Auction 111. Local postage 1918-1919

42593

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

Fi.30
55 PLN
42594

Fi.30-44
Mi.185-9, 194-9, 221
600 PLN
42595

1918 Kalisz III, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA POCZTA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, piękny stan zachowania; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.36No + 36
400 PLN
42596

1918 Olkusz, czysty znaczek za 1 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", cień śladu po podlepce, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.53a No
300 PLN
42597

1918 Olkusz, czysty znaczek za 2 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", bardzo ładny stan, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.54 No
400 PLN
42598

1918 Olkusz, czysty znaczek za 12 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", jeden lekki ślad podlepki, gwarancja K.Gryżewski.

Fi.59a
300 PLN
42599

1918 Jędrzejów, seria znaczków okupacji austrowęgierskiej - wydanie dobroczynne na tzw. fundusz cesarza Karola, z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", kasowane na wycinkach, gwarancja Krawczyk.

Fi.73-75
100 PLN
42600

1918 Kalisz, karta pocztowa z lokalnym nadrukiem typu 1 na znaku opłaty za 7½ i w położeniu odwróconym na znaczku za 2½ fen. - te nadruki wykonano bezpośrednio na przygotowanej do sprzedaży jako zwykła karcie - taryfa 10 fen.; po 25.XI poprzez doklejenie przedrukowanego znaczka za 30 fen. przerobiono ją na poleconą tj. dofrankowano do taryfy 40 fen., co unikalne w tym egzemplarzu doklejony znaczek też miał nadruk w położeniu odwróconym - niedawno opisywane w Przeglądzie Filatelistycznym; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie niewielkie ślady po podlepkach); gwarancja.

2 000 PLN
42601

1918 Włocławek, całostka z nadrukiem lokalnym drugiego wydania w kolorze czarnym, gwarancja.

600 PLN
42602

1918 Włocławek, niemiecka całostka z nadrukiem lokalnym "Na Skarb Narodowy" w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1a
500 PLN
42603

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rachmanow, Schmutz.

Fi.IIa
80 PLN
42604

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz.

Fi.IIb
80 PLN
42605

1918 Włocławek, dziesięcioblok znaczka z nadrukiem lokalnym "Na Skarb Narodowy".

Fi.IIb
600 PLN
42606

1918 Przemyśl, znaczek opłaty okupacji austro-węgierskiej za 3 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan,sygnowany SK, gwarancja Perzyński.

Mi.55
60 PLN
42607

1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czerwonobrunatnym, gwarancja Bojanowicz.

Mi.185-89, 194-99, 221-24
900 PLN
42608

1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 12 hal. z ciekawym fałszerstwem lokalnego nadruku "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan.

Mi.189
40 PLN
42609

1918 Tarnów, grzecznościowa koperta polecona z austriackimi znaczkami opłaty i jednym dopłatnym, wszystkie z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czerwonym, nietypowe spośród nich to znaczek za 60 h. z nadrukiem czerwonym - dotąd nienotowany, i znaczek za 90 h. z nadrukiem odwróconym.

Mi.194-96, 198 No, 199, 221, P52
1 200 PLN
42610

1918 Mielec, austriacki znaczek opłaty za 1 Kr. z lokalnym nadrukiem typu III "P oczta Polska" stempelkiem gumowym o rozmiarach 15 x 11,5 mm, unikalny błąd "przeskok o jedną spację" piękny stan zachowania z pełną oryginalną gumą; gwarancja.

Mi.199
2 400 PLN
42611

1918 Myślenice, narożny znaczek gazetowy za 2 h. z odwróconym lokalnym nadrukiem typu IIIa, bez gumy, sygnowany T, gwarancja Krawczyk.

Mi.212
200 PLN
42612

1918 Myślenice, znaczek gazetowy za 6 h. z częściowo suchodbitym lokalnym nadrukiem typu IIIa, na oryginalnym wycinku z gazety; unikalne użycie znaczka gazetowego (w dodatku z błędem nadruku) zgodnie z jego wynikającym z nazwy przeznaczeniem; sygnowany Toll, gwarancja Krawczyk.

Mi.214
1 000 PLN
42613

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 20 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Mi.222
40 PLN
42614

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.

45 PLN
42615

60 PLN
42616

60 PLN
42617

1 500 PLN
42618

1918 Skierniewice, znaczki z nadrukiem lokalny na wycinkach.

120 PLN
42619

1918 Myślenice, znaczki III wydania z nadrukiem lokalnym "Poczta Polska" stemplowane 4.1.19 na kopercie lokalnie zaadresowanego listu poleconego, koperta w słabszym stanie bez klapy.

450 PLN
42620

1918 Kalisz, znaczki z nadrukiem lokalnym II wydania.

100 PLN
42621

1918 Kalisz, parka znaczków z nadrukami III wydania - na jednym znaczku normalny, na drugim odwrócony.

250 PLN
42622

350 PLN
42623

1918 Tarnów, zestaw znaczków z nadrukiem poczty lokalnej III wydania, gwarancja Krawczyk.

360 PLN
42624

1918 Przemyśl, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

70 PLN
42625

65 PLN
42626

100 PLN
42627

55 PLN
42628

70 PLN
42629

1918 Grodzisk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

200 PLN
42630

1918 Kalisz, parka znaczków z nadrukiem lokalnym I wydania, gwarancja i oznaczenie Walocha.

120 PLN
42631

1918 Kalisz, parka znaczków z nadrukiem II wydania, gwarancja Krawczyk.

140 PLN
42632

1918 Kalisz, znaczek z odwróconym nadrukiem III wydania.

250 PLN