The auction will start on 19.04.2024

Auction 111. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
46074

1943 Trąbka pocztowa, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru szarozielonego, drugi z błędem przerywana linia po lewej", gwarancja Schmutz.

Fi.U1
90 PLN
46075

1943 Trąbka, dwa kasowane znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu szarozielonego, gwarancja.

Fi.U1
60 PLN
46076

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
540 PLN
46077

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok stemplowany kasownikiem z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.3
300 PLN
SOLD
46078

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu (Fi.450.-), gwarancja.

Fi.bl.3
400 PLN
46079

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok kasowany stemplem pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.3
360 PLN
46080

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja.

Fi.bl.4
360 PLN
46081

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
550 PLN
46082

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, blok zagięty w połowie, gwarancja Walocha.

Fi.bl.4
150 PLN
SOLD
46083

1943 legitymacja "Koła Polskiej YMCA" z numerem 45 wydana 12.II.1942 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, zawiera wpisy na kolejne lata do roku 1945 włącznie; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonane drzeworytem artystyczne godło YMCA z orłem; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; doskonały stan zachowania.


1 200 PLN
46084

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
46085

1943 zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych - drzeworyt sygnowany monogramem "BZN"(?), który wklejano do karnetu-zaproszenia, oferowany tu nie nosi śladów wklejenia; walor w doskonałym stanie zachowania.


700 PLN
46086

1943 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), czerwony stempelek koła, dobry stan zachowania.


500 PLN
46087

1943 niewielka odbitka drzeworytu autorstwa Zygmunta Pazdy "ŚWIĘTO MUROWANEGO 61 PP 29 MAJA 1943" z podpisem autora.


500 PLN
46088

1943 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 76 wydana na nazwisko Czesław Puka, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku, niepowtarzalna pamiątka w doskonałym stanie zachowania.


1 000 PLN
46089

1943 karta ozdobiona drzeworytem z motywami świątecznymi i harcerską lilijką, gwarancja.


200 PLN
46090

1943 karta ozdobiona drzeworytem z motywami świątecznymi i harcerską lilijką, gwarancja.


200 PLN
46091

1943 karta ozdobiona drzeworytem z motywami świątecznymi i harcerską lilijką, gwarancja.


200 PLN
46092

1943 "Sport" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano mecz piłki nożnej; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Sport"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.10; bardzo dobry stan zachowania.


1 500 PLN
SOLD
46093

1943 Strona tytułowa teki "Życie obozowe" z ozdobną winietą odbitki autorskiej drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; umieszczona w świetle passe-partout, reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.3; bardzo dobry stan zachowania.


1 200 PLN
46094

1944 zawiadomienie z biblioteki obozowej, stempel okolicznościowy Wystawy leśnej, gwarancja.

Fi.22
200 PLN
46095

1944 list polecony z koła filatelistów, gwarancja Drzewiecki.

Fi.23, 35, 36
300 PLN
46096

1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.25
200 PLN
46097

1944 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na wielkanocnej karcie wysłanej 8.IV ozdobionej drzeworytem sygnowanym Ż.S. (Żukowski Stanisław) lub Z.S.(Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.25
150 PLN
46098

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" karta z okolicznościowym dodrukiem wykonanym z klocka wykorzystanego do druku nalepek propagujących czytelnictwo, wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki; dodatkowo odbitka artystycznego stempla ze stylizowanymi literami KPS będącymi skrótem hasła "Książka Przychodzi Sama", gwarancja.

Fi.25
200 PLN
46099

1944 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów, grafika obozowa z symbolem Koła Filatelistów, na odwrocie drukowany tekst zaproszenia, gwarancja.

Fi.25
200 PLN
46100

1944 list polecony z Koła Filatelistów, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i stempel odbiorczy, gwarancja.

Fi.25, 28, 36
200 PLN
46101

1944 list polecony z Koła Filatelistów, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i stempel odbiorczy, gwarancja.

Fi.25, 28, 36
200 PLN
46102

1944 list polecony, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym "Miłuj bliźniego" z okazji 80. rocznicy założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, gwarancja.

Fi.27, 29
100 PLN
46103

1944 kartka ozdobiona dwubarwnym drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.28
200 PLN
46104

1944 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 13.III na pocztówce ozdobionej drzeworytem z patriotycznymi motywami autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempel propagandowy "12.III - 18.III WYSTAWA KONKURSU NA ZAGRODĘ", gwarancja.

Fi.29
200 PLN
46105

1944 karta "firmowa" klubu sportowego KS KRESY na froncie ozdobiona grafiką przedstawiającą godło klubu, a na odwrocie jego miniaturką, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.29
500 PLN
46106

1944 pocztówka ozdobiona rzadkim drzeworytem przedstawiającą scenę puszczania wianków na wodę, figurę Świętowita, a na pierwszym planie wianek z herbami polskich miast i napis WIANKI, fantazyjny napis POCZTÓWKA, gwarancja Krawczyk.

Fi.29
500 PLN
46107

1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "WILNO 19.IV.1919" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.29
100 PLN
46108

1944 dekoracyjnie frankowany ekspresowy list polecony wysłany 11.IX, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.29, 38, 41
800 PLN
46109

1944 150 rocznica powstania kościuszkowskiego, ekspresowy list polecony , znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "Góra św. Anny", gwarancja.

Fi.30, 37
200 PLN
46110

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
30 PLN
46111

1944 "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi) - rzadki dodatkowy stempelek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki; stronę adresową wykorzystano ponownie, po naklejeniu znaczka ostemplowano go okolicznościowo; gwarancja.

Fi.36
150 PLN
46112

1944 kartka z grafiką wielkanocną z obiegu pocztowego, pionowe zagięcie.

Fi.36
80 PLN
46113

1944 kartka obozowa z bardzo rzadką grafiką "P.K.P.", gwarancja pod grafiką.

Fi.36
500 PLN