Auction 111. PoW Woldenberg camp

46154

1944 Rok Olimpijski, czysty znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
60 PLN
46155

1944 Rok Olimpijski, dwa kasowanee znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym, w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.41
90 PLN
46156

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, unikalna parka prób znaczków za 10+15 f. 20+25 f. odbita ze zblokowanych kliszek w kolorze czarnym na białym gładzonym żeberkowanym papierze o grubości 0,10 mm; projekty znaczków przedstawiających Kościół Licealny w Krzemieńcu i Zamek w Świrze wykonali Jan Knothe i Stefan Michalski - ich inicjały MK w prawym dolnym rogu każdej próby, rytował Stefan Michalski; zwykłe próby z pojedynczych klisz w różnych kolorach wydano w nakładzie po 10 szt; te w parce na gładzonym papierze to unikat - inny egzemplarz próby z Woldenbergu w takiej formie nie jest znany; ten pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera.

Fi.42+43 P
10 000 PLN
46157

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria znaczków na karcie ozdobionej artystycznym suchym tłoczeniem, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" w pierwszym dniu obiegu, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.42-4
100 PLN
46158

Fi.42-4
100 PLN
46159

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków na karcie ozdobionej artystycznym suchym tłoczeniem, znaczki skasowane 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.42-44
300 PLN
46160

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 22.VIII czerwonym stemplem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" na osobnych kartach ozdobionych suchym tłoczeniem z okazji 80 rocznica Konwencji Genewskich; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.42-44
250 PLN
46161

Fi.42-44
120 PLN
46162

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria znaczków ostemplowanych okolicznościowo kasownikiem "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" na karcie na karcie z ozdobnym kartuszem w rzadszym kolorze beżowym.

Fi.42-44
125 PLN
46163

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, znaczek za 20+25 f przedstawiającym zamek w Świrzu, na wycinku skasowany 20.VIII stemplem okolicznościowy z przygotowanym z tej samej okazji; gwarancja.

Fi.43
40 PLN
46164

Fi.45
90 PLN
46165

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Walocha.

Fi.45
20 PLN
46166

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 13 X na pocztówce ozdobionej, wyjątkowo rzadko stosowanym, dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, z dodatkowym napisem POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
300 PLN
46167

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, kartka z grafiką autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu i okolicznościowym znaczkiem.

Fi.45
500 PLN
46168

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, kartka z dwubarwną grafiką autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu i okolicznościowym znaczkiem, gwarancja.

Fi.45
500 PLN
46169

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.9.44 w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.45
200 PLN
46170

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. w kolorach czarnym i czerwonym, nietypowa - w formie odbitki autorskiej z sygnaturą ołówkiem pod rysunkiem S.Michalski J.Knothe - typowe próby barw (odmiany brązu, ciemnooliwkową i lila) odbito w formacie znaczków z napisem "Próba" na odwrocie, wszystkie w nakładzie po 10 szt., w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest reprodukowana w takiej właśnie formie i katalogowana jako 45.0.7. z podaniem nakładu - około 10 szt., nowy fotoatest.

Fi.45 P4
4 800 PLN
46171

1944 500. rocznica bitwy pod Warną - znaczek na dużym wycinku 10.XI ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WARNA"; gwarancja Krawczyk.

Fi.46
50 PLN
46172

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
40 PLN
46173

Fi.46
70 PLN
46174

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Schmutz.

Fi.46
15 PLN
46175

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, obiegowy list polecony z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.46
200 PLN
46176

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, próba znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako próba 45.0.1 z podaniem nakładu - 10 szt., ale z niedokładnym opisem koloru, bo autor kupił ją już po wydaniu katalogu - winien być opisany jako 22F8 (jest 22F4); na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest.

Fi.46 P1
2 500 PLN
46177

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, list polecony z pierwszego dnia obiegu opłacony znaczkiem okolicznościowym i znaczkiem z bloku.

Fi.46, A46
500 PLN
46178

1944 500. rocznica bitwy pod Warną - znaczek definitywny i znaczek z bloku na prawidłowo opłaconym ekspresowym liście poleconym do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego, wysłanym 10.XI w dniu wejścia znaczków do obiegu; skasowane stemplem okolicznościowym "WARNA", odcisk stempla również na odwrocie; wyjątkowy, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.46, A46, 49
2 200 PLN
46179

1944 znaczek na kartce ozdobionej drzeworytem przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.47
100 PLN
46180

Fi.47-50
50 PLN
46181

Fi.47-50
50 PLN
46182

1944 odrastający dąb, seria znaczków na wycinku skasowana 10.XI stemplem okolicznościowym "WARNA", gwarancja.

Fi.47-50
80 PLN
46183

1944 odrastający dąb, rzadka próba znaczka za 15 f. - nominału niedopuszczonego do obiegu (Fi.3000.-) autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze pomarańczowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 48.00.3 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 6E8; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i nowy fotoatest.

Fi.47-50 P
3 000 PLN
46184

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.250.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
250 PLN
46185

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 fen ostemplowany 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.47a
150 PLN
46186

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 fen skasowany 23.XII datownikiem na pocztówce ozdobionej drzeworytem nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.47a
100 PLN
46187

Fi.47a
250 PLN
46188

1944 odrastający dąb, frankatura dwukolorowa 10 f + 20 f - prawidłowo opłacony list polecony wysłany 27.IX, znaczki naklejone na odwrocie skasowane datownikiem odciśniętym dodatkowo na froncie, stempelek polecenia tamże; list sprawia wrażenie, że pochodzi z oryginalnego, nie inspirowanego filatelistycznie, obiegu pocztowego, adresowany jest do sekretarza klubu sportowego KS "Orlę"; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (widoczne na reprodukcji przebarwienia w rzeczywistości są prawie niewidoczne); gwarancja.

Fi.47a, 48
1 200 PLN
46189

Fi.48
500 PLN
46190

1944 odrastający dąb, druk obustronny znaczka za 30 f. - unikalny, nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku, fotoatest.

Fi.49
2 400 PLN
46191

1944 znaczki dopłaty za 10 i 20 fen na dużym wycinku ostemplowane 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja.

Fi.D2, D4
60 PLN
46192

Fi.D5-6
150 PLN
46193

Fi.D5-6
120 PLN