The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 111. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42261

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski.

Fi.1-2II a
Mi.1-2II
1 800 PLN
42262

1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej w Białymstoku ręcznym podpisem "R. Wolfsohn".

Fi.1I
1 200 PLN
42263

1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn", gwarancja Schmutz.

Fi.1I
850 PLN
42264

1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego.

Fi.1III
300 PLN
42265

1916 Białystok, dwa znaczki lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn" i bez podpisu, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1Ia, 1IIa
1 800 PLN
42266

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Fi.1P4
4 500 PLN
42267

1916 Warszawa, miejscowa kartka z Warszawy z stemplem poczty miejskiej.

Fi.2
25 PLN
42268

1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego, ostemplowane grzecznościowo 22.5 datownikiem z wyróżnikiem "b".

Fi.2, 9, 10
50 PLN
42269

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.2Ia; 5
6 000 PLN
42270

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 16.11 z Częstochowy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
80 PLN
42271

1916 Częstochowa, dofrankowana całostka (część "na odpowiedź" karty podwójnej) wysłana 23.9 z niemieckiego urzędu pocztowego w Warszawie; fioletowy datownik odbiorczy "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 30 X - odciśnięty bez dodatkowych stempelków taryfowych (Fi.3400.-); dwukrotnie odbity stempelek cenzury niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2a
2 800 PLN
42272

1916 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie, stempel warszawskiej cenzury wojskowej.

Fi.2a
60 PLN
42273

1916 Warszawa, kartka z warszawy do Lwowa, kartka niewłaściwie opłacona uzyskała stempelek "Unzureichend / frankiert - Zurück", kartka zwrócona do nadawcy przy czym pobrano opłatę doręczeniową poczty miejskiej, nadawca uzupełnił opłatę znaczkiem za 2,5 fen. który unieważniono innym kasownikiem i wysłano ponownie do adresata, stempel cenzury, ciekawy obieg pocztowy, fotoatest Walocha.

Fi.2a
700 PLN
42274

1916 Łódź, karta pocztowa "Postgebiet Ob. Ost" (część na odpowiedź) wysłana 6.3 z Lipawy (Libau) do Łodzi, 9.III doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty doręczeniowej w kolorze lila (Fi.1000.-), stempelek cenzury niemieckiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2b
750 PLN
42275

1916 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
100 PLN
42276

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 30.10.16 z Łowicza do Warszawy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie.

Fi.2b
40 PLN
42277

1916 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 20.5 z Warszawy do Częstochowy, dwa stemple częstochowskiej poczty miejskiej: czerwonoliliowy datownik "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 21 V na mostku i prostokątny ramkowy stempelek taryfowy "Porto 10 Pf."; fioletowy prostokątny stempel cenzury warszawskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; dodatkowo grzecznościowa koperta ofrankowana znaczkiem niemieckim za 3 fen, skasowanym 8.4.16 w Częstochowie, stempelek poczty miejskiej "STADT-POST POCZTA MIEJSKA CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA" i stempelek taryfowy "5" (fenigów); na karcie albumowej.

Fi.2f, 1b
800 PLN
42278

1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.3
180 PLN
42279

1916 Sosnowiec, narożny sześcioblok z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie, bardzo rzadkie, fotoatest.

Fi.3
3 000 PLN
42280

1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 600 PLN
42281

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
42282

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.240.-) z minimalnym śladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
180 PLN
42283

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest.

Fi.3-4
1 200 PLN
42284

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.3-4
320 PLN
42285

1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja.

Fi.4
150 PLN
42286

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
60 PLN
SOLD
42287

1916 Sosnowiec, miejscowy list nadany 8.8.16 opłacony znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.5
900 PLN
42288

1916 Sosnowiec, czworoblok znaczków w kolorze liliowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.5
680 PLN
42289

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym w rzadszym układzie położenia tête-bêche - zetknięte dolną krawędzią (Fi.600.-) i dodatkowo z dużą częścią obu pustopoli w położeniu tete-beche w układzie zetkniętym wierzchołkami, piękny stan, gwarancja Mikulski.

Fi.5a
750 PLN
42290

1916 Sosnowiec, marginesowy znaczek w kolorze liliowoczerwonym z pustopolem na marginesie, gwarancja.

Fi.5a
250 PLN
SOLD
42291

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym (Fi.90.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze czarnym (Fi.+50.-), gwarancja.

Fi.5a, 2Ia
120 PLN
42292

1916 Sosnowiec, pasek znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche z pustopolami na marginesach, gwarancja.

Fi.5b
1 100 PLN
42293

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany znaczek za (3 kop.) w kolorze różowoczerwonym (Fi.90.-), bardzo czytelnie unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze fioletowym, gwarancja Petriuk.

Fi.5b, 2III
100 PLN
42294

1916 Warszawa wydanie z nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/50 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.7
Mi.8
30 PLN
42295

1916 Warszawa, miejscowy list opłacony jak druki wysłany 27.1, opłatę doręczeniową udokumentowano dzielonym znaczkiem poczty miejskiej za 5 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE.

Fi.7
80 PLN
42296

1916 Warszawa, list miejscowy (druki) nadany 31.6, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej wydania przedrukowego za 2/10 gr unieważnionym kasownikiem z syrenką warszawską, przesyłkę przeadresowano i dosłano do hotelu Europejskiego.

Fi.9
150 PLN
42297

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka grzecznościowa, widokówka nadana 19.6, znaczek poczty miejskiej za 2/10 gr unieważniona kasownikiem z syrenką warszawską, dodatkowy stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE.

Fi.9
60 PLN
42298

1916 Warszawa, kartka miejscowa ze znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.9
25 PLN
42299

1916 Warszawa, list miejscowy z znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.9
50 PLN
42300

1916 Warszawa, miejscowy list z Warszawy, doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.9
40 PLN