The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 111. WW2 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
45420

1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list urzędowy "ON HIS MAJESTY'S SERVICE" nadany 9.VIII z gabinetu Dyrektora Wywiadu Wojskowego w Sztabie Głównym Brytyjskiego Biura Wojny (GENERAL STAFF W.O. DIRECTOR OF MILITARY INTELLIGENCE) do dowódcy Polskiej Marynarki Wojennej w Londynie, wysłany 10.VIII; zwraca uwagę zalepka koperty z wydrukowanym tekstem WAR ECONOMY - propagująca wielokrotne użycie kopert urzędowych (oszczędność papieru) w ramach gospodarki wojennej Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania.


320 PLN
45421

1945 kartka radzieckiej poczty polowej.


30 PLN
45422

1945 Armia Polska we Francji, kartka na formularzu francuskiej poczty polowej nadana z polskiej poczty polowej we Francji do Anglii.


230 PLN
45423

1945 Armia Polska we Francji - list z polskiej poczty polowej we Francji do Anglii z datą 08.05.1945 - dzień zakończenia II wojny światowej


220 PLN
45424

1945 list polskiej poczty polowej 102 stacjonującej na bliskim wschodzie do Londynu, stempel polskiej cenzury wojskowej, angielski wojskowy stempel tranzytowy na odwrocie.


130 PLN
45425

1945 składany list wojskowy pisany przez polskiego żołnierza, stemple "Wojskowy", radzieckiej poczty polowej i polskiej cenzury wojskowej nr 125.


100 PLN
45426

1945 korespondencja prywatna do Jana Ostoja - Wadowskiego do Londynu, wysłana z Francji. List z treścią nadany jeszcze przez pocztę polową (F.M) z zalepką francuskiej cenzury wojennej i licznymi stemplami kontroli brytyjskiej


180 PLN
45427

1945 korespondencja prywatna do Jana Ostoja - Wadowskiego, służącego wówczas w Polskich Siłach Zbrojnych w Szkocji, wysłana z Francji, list z treścią z zalepką francuskiej cenzury wojennej i licznymi stemplami kontroli brytyjskiej.


180 PLN
45428

1945 składany w trójkąt list wojskowy z jednostki armii Berlinga, radzieckie stemple i stempel cenzury wojskowej.


200 PLN
45429

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków skasowana 10.II datownikiem Poczty Polowej (Fi.160.-), ładny stan zachowania.

Fi.1-4
120 PLN
45430

1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria znaczków pierwszego wydania na lotniczym liście poleconym z poczty polowej nr 117 opłaconym znaczkiem poczty brytyjskiej, dekoracyjny walor.

Fi.1-4
400 PLN
45431

1946 karnet pamiątkowy znaczków poczty polowej 2 Korpusu wydany w nakładzie 2.000 sztuk.

Fi.1-4
200 PLN
45432

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych (Fi.120.-).

Fi.1-4
100 PLN
45433

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku.

Fi.1-5
120 PLN
45434

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria w czworoblokach z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku.

Fi.1-5
480 PLN
45435

1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy na podlepkach, dodatkowo znaczek z nadrukiem nowej wartości, znaczek za 2 zł w barwie szarooliwkowej zamiast czerwonobrązowej, różnica dobrze widoczna w porównaniu z znaczkiem z nadrukiem.

Fi.1-5
140 PLN
45436

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria na podlepkach z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku.

Fi.1-5
60 PLN
45437

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem (Fi.635.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-6, bl.1
600 PLN
45438

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, próby znaczków w zmienionych kolorach, za 45 gr. w kolorze szarym zamiast zielonym, za 55 gr. w kolorze czerwonobrazowym zamiast niebieskim, za 1 zł. w kolorze zielonym zamiast szarym i za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym zamiast czerwonobrązowym, tak jak je wydano czyste bez gumy, gwarancja.

Fi.1y P1-4y P1
600 PLN
45439

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, znaczek za 55 gr. ze znacznym przesunięciem perforacji pionowej, aby zachować cały rysunek znaczka wycięto go z arkusza, wszystkie pozostałe znaczki po prawej stronie arkusza nie mają rysunek w dwóch częściach.

Fi.2
150 PLN
45440

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list polecony wysłany 16.X za pośrednictwem Głównej Poczty Polowej 104 do biura Amerykańskiej Pomocy dla Polski w Chicago, znaczki skasowane datownikiem GŁÓWNA POCZTA POLOWA 104, stempelek polecenia POCZTA POLOWA 129 - używany jako rezerwowy na poczcie 104 (poczta polowa 129 nie została uruchomiona), na odwrocie datownik przejściowy POCZTA POLOWA 104 i kasowniki odbiorcze z 6.XI; dobry stan zachowania.

Fi.2, 3
200 PLN
45441

1946 Poczta Polowa II Korpusu - Bolonia, narożny znaczek za 1 zł. w kolorze szarym, na szarym gumowanym papierze, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.od 100.-do 1000.-), piękny stan zachowania.

Fi.3y
400 PLN
45442

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 26.I za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania.

