The new auction will start soon

Auction 112. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4372

1941-1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 13.12.1941 z agencji pocztowej w Wojciechowicach, trzywierszowy stempelek w ramce "Wojciechowice über.Ostrowiec Kielecki" znaczek skasowano 14.XII w Ostrowcu;

12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 24.12.1942 już nie z agencji, a z urzędu uruchomionego w Wojciechowicach.

Fi.Cp7II, Cp9b
Mi.P10, P12/02 
80 PLN
SOLD
4373

1941 całostka z sygnaturą III.42.

Fi.Cp9II
10 PLN
4374

1941 druk z izby rzemieślniczej w Krakowie do Prądnika Czerwonego, kasownik propagandowy Dnia NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.III
300 PLN
4375

1941 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Der Landstrassenbevollmächtigte beim Militärbefehlshaber im Generalgouvernement Krakau" przesłany 10.12 miejscowo w Krakowie, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.U21
50 PLN
4376

1941 list urzędowy z Krakowa do Niemiec.

Fi.U21
40 PLN
4377

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec, kasownik propagandowy, gwarancja Schmutz.

Fi.VIIb
200 PLN
4378

1941 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGEN UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy na karcie wysłanej z Częstochowy do Tomaszowa Mazowieckiego, dodatkowo stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki"V Deutschland siegt an alen Fronten/ Zwycięstwo niemiec na wszystkich Frontach!", ładne czytelne odbitki stempli.

Fi.VIIb
500 PLN
4379

1941 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGEN UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy na karcie wysłanej z Częstochowy do Tomaszowa Mazowieckiego, ładna czytelna odbitka stempla.

Fi.VIIb
400 PLN
SOLD
4380

1941 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGEN UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy na liscie wysłanym z Częstochowy do Krakowa, ładna odbitka stempla.

Fi.VIIb
350 PLN
4381

1941 OPŁACONY ZNACZKAMI RZESZY list wysłany 20.4 z Piotrkowa Trybunalskiego do Radomia, z tego okresu przesyłek ofrankowanych znaczkami Rzeszy się już praktycznie nie spotyka; do opłaty listu użyto znaczków z Hindenburgiem 3x6 pf + 12 pf, opłata za list 20-250 g wynosiła 48 gr czyli 24 pf; prawdopodobnie omyłkowo nalepiono o jeden znaczek za 6 pf za dużo - powinno być 4x6 pf lub 2x6 pf + 12 pf , koperta firmowa "K.FELKER & Co HURTOWY SKŁAD PORCELANY, FAJANSU, SZKŁA, EMALII I NACZYŃ KUCHENNYCH"; dobry stan zachowania.


Mi.516, 519 
300 PLN
4382

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 30.IV z St-Blaise w Szwajcarii, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


80 PLN
4383

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list z USA wysłany 24.IX z Chicago do Krakowa, liczne oznaczenia cenzury, m.in.stemple i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
4384

1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki).


80 PLN
4385

1941 list pocztowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Koźmicach Wielkich do Królewca.


90 PLN
4386

1941 koperta telegramu o sygnaturze 1.43.


50 PLN
4387

1941 formularz adresu pomocniczego paczki.


150 PLN
4388

1941 kompletny telegram z Krakowa- koperta plus formularz z treścią.


120 PLN
4389

1941 wycinek listu z nalepką propagandową "Antychryst BOLSZEWIK".


50 PLN
SOLD
4390

1941 czysty blankiet Adresu pomocniczego (Paketkarte), wymiary 148 x 105 mm, sygnatura DPO 414 (3.41); bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
4391

1941 Genehmigung - Zezwolenie, Dauerausweis - Przepustka Terminowa na przejazdy koleją na trasie na odcinku Łowicz-Warszawa, wystawiona przez Zarząd Miejski w Skierniewicach, pieczęć urzędowa z godłem III Rzeszy.


50 PLN
4392

1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie (Fi.700.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.17a
600 PLN
4393

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
40 PLN
4394

1942 znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie stemplem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.35
50 PLN
4395

1942 "Am Schalter eingeliefert Behördl. Ausweis lag vor Postamt Dabrowa b/Tarnow" w wolnym tłumaczeniu "Dostarczono do okienka urzędu. Okazano dowód tożsamości. Urząd Pocztowy Dąbrowa k/Tarnowa" niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Dąbrowa k.Tarnowa, dokumentujący, objętą specjalną procedurą, wysyłkę zagraniczną poza Rzeszę i kraje okupowane, czy sprzymierzone; list polecony wysłany z agencji w miejscowości Otfinów do obozu internowania Uitikon w Szwajcarii, czerwony trzywierszowy ramkowy stempelek agencji "Otfinow über Dombrowa b.Tarnow (Distr.Krakau)", znaczki skasowano 8.V w Dąbrowie i doklejono nalepkę polecenia; zalepki cenzury niemieckiej, stempelki cenzorskie, w tym szwajcarski 380, kompletna tzw. kartka kierunkowa, stempelek "Zuzustellen Feldpostdirektion"; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania (usunięto fragment tylnej klapy).

Fi.42, 51
500 PLN
4396

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Czermnie przez Końskie do Krakowa, stempel pośrednictwa.

Fi.67
70 PLN
4397

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gózd, znaczek skasowany ładnie odbitym wirnikiem propagandowym, czerwoną kredką dopisano "Post Łączna k.Suched(niowa)", datownik odbiorczy GOZD z 6 VIII; dobry stan zachowania.

Fi.67; V
60 PLN
4398

1942 list z Tomaszowa Mazowieckiego do Niemiec, nalepka NSDAP na pomoc zimową.

Fi.75
80 PLN
4399

1942 kartka z Przemyśla do Polskiego czerwonego Krzyża w Krakowie.

Fi.75
80 PLN
4400

1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75, VI
250 PLN
4401

1942 2. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta ilustrowana skasowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
120 PLN
4402

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
30 PLN
4403

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
200 PLN
4404

1942 firmowy list polecony z Krakowa.

Fi.78, 84
23 PLN
SOLD
4405

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
600 PLN
4406

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
4407

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
600 PLN
4408

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
600 PLN
4409

1942 53. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91
500 PLN
4410

1942 53. urodziny A.Hitlera, seria kasowana stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.89-91
15 PLN
4411

1942 600-lecie Lublina, seria w arkuszach sprzedażnych, marginesy w słabszym stanie.

Fi.92-5 ark.
500 PLN