1923 wydanie przedrukowe w starej walucie, marginesowa parka znaczków za 1 mln./10000 Mk. i 2 mln./10000 Mk. rozdzielona międzypolem międzysektorowym (Fi.niekatalogowana), na którym nadrukowano liczby rozrachunkowe; bardzo wysoko wyceniana gdyż poszczególne sektory były rozcinane na 100 znaczkowe arkusze sprzedażne i mogły ocaleć tylko przy zagięciu lub awarii posuwu; bardzo ciekawa bo pokazuje, że w serii przedrukowej w poszczególnych sektorach nadrukowywano inny nominał; dodatkowo nadruk jest mocna przesunięty w górę, a na dolnym znaczku występują dwa błędy "uszkodzona cyfra 2" i "przerwany ornament", bardzo ładny stan zachowania tylko międzypole z lekkim śladem złożenia - prawdopodobnie tylko dlatego ocalało.

Lot # 50613

Auction 111
Current price: 6 000 PLN
Catalog: Fi.158 Pw 159
Mi.164/165 ZS
Category: Danzig