginesem w postaci międzypola, gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.1B
210 PLN
SOLD
1035

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków pierwszego wydania rozdzielony poziomym międzypolem, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
2 400 PLN
1036

1917 Przedbórz, próby znaczka pierwszego wydania z dwóch sektorów arkusza drukarskiego rozdzielone miedzypolem, fotoatest.

Fi.1B P1
16 000 PLN
1037

1917 Przedbórz - I wydanie, grzecznościowo kasowana i dużo rzadsza jako ząbkowana próba znaczka za 2 gr. w kolorze ceglastym typu 1, poza uszkodzonym górnym ząbkiem w dobrym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.1B P1
250 PLN
SOLD
1038

1917 Warszawa, kartka z Warszawy do Szydłowca zwrócona do nadawcy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 2 grosze.

Fi.1a
80 PLN
1039

1917 Siedlce, kartka z Kutna do Siedlec, rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Siedlcach za 3 kop.

Fi.2
650 PLN
1040

1917 Wilno, kartka z niemieckiej poczty polowej w Warszawie do Wilna, bardzo rzadki stempel pomocniczy poczty miejskiej w Wilnie informujący o zwolnieniu przesyłki z opłaty pocztowej "FREI", stempel formacyjny nadawcy "KOSZARY ODDZIAŁU WERBUNKOWEGO / w Warszawie", stempel cenzury wojskowej z Bydgoszczy.

Fi.2
4 000 PLN
SOLD
1041

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie.

Fi.2B
105 PLN
SOLD
1042

1917 Przedbórz I - wydanie, dwie parki znaczków za 2 gr. rozdzielone w poziomie międzypolem - bardzo rzadkie (Fi.3000.-), górne znaczki typ pierwszy i piąty, dolne też pierwszy i piąty, zwraca uwagę różnica barwy górnych i dolnych znaczków za 2 gr., te z pierwszego sektora różnią się znacznie barwą od znaczków z trzeciego sektora, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się obie odmiany jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982), ładny stan, walor na fragmencie karty wystawowej, na skraju marginesu ślady podlepki, znaczki z pełną oryginalną gumą bez podlepek ani ich śladów, gwarancje i opis typów.

Fi.2B Pw 2B
Mi.1-2A
2 400 PLN
1043

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 6.4 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, dość późne użycie ciemnofioletowego datownika opłatnego "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." / -9 APR. 1917, wymiana waluty z rublowej na markową nastąpiła 26 kwietnia; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2I
270 PLN
SOLD
1044

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list wysłany 6.1 z Sosnowca, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2a
100 PLN