The auction will start on 21.06.2024

Auction 112. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4452

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, fotoatest.

Fi.104P2 ark.
10 000 PLN
4453

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria znaczków na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41), kasowana okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.105-09; Fp1c; 34
40 PLN
4454

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo w Krakowie.

Fi.106; 32
25 PLN
4455

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
30 PLN
4456

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
4457

1943 portret Hitlera na jednolitym tle (II), znaczek za 80 gr. z plamą w tle po prawej, gwarancja Krawczyk.

Fi.112
40 PLN
SOLD
4458

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), narożna seria czysta z gapami na marginesie.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
4459

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

Fi.113nz
30 PLN
4460

1943 widoki zabytkowych budowli, rzadka próba znaczka za 4 zł nie wyceniona w katalogu Fischera, w katalogu Michla wycena 750,- Euro, fotoatest Walocha.

Fi.114P
Mi.114P3a
2 000 PLN
4461

1943 widoki zabytkowych budowli, list polecony z Warszawy nadany 4.4.44 do Litzmanstadt (Łodzi), rzadka pojedyncza frankatura znaczkiem za 6 zł (powyżej obowiązującej taryfy pocztowej), na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.115
400 PLN
4462

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie zanikającymi ku lewej stronie i jednocześnie pojawiającym się po lewej stronie śladowym pustopolem na górze, wynika to z lekko skośnego przycięcia arkusika.

Fi.Ark.104II Pw
700 PLN
4463

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Ark.104II Pw
600 PLN
4464

1943 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.3 jako polecona z Krakowa do Zurychu, przeadresowana; stemple odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu).

Fi.Cp9b, 85
Mi.P12/02
400 PLN
4465

1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach (Fi.140.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
120 PLN
4466

1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
4467

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 42 gr narożnikowy znaczek z sektora i walca I/4, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U31
50 PLN
4468

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr z przesuniętym na prawo nominałem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.U36
300 PLN
4469

1943 zwolniony od opłaty pocztowej polecony list urzędowy przesłany 27.10 miejscowo w Krakowie, datownik nadawczy urzędu Kraków 1 z wyróżnikiem "g"; stempelek nadawcy z godłem "Kommando des Kulturgutbereichs Krakau"; datownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN
4470

1943 "Zurück! Der Inhalt der Sendung wurde entnommen. Die Nachgebühren hat der Absender zu fragen, da der Vermerk "Frei durch Ablösung" im Postdienst des Generalgouvernements nicht zulässig ist. .....Zloty Nachgebühr aus der Postkasse Krakau 20 zurückerhalten." "Zwrot! Zawartość przesyłki podjęto. Uprasza się nadawcę o zwrot wyłożonej kwoty dopłaty. Oznaczenie "Frei durch Ablösung" w obrocie pocztowym Generalnego Gubernatorstwa nie jest dozwolone. Wyłożoną kwotę 0,24 zł dopłaty należy zwrócić do Kasy Pocztowej urzędu Kraków 20.".
Niezwykle rzadki stempel urzędu generalnego gubernatora na odwrocie listu urzędowego wysłanego 15.12 z Gdańska do Krakowa, zawartość przesyłki po dotarciu do Krakowa wyjęto, jednocześnie na kopercie dwoma różnymi stempelkami "Nachgebühr" oznaczono dopłatę w pojedynczej wysokości 24 gr, pustą kopertę po opatrzeniu jej stempelkiem "Zurück" 21/12 odesłano do nadawcy celem pobrania dopłaty; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania.


2 400 PLN
4471

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
4472

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


50 PLN
4473

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.


40 PLN
4474

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.


40 PLN
4475

1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie.


2 000 PLN
4476

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.


300 PLN
4477

1943 widokówka wysłana 16.5 przez niemieckiego żołnierza jako przesyłka poczty polowej z Łukowa do miejscowości Hluczyn (Hultschin?), dwuobrączkowy datownik "LUKOW (DISTR. LUBLIN)" z wyróżnikiem "b", okrągła pieczęć formacyjna z godłem "4.(MG) Kp/Res. I. Btl.304"; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
4478

1943 cztery różne talony materiałowe (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


70 PLN
4479

1943 GG koperta do telegramu.


63 PLN
SOLD
4480

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 17.3 w Krakowie (Fi.900.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.2
800 PLN
4481

1944 kartka formularz Polskiego czerwonego Krzyża w Kielcach do Dobrzyszyc, stempel i formularz PCK.

Fi.75
130 PLN
4482

1944 kartka z Pruszkowa do niemieckiego składu wojskowego w Krakowie.

Fi.78
40 PLN
4483

1944 list polecony z Tarnowa do Pragi, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.78, 84
10 PLN
4484

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.111, Cp9b; 36
40 PLN
4485

1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony.

Fi.117, 118
20 PLN
4486

1944 seria z okazji urodzin A.Hitlera stemplowana kasownikiem okolicznościowy z pierwszego dnia obiegu.

Fi.117-9
10 PLN
4487

1944 55. urodziny Hitlera, seria z lewym, ozdobnym marginesem na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay".

Fi.117-19
30 PLN
4488

1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
4489

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach.

Fi.120-4
20 PLN
4490

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria stemplowana kasownikiem z okazji 5 . rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.120-4
20 PLN
4491

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN