Auction 111. Overprint editions 1918-1919

43184

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
43185

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
43186

Fi.32II
Mi.31
750 PLN
43187

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 15, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
43188

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.6 z drobnymi błędami "uszkodzone obie litery P", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja z opisem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
400 PLN
43189

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.14 (Fi.260.-) z drobnym błędem "uszkodzony romb", papier nieco przesycony klejem, w rzeczywistości wygląda lepiej niż na skanie, sygnowany, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem.

Fi.32II
Mi.31
160 PLN
43190

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszej formąyz błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Miszczak.

Fi.33 B
Mi.32
4 000 PLN
43191

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.52, unieważniony nieunarodowionym datownikiem w Krakowie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34
Mi.33
200 PLN
43192

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
500 PLN
43193

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.34
Mi.33
225 PLN
43194

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz. 68, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34
110 PLN
43195

Fi.35
Mi.34
100 PLN
43196

Fi.35
Mi.34
250 PLN
43197

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.35
Mi.34
324 PLN
43198

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz. 68, gwarancja Mikstein, z opisem.

Fi.35
Mi.34
100 PLN
43199

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 38, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.35
Mi.34
540 PLN
43200

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszej formy z błędem na poz. 5 "cienkie Z", lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski.

Fi.35 B1
Mi.34
300 PLN
43201

Fi.35B2
Mi.34
600 PLN
43202

1919 wydanie krakowskie - KROSNO, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, unieważniony rzadszym kasownikiem w Krośnie, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35
600 PLN
43203

Fi.36
Mi.35
800 PLN
43204

Fi.36
Mi.35
1 250 PLN
43205

Fi.37II, 34, 42, 43
5 000 PLN
43206

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 52 z błędem "uszkodzone litery AA", rzadki błąd występujący na pięciu pozycjach w każdym z około 11 przedrukowanych arkuszy, znaczek w pięknym stanie z prawie niewidocznymi minimalnymi śladami po podlepce, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.37II B14
Mi.35
13 500 PLN
43207

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz. 72 "uszkodzone litery A A" (Fi. 8.000,-), czytelnie skasowany datownikiem KRAKÓW 10 na wycinku, gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.37II B14
Mi.36
9 000 PLN
43208

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. kasowany na wycinku, gwarancja Mistein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
43209

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
43210

Fi.38
Mi.48
25 PLN
43211

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
43212

Fi.38
Mi.48
80 PLN
43213

Fi.38
Mi.48
3 000 PLN
43214

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
100 PLN
43215

Fi.38 B
Mi.48
200 PLN
43216

1919 wydanie krakowskie - CIESZYN, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na wycinku koperty z Cieszyna, gwarancja Mikstein, Mikulski.

Fi.38 No
Mi.48
900 PLN
43217

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na kopercie listu wysłanego 25.1 z Cieszyna do Trzyńca; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na prawidłowo opłaconych przesyłkach, a zwłaszcza listach, są niezwykle rzadko spotykane (zwyły znaczek za 25/80 hal. użyty w Cieszynie Fi. 3.500,-); dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja Falkowski.

Fi.38 No
Mi.48
5 000 PLN
43218

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30h. w ciemnym odcieniu z nadrukiem formy IIB z zaawansowaną usterką na poz. 24 "pęknięte poprzeczka litery T i litera K", gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.39
Mi.37
2 100 PLN
43219

Fi.40
Mi.38
500 PLN
43220

Fi.40
Mi.38
200 PLN
43221

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 40 hal. o nieco skośnie położonym nadrukiem pierwszą formą poz.32, ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem pozycji.

Fi.40
Mi.38
150 PLN
43222

Fi.40 B1
Mi.38
800 PLN
43223

Fi.40 B3
Mi.38
600 PLN