The auction will end on 08.07.2024

Auction 111. Germany

52415

1944 III Rzesza, list polecony do Berlina wysłany 15.III z ambasady japońskiej w Bernie, na odwrocie dekoracyjna zalepka listowa; cenzury, datownik odbiorczy 20.III na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.378
80 PLN
52416

1944 III Rzesza, karta pocztowa z hasłem propagandowym, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P314II
10 PLN
52417

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 2 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 15.7 z miejscowości Wiensen do Sylt.

Mi.36I
30 PLN
52418

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 8 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 30.6 z Hamburga do Westerland; temat - FAUNA.

Mi.38I
40 PLN
52419

1947 "Wielki Międzynarodowy Turniej Mistrzów - Świat Szachów", znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 16.9 w Stuttgarcie; doskonały stan zachowania; temat - SZACHY.

Mi.965-66
150 PLN
52420

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 14), karta pocztowa wysłana 7.7 z miejscowości Seifhennersdorf, ślady archiwizacji.

Mi.170II
40 PLN
52421

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 36), strona adresowa listu wysłana 9.7 z miejscowości Brandenburg (Havel) 1, sygnowane Dr.Modry.

Mi.174VII
30 PLN
52422

1949 NRD, Kongres Założycielski Międzynarodowego Zrzeszenia Pracowników Pocztowych w ramach Światowej Federacji Związków Zawodowych, 30 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.10 z Berlina do Gdańska, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania (Mi.180 euro).

Mi.244
120 PLN
52423

1950 NRD, seria znaczków wydanych z okazji I Zimowych Mistrzostw NRD, ostemplowana okolicznościowo 6.3 w Lipsku na karcie.

Mi.246-47
30 PLN
52424

1950 NRD, seria wydana z okazji Targów Lipskich, skasowana okolicznościowo na karcie pocztowej wysłanej 11.3 z Lipska do Warszawy, stempel odbiorczy.

Mi.248-49
20 PLN
52425

1950 NRD, Wystawa Filatelistyczna DEBRIA w Lipsku, znaczek czysty.

Mi.260
45 PLN
52426

1950 NRD, 250-lecie Niemieckiej Akademii Nauk, seria czysta.

Mi.261-70
130 PLN
52427

1950 NRD - wystawa DEBRIA, blok czysty.

Mi.Bl.7
150 PLN
52428

1951 RFN, 700 lat kościoła Mariackiego w Lubece, znaczek z marginesem za 20+5 Pf. - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.11 z Ehingen (Donau) do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty (Mi.170 euro).

Mi.140, 7
100 PLN
52429

1951 RFN, "Pomocnicy ludzkości" (Helfer der Menschheit) II, seria znaczków na kopercie wysłanej 12.11 z Riedlingen do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty (same znaczki kasowane Mi.140 euro).

Mi.143-46, 7
100 PLN
52430

1951 NRD, Zimowe Mistrzostwa NRD w Oberhof, seria czysta.

Mi.280-81
20 PLN
52431

1951 NRD, miesiąc przyjaźni niemiecko-sowieckiej, seria czysta.

Mi.296-97
10 PLN
52432

1951 Saara, znaczek na karcie maksimum, ostemplowany okolicznościowo 29.4 w pierwszym dniu obiegu (Mi.50 euro).

Mi.305
30 PLN
52433

1952 RFN, Dzień Światowej Federacji Luteran - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.8 z Mannheim do Hockenheim, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty.

Mi.149, 6
30 PLN
52434

1952 NRD, wydanie obiegowe - wybitni politycy, artyści, naukowcy, seria 16 znaczków w tym odmiana granatowego znaczka za 80 Pf, czysta.

Mi.327-41 + 339v
400 PLN
52435

1953 RFN, list z dodatkowym znaczkiem obowiązkowej dopłaty (rzadszej odmiany), wysłany 7.10 z miejscowości Bayrischzell, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym.

Mi.6V, 165
100 PLN
52436

1953 NRD, wydanie obiegowe - Wilhelm Pieck (III), seria czysta.

Mi.342-43
30 PLN
52437

1953 NRD, wydanie obiegowe - plan 5-letni (I), druk offsetowy, seria czysta (Mi.150 euro).

Mi.362-79
150 PLN
52438

1953 NRD, wydanie obiegowe - plan 5-letni (II), druk typograficzny, seria czysta (Mi.250 euro).

Mi.405-22
250 PLN
52439

1954 Berlin Zachodni + RFN - mieszana frankatura!!! seria z dopłatą na odbudowę kościoła Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche na liście poleconym dofrankowanym do wysokości taryfy (70 Pf) znaczkami Niemiec Zachodnich, wysłanym 8.3 z Neumunster do Szczecina; stempel odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi.230 euro).

Mi.108-9, 123, 16
200 PLN
52440

1954 NRD - wystawa Berlin, blok czysty.

Mi.Bl.10
40 PLN
52441

1955 RFN, "Pomocnicy ludzkości" (Helfer der Menschheit) VI, seria czysta; temat - CZERWONY KRZYŻ (Mi.40 euro).

Mi.222-25
35 PLN
52442

1955 NRD, odbudowane historyczne budowle , seria czysta.

Mi.491-96
12 PLN
52443

1955 NRD, obrazy z Galerii Drezdeńskiej zwrócone przez ZSRR (I), seria czysta.

Mi.504-9
25 PLN
52444

1955 NRD - Ernst Thalmann, blok czysty.

Mi.Bl.14
10 PLN
52445

1956 NRD, otwarcie cywilnej komunikacji lotniczej w NRD, seria czysta.

Mi.512-15
15 PLN
52446

1956 NRD, zaadresowana koperta FDC wysłana do Gdańska (Mi.70 euro).

Mi.548-50
40 PLN
52447

1957 NRD, 2 koperty FDC - obrazy z Galerii Drezdeńskiej.

Mi.586-91
20 PLN
52448

1958 NRD, 40 rocznica Rewolucji Listopadowej w Niemczech, koperta FDC.

Mi.662
150 PLN