Auction 111. WW2 military postage

45460

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem.

35 PLN
45461

Fi.6 Pw 6
750 PLN
45462

Fi.6 Pw 6
80 PLN
45463

Fi.6 Pw 6
120 PLN
45464

200 PLN
45465

1954 parka znaczków poczty polowej II Korpusu z nadrukiem nowej wartości.

200 PLN
45466

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, fragment nadruku karminowego na znaczku za 45 gr. poczty polowej II Korpusu; istniały dwa typy nadruków "*Dziesięciolecie / 1944 - 1954*" większą czcionką i "Monte Cassino / 1944-1954" małą czcionką, tu końcowy fragment nadruku II typu, który na tym znaczku nie był zastosowany (cały nadruk I typu Fi.700.-), bardzo rzadkie.

Fi.6 P
1 500 PLN
45467

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek za 45 gr poczty polowej II Korpusu z nadrukiem czerwonopomarańczowym I typu "Dziesięciolecie / 1944 - 1954*", skasowany na kopercie ośmiokątnym stemplem okolicznościowym "DZIESIĘCIOLECIE 1944-1954 MONTE CASSINO" (sam znaczek Fi.1200.-), bardzo rzadkie.

Fi.6c
1 500 PLN
45468

1954 II Korpus Polski we Włoszech, wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecia zdobycia Monte Cassino, znaczek poczty polowej II Korpusu z nadrukiem "Dziesięciolecie * 1944-54 *" w kolorze karminowym, gwarancja Walocha.

Fi.8b
160 PLN
45469

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, potrójny nadruk "Dziesięciolecie / 1944 - 1954 *" na znaczku za 2 zł. poczty polowej II Korpusu, jeden w położeniu prawidłowym, a dwa odwrócone, bardzo rzadkie.

Fi.9 Npt
1 200 PLN
45470

1962 Gabinet Ministra Obrony Narodowej, list polecony wysłany 3.11 z kancelarii marszałka Mariana Spychalskiego do Centralnego Archiwum Wojskowego, na odwrocie datownik odbiorczy.

Fi.1054
Mi.1210
40 PLN
45471

220 PLN
45472

1970 "23-5-1970 Monte Cassino Pogrzeb Gen.Andersa" nadruk na pamiątkowej winietce z okazji XXV rocznicy zdobycia Monte Cassino; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
45473

1984 40. rocznica bitwy o Monte Cassino, okolicznościowa perforacja "40 MC" (40 Monte Cassino) na znaczkach obiegowych z portretem królowej Elżbiety II, wykonana za zgodą Poczty Brytyjskiej staraniem Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Zjednoczonym Królestwie w celu upamiętnienia 40 rocznicy bitwy o Monte Cassino, komplet 23 znaczków w czworoblokach, wartości funtowe w handlu niespotykane, w innych wydaniach znane są nakłady znaczków o wysokich nominałach - to zwykle 15 do 50 sztuk; bardzo rzadki zestaw w doskonałym stanie zachowania (poza trzema znaczka uszkodzonymi: 26p, 28p, £5); po aukcji będzie możliwość zakupu pojedynczego kompletu za ⅓ wartości.

6 000 PLN