Auction 111. Local postage 1918-1919

42553

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.9II
160 PLN
42554

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II, gwarancja.

Fi.9II
400 PLN
42555

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II, gwarancja Schmutz.

Fi.9II
400 PLN
42556

1918 Błonie, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z lokalnym nadrukiem "Polska poczta / dwie belki / BŁONIE" stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5x17,5 mm, kasowany prowizorycznie w Błoniu, słaby stan, kilka przebarwień, przedwojenna sygnatura, gwarancja Perzyński.

Fi.10
30 PLN
42557

1918 Pułtusk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.10
150 PLN
42558

1918 Koło, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.10
200 PLN
42559

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, ślad po ciężkiej podlepce, gwarancja Kronenberg, Rachmanow.

Fi.10
280 PLN
42560

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk.

Fi.10a
100 PLN
42561

1918 Kalisz, wydanie I - karta pocztowa opłacona znaczkiem okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen z charakterystycznym - nie mieszczący się na znaczku - lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" typu I, wysłana 7.12 z Kalisza do Puław, znaczek skasowano unarodowionym datownikiem KALISZ z wyróżnikiem "**a" przerobionym z niemieckiego "KALISCH", przesyłka z pełną niefilatelistyczną treścią na odwrocie; wszelkie zachowane przesyłki wydań lokalnych należą do rzadkości, a te, które nie zostały sporządzone z inspiracji patriotycznej czy filatelistycznej są prawdziwymi unikatami; walor doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.11
4 000 PLN
42562

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, gwarancja Walocha.

Fi.11
320 PLN
42563

1918 Kalisz - wydanie I, znaczek za 5 f. w kolorze niebieskofioletowym z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" w położeniu centralnym, nadruk typu I nie mieścił się na znaczku - stąd trudności z przedrukiem i fragmenty nadruków z sąsiednich znaczków na marginesach, rzadko spotykany tak ładny stan zachowania, gwarancja Gryżewski.

Fi.11
300 PLN
42564

Fi.12
320 PLN
42565

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania, gwarancja Weźranowski.

Fi.12c
150 PLN
42566

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.13
300 PLN
42567

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, gwarancja Rachmanow, Walocha.

Fi.13
320 PLN
42568

Fi.14
60 PLN
42569

Fi.14
320 PLN
42570

Fi.14
150 PLN
42571

Fi.15
100 PLN
42572

1918 Konin, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania z Konina, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.15
1 000 PLN
42573

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, gwarancja Jungjohann.

Fi.15
320 PLN
42574

1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem II wydania w kolorze czarnym.

Fi.16-20, 22
240 PLN
42575

1918 Kalisz - wydanie II, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" stempelkiem gumowym o wymiarach 16x24 mm, znaczki za 20 f. w dwu odmianach koloru, brak jedynie wartości 40 f., wyjątkowo piękny stan, gwarancja Perzyński.

Fi.16-23, 25
900 PLN
42576

Fi.16a
320 PLN
42577

Fi.16c
320 PLN
42578

Fi.17
200 PLN
42579

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, ciężkie podlepki, gwarancja Walocha.

Fi.17
300 PLN
42580

Fi.18
70 PLN
42581

Fi.18
70 PLN
42582

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja Falkowski.

Fi.18
150 PLN
42583

Fi.19
120 PLN
42584

1918 Włocławek, znaczek drugiego wydania poczty lokalnej we Włocławku z nadrukiem "Na Skarb Narodowy" w kolorze czerwonym stemplowany grzecznościowo na kopercie ze znaczkami wydania przedrukowego PP/GGW unieważniony kasownikiem Aleksandrowa Kujawskiego.

Fi.19
500 PLN
42585

Fi.19
150 PLN
42586

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.19
100 PLN
42587

1918 Koło, znaczek z nadrukiem lokalnym, ukośne załamanie, gwarancja Walocha.

Fi.19
150 PLN
42588

Fi.19
320 PLN
42589

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania, gwarancja Gryżewski.

Fi.21
100 PLN
42590

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze czerwonym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

105 PLN
42591

Fi.24-33
400 PLN
42592

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

Fi.29
55 PLN