Auction 111. Town postage 1914-1918

42381

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 15.4 z Sosnowca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2b
100 PLN
42382

1917 Warszawa, kartka z Rypina do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
50 PLN
42383

1917 Częstochowa, karta pocztowa "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 3.9 z Częstochowy do więzienia w Radomiu i zwrócona do nadawcy; 12.IX przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen. (Fi.300.-), a także dodatkowy stempelek pomocniczy "Annahme verweigert" (odmowa odbioru Fi.+4500.-); walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2l+IVa, 6
4 000 PLN
42384

Fi.2m
800 PLN
42385

1917 Łódź, Pocztówka patriotyczna wysłana z Zegrza do Łodzi, kartka - formularz Pułku Piechoty poczty polowej 378, stempel formacyjny dowództwa ćwiczeń II Kursu wyszkolenia Wojsk Polskich, stempel doręczeniowy poczty miejskiej Łódzkiej Straży Ogniowej typu 3. Piękna ozdobna kartka podwyższająca estetykę i wartość każdego zbioru z tematu Legiony czy Poczty Miejskie.

300 PLN
42386

1917 Łódź, frankatura mieszana dwóch wydań "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - widokówka datowana 19.IV w miejscowości Praszka przez członka personelu Biura Zaciągu Wojska Polskiego, wysłana 20.4 z Wielunia do Łodzi, doręczona przez pocztę miejską do adresata 22.4 - niedziela! stempelek LFF w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.3a
120 PLN
42387

1917 Łódź, widokówka wysłana 22.8 z Düsseldorfu, ładnie odciśnięty liliowy stempelek Poczty Miejskiej, przesyłkę doręczono 27.8; stempelek cenzury w Poznaniu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.3b
200 PLN
42388

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 1.11 z Warszawy do Sosnowca, doręczona przez pocztę miejską następnego dnia, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 2.NOV.1917; walor doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.4c
500 PLN
42389

Fi.5c
1 000 PLN
42390

Fi.9a
75 PLN
42391

Fi.9a
60 PLN
42392

Fi.9a
60 PLN
42393

Fi.9a
60 PLN
42394

Fi.9a
60 PLN
42395

1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
42396

Fi.9b
150 PLN
42397

Fi.9b
75 PLN
42398

Fi.9b
75 PLN
42399

Fi.9b
75 PLN
42400

1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
60 PLN
42401

1917 Warszawa, kartka z Płońska do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.9b
40 PLN
42402

Fi.13a
40 PLN
42403

1917 Warszawa, kartka z Sierpca do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13a
40 PLN
42404

Fi.13b
75 PLN
42405

Fi.26IIb
200 PLN
42406

Fi.26IIb
200 PLN
42407

1917 Częstochowa, firmowy list polecony z Sosnowic do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie za 20 fen. bez okrągłego stempla poczty miejskiej.

Fi.IVc
360 PLN
42408

160 PLN
42409

150 PLN
42410

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
42411

100 PLN
42412

100 PLN
42413

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 2/IV do 15/IV; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie przybrudzenie).

60 PLN
42414

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

50 PLN
42415

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 19/III do 1/IV; stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania.

50 PLN
42416

Fi.1-3
260 PLN
42417

Fi.1-3
300 PLN
42418

1918 Żarki, I wydanie, seria pięknie skasowana na wycinkach (Mi.300 euro), gwarancja Mikulski.

Fi.1-3
360 PLN
42419

1918 Żarki, seria I wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
550 PLN
42420

Fi.1-5
100 PLN