Auction 111. Danzig

50612

1923 wydanie przedrukowe, najdroższy znaczek z serii w czworobloku, stan idealny.

Fi.154
Mi.160
240 PLN
50613

1923 wydanie przedrukowe w starej walucie, marginesowa parka znaczków za 1 mln./10000 Mk. i 2 mln./10000 Mk. rozdzielona międzypolem międzysektorowym (Fi.niekatalogowana), na którym nadrukowano liczby rozrachunkowe; bardzo wysoko wyceniana gdyż poszczególne sektory były rozcinane na 100 znaczkowe arkusze sprzedażne i mogły ocaleć tylko przy zagięciu lub awarii posuwu; bardzo ciekawa bo pokazuje, że w serii przedrukowej w poszczególnych sektorach nadrukowywano inny nominał; dodatkowo nadruk jest mocna przesunięty w górę, a na dolnym znaczku występują dwa błędy "uszkodzona cyfra 2" i "przerwany ornament", bardzo ładny stan zachowania tylko międzypole z lekkim śladem złożenia - prawdopodobnie tylko dlatego ocalało.

Fi.158 Pw 159
Mi.164/165 ZS
6 000 PLN
50614

Fi.171-74
Mi.177-80
120 PLN
50615

Fi.172
50 PLN
50616

1923 opaska gazetowa z Gdańska do Niemiec.

Fi.175
100 PLN
50617

1923 kartka z Niemiec do Gdańska, brakująca opłata pobrana od adresata znaczkiem opłaty użytym jako znaczek dopłaty.

Fi.176
400 PLN
50618

Fi.177
400 PLN
50619

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czworoblok znaczka za 40 pf./100 mk., prawy dolny z dużym niekatalogowanym błędem na poz.45 "uszkodzony ornament", gwarancja i opis Schmutz, lewy dolny z błędem na poz.44 "przerwany ornament".

Fi.180 B
Mi.186
480 PLN
50620

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczka za 50 pf./100 mk., prawy dolny z błędem na poz.40 "P w Pfennige bez dolnej kreski" (Fi.280.-) i dodatkowo "półksięzyc w cyfrze 5", gwarancja i opis Schmutz, prawy górny z błędem na poz.30 "zalany ornament".

Fi.181 B1
Mi.187 AF I
560 PLN
50621

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 1 G/1 000 000 Mk. z niekatalogowanym błędem nadruku "trójkąt w środku litery u", ślad po jednej podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.183 B
Mi.189
150 PLN
50622

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 2 G/1 000 000 Mk. z błędem nadruku "otwarte u w Gulden" (Mi.250 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.184 B2
Mi.190 AF I
400 PLN
50623

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, kasowany znaczek za 5 G/1 000 000 Mk. z błędem nadruku "otwarte u w Gulden" (Mi.220 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.186 B2
Mi.192 AF I
450 PLN
50624

Fi.186B1
750 PLN
50625

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
50626

Fi.D30-39
Mi.P30-39
250 PLN
50627

1923 list urzędowy z magistratu w Gdańsku do Niemiec.

Fi.U24, U26
400 PLN
50628

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
50629

1924 list miejscowy z Gdańska.

Fi.47, 49
30 PLN
50630

1924 list lotniczy z Gdańska do Londynu, rzadkie na korespondencji znaczki wydania na przesyłki lotnicze.

Fi.71, 72, 196, 197
500 PLN
50631

1924 przekaz paczkowy z Gdańska do Neuteich (Nowy Staw), na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.187, 202
1 500 PLN
50632

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
50633

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
50634

1924 kartka z Gdańska do Niemiec.

Fi.190
120 PLN
50635

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 20.12.27 z urzędu Gdańsk 1, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "1af"; datownik odbiorczy Gdańsk 1 z wyróżnikiem "*1s"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.192
Mi.198
50 PLN
50636

1924 wydanie lotnicze, seria stemplowana.

Fi.196-200
140 PLN
50637

Fi.200B2
400 PLN
50638

Fi.201-05
Mi.207-11
2 000 PLN
50639

1924 wydanie obiegowe - widoki Gdańska i okolic, seria czysta, znaczki za 1, 2 i 10 guldenów z podlepką.

Fi.201-5
450 PLN
50640

1924 Herb Gdańska w owalu, kasowany znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "szeryf lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi, przerwy w linii owalu, uszkodzone litery Da w Danzig" (Fi.90.-), zwraca uwagę znaczne uszkodzenie owalu tarczy z lewej strony i liter Fr w Freie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.208 B1
Mi.214I
250 PLN
50641

1924 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka.

Fi.Cp25
120 PLN
50642

1924 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka typ I.

Fi.Cp25I
120 PLN
50643

1924 herb Gdańska na tarczy w owalu, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp34I
150 PLN
50644

Fi.U41-50
Mi.D41-50
500 PLN
50645

1924 wydanie przedrukowe, podstawowa seria znaczków urzędowych w ładnym stanie.

Fi.U41-51
2 400 PLN
50646

1925 wydanie obiegowe, kasowany znaczek za 1 Guld, w kolorach pomarańczowym i szaroczarnym z błędem "podwójne O i i w OLIWA" (Fi.360.-), gwarancja i oznaczenie.

Fi.206a B1
Mi.212 PF I
320 PLN
50647

1925 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany -4.12.31 z Sopotu do Gdańska, znaczek unieważniony datownikiem ZOPPOT (FREIE STADT DANZIG) z wyróżnikiem "e" nad mostkiem (Wolff Zo 24.0); dobry stan zachowania.

Fi.208w
Mi.214
50 PLN
50648

Fi.Cp25abx
150 PLN
50649

Fi.Cp29
160 PLN
50650

Fi.Cp30
180 PLN
50651

Fi.Cp31-32
3 500 PLN