Fi.4
40 PLN
45443

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, znaczek za 2 zł. w kolorze czerwonobrązowym na papierze szarym szorstkim z niepełną perforacją poziomą po prawej stronie znaczka (Fi.od 100.- do 1000.-), piękny stan zachowania.

Fi.4 B
200 PLN
45444

1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, próba znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze, bardziej popularna jako ząbkowana, gwarancja.

Fi.4xP1
108 PLN
SOLD
45445

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie - Gen.W.Anders, pionowa parka znaczków za 2 zł. w kolorze czerwonobrązowym na papierze szarym szorstkim z podwójnym ząbkowaniem pionowym wzdłuż lewego boku, to jedyna niekatalogowana dotąd wartość z takim błędem (Fi.od 100.- do 1000.-), gwarancja.

Fi.4y
500 PLN
45446

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, parka znaczków z nadrukiem nowej wartości.

Fi.5
120 PLN
45447

1946 Poczta Polowa II Korpusu, czworoblok znaczków z nadrukiem nowej wartości.

Fi.5
400 PLN
45448

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie - nadruk nowej wartości 5/2 zł., marginesowy znaczek z niepełną perforacją poziomą po prawej stronie znaczka, piękny stan zachowania.

Fi.5 B
300 PLN
45449

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 10.IV za pośrednictwem poczty polowej 123 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania.

Fi.7
40 PLN
45450

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, POLSKA POCZTA POLOWA P/8 POLISH FIELD POST OFFICE - NIEZNANY DATOWNIK, list lotniczy wysłany 22.1 z Detroit do Anglii, adres nadawcy kodowany na skrytkę pocztową w Londynie "P.O.Box 260/160" (przydzieloną najpewniej pododdziałowi 16 Brygady Pancernej), na odwrocie idealnie odciśnięty nieznany fioletowy datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA P/8 POLISH FIELD POST OFFICE" z datą "30 JAN 1946" (30.I) należący prawdopodobnie do 16 Brygady Pancernej; przesyłkę przeadresowano i dosłano do Polskiego Biura Wojskowego w Szkocji "P.B.W. Glasgow Radio & Tellev. College", na froncie datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No.1" z datą "2 FEB 1946" (2.II); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.10
800 PLN
45451

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy wysłany 2.10 z Chojnic do jednostki o oznaczeniu kodowym P426/2K (9 Kompania Warsztatowa) w Szkocji, na odwrocie odbiorczy jednoobrączkowy datownik z mostkiem o śr. 27 mm "POLSKA POCZTA POLOWA Nr1/ POLISH FIELD POST OFFICE No1" z dnia 14 OCT, na froncie nalepka informacyjna poczty polowej "Polish A.P.O. Edinburgh w ewidencji 426 nie figuruje" z dopisaną datą 16.10.46; stempelek cenzura dla korespondencji zagranicznej 3275; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.12
200 PLN
SOLD
45452

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z serią znaczków pierwszego wydania.

Fi.bl.1
290 PLN
45453

1946 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 18.I za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej Nr.252 (obsługiwała jednostki 1 Dywizji Pancernej generała Maczka) do jednostki o kryptonimie pocztowym P108, wchodzącej w skład Brytyjskiej Armii Renu; dodatkowy stempel wojskowego urzędu pocztowego.


80 PLN
45454

1946 Armia Polska na kontynencie, list polecony wysłany 12.XI z brytyjskiej poczty polowej 406 obsługującej 1DPanc do Warszawy, w adresie nadawcy podano oznaczenie kodowe "260/39/A London EC1" (1 Pułk Artylerii Motorowej); datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
45455

1946 II Korpus Polski we Włoszech, zaświadczenie o przyznaniu prawa do noszenia odznaczeń: Gwiazdy za wojnę 1939-1945 (1939-1945 Star), Gwiazdy Afryki (Africa Star) i Gwiazdy Italii (Italy Star) dla podporucznika Tadeusza Piotra Dziedzica, okrągła pieczęć oficera finansowego korpusu; niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
45456

1946 wydanie z okazji wystawy rysunku 2. Korpusu Polskiego we Włoszech.


55 PLN
SOLD
45457

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, kasowany znaczek za 50 gr.

Fi.6
30 PLN
45458

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, narożna parka znaczków za 50 gr.

Fi.6
25 PLN
45459

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, połówka znaczka za 50 gr. użyta na dokumencie, znaczek unieważniono stemplem POLSKA POCZTA MIĘDZYOSIEDLOWA / LIBAN / P.5 L.; w latach 1943-46 do Libanu trafiło ponad 6000 uchodźców i żołnierzy, wśród nich prowadzono ożywioną działalność kulturalną i oświatową, zorganizowano polskie szkolnictwo na różnym poziomie nauczania, założono 15 placówek oświatowych, a rekordowa liczba uczniów w 1947 r. wynosiła 1286 osób, studia uniwersyteckie ukończyło około 200 polskich studentów uczących się między innymi na Uniwersytetach Św.Józefa i Amerykańskim w Bejrucie, uchodźcy zostali ewakuowani z Libanu w lipcu 1950 r., tylko około 600 wróciło do Polski, mało znany epizod II wojny światowej.

Fi.6
200 PLN