42381 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 15.4 z Sosnowca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2b |
| 100 PLN | |
42382 |
1917 Warszawa, kartka z Rypina do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 50 PLN | |
42383 |
1917 Częstochowa, karta pocztowa "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 3.9 z Częstochowy do więzienia w Radomiu i zwrócona do nadawcy; 12.IX przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen. (Fi.300.-), a także dodatkowy stempelek pomocniczy "Annahme verweigert" (odmowa odbioru Fi.+4500.-); walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2l+IVa, 6 |
| 4 000 PLN | |
42384 |
1917 Częstochowa, list z Częstochowy nadany 12.12.17 na Śląsk, list zwrócony - stempel "unzulässig. / zurück." ("niedopuszczone / zwrot") przez cenzurę ze względu na korespondencje w języku polskim - stempel "Polnisch in Briefen unzulässig" ("Korespondencja w języku polskim niedopuszczalna"), list zwrócony do nadawcy - dwa stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie; jeden datownik 16.12.17 i jeden z opłatą 10 fen. | Fi.2m |
| 800 PLN | |
42385 |
1917 Łódź, Pocztówka patriotyczna wysłana z Zegrza do Łodzi, kartka - formularz Pułku Piechoty poczty polowej 378, stempel formacyjny dowództwa ćwiczeń II Kursu wyszkolenia Wojsk Polskich, stempel doręczeniowy poczty miejskiej Łódzkiej Straży Ogniowej typu 3. Piękna ozdobna kartka podwyższająca estetykę i wartość każdego zbioru z tematu Legiony czy Poczty Miejskie. | Fi.3 |
| 300 PLN | |
42386 |
1917 Łódź, frankatura mieszana dwóch wydań "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - widokówka datowana 19.IV w miejscowości Praszka przez członka personelu Biura Zaciągu Wojska Polskiego, wysłana 20.4 z Wielunia do Łodzi, doręczona przez pocztę miejską do adresata 22.4 - niedziela! stempelek LFF w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.3a |
| 120 PLN SOLD | |
42387 |
1917 Łódź, widokówka wysłana 22.8 z Düsseldorfu, ładnie odciśnięty liliowy stempelek Poczty Miejskiej, przesyłkę doręczono 27.8; stempelek cenzury w Poznaniu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.3b |
| 200 PLN | |
42388 |
1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 1.11 z Warszawy do Sosnowca, doręczona przez pocztę miejską następnego dnia, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 2.NOV.1917; walor doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.4c |
| 500 PLN | |
42389 |
1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na karcie pocztowej wysłanej 30.4.17 z Pabianic do Warszawy, ładny stan zachowania. | Fi.5c |
| 1 000 PLN | |
42390 |
1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Lublina, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 75 PLN | |
42391 |
1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
42392 |
1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
42393 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
42394 |
1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
42395 |
1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
42396 |
1917 Warszawa, zawiadomieni poczty miejskiej o nadejściu listu poleconego, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 150 PLN | |
42397 |
1917 Warszawa, list firmowy z Sosnowca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
42398 |
1917 Warszawa, kartka z Dąbrowy do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Granicy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
42399 |
1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
42400 |
1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 60 PLN | |
42401 |
1917 Warszawa, kartka z Płońska do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej. | Fi.9b |
| 40 PLN | |
42402 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13a |
| 40 PLN | |
42403 |
1917 Warszawa, kartka z Sierpca do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13a |
| 40 PLN | |
42404 |
1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13b |
| 75 PLN | |
42405 |
1917 Warszawa, miejscowa kartka firmowa z Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej. | Fi.26IIb |
| 200 PLN | |
42406 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej. | Fi.26IIb |
| 200 PLN | |
42407 |
1917 Częstochowa, firmowy list polecony z Sosnowic do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie za 20 fen. bez okrągłego stempla poczty miejskiej. | Fi.IVc |
| 360 PLN SOLD | |
42408 |
1917 Częstochowa, list z warszawy do Częstochowy, pojedynczy stempel poczty miejskiej. | |
| 160 PLN SOLD | |
42409 |
1917 Mińsk Litewski, znaczek kwestarski - cegiełka (revenue) na rzecz Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki w Mińsku; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
42410 |
1917 kartka żywnościowa z Warszawy. | |
| 100 PLN | |
42411 |
| 100 PLN | |
42412 |
| 100 PLN | |
42413 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 2/IV do 15/IV; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie przybrudzenie). | |
| 60 PLN | |
42414 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie). | |
| 50 PLN | |
42415 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 19/III do 1/IV; stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
42416 |
1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i z pełną oryginalną gumą (Mi.300 euro), gwarancja Mischal. | Fi.1-3 |
| 260 PLN | |
42417 |
| 300 PLN | |
42418 |
1918 Żarki, I wydanie, seria pięknie skasowana na wycinkach (Mi.300 euro), gwarancja Mikulski. | Fi.1-3 |
| 360 PLN | |
42419 |
1918 Żarki, seria I wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 550 PLN | |
42420 |
| 100 PLN | |