Auction 111. Danzig

50732

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria kasowana (Fi.145.-).

Fi.274-78
Mi.276-80
120 PLN
50733

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta w pięknym stanie (Fi.230.-).

Fi.274-78
Mi.276-80
200 PLN
50734

1937 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka, drobne złamania w dwóch narożnikach.

Fi.Cp37a
40 PLN
50735

1937 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp39
300 PLN
50736

1937 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, całostka z ilustracją 10.

Fi.Cp39
300 PLN
50737

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937, ostemplowana 6.6 wystawowym kasownikiem okolicznościowym (bez tekstu na odwrocie); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cpp4
Mi.PP3
300 PLN
50738

1937 kartka wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego wystawy filatelistycznej DAPOSTA.

Fi.Cpp4/I
250 PLN
50739

1937 kartka wydana przez komitet organizacyjny 1. gdańskiej wystawy filatelistycznej DAPOSTA z obiegu pocztowego.

Fi.Cpp4I
200 PLN
50740

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, bloki w bardzo ładnym stanie.

Fi.bl.1-2
250 PLN
50741

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.440.-).

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
50742

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów (Fi.620.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-2a, b
560 PLN
50743

1937 wydanie z dopłata na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty (Fi.600.-), niewielkie zgięcie prawego górnego narożnika.

Fi.bl.3
450 PLN
50744

Fi.bl.3
300 PLN
50745

Fi.bl.3 B1
Mi.Bl.3 PF I
700 PLN
50746

1938 kartka z Sopotu do Czechosłowacji, widokówka z molem w Sopocie.

Fi.247
30 PLN
50747

Fi.279-81
Mi.281-83
100 PLN
50748

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych (Fi.55.-).

Fi.279-81
Mi.281-83
40 PLN
50749

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.286
20 PLN
50750

Fi.286-94
400 PLN
50751

Fi.286-94
3 000 PLN
50752

Fi.286-94 (294B1)
2 000 PLN
50753

1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.950.-).

Fi.286-94, 287-89xR
Mi.289-97, 290-92D
800 PLN
50754

1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Mi.440 euro).

Fi.287R, 289R
Mi.290Dx, 292Dx
660 PLN
50755

1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie.

Fi.289y
20 PLN
50756

1938 wydanie obiegowe, znaczek z śladem wklejenia do rolki do automatów, mini atest Oechsner.

Fi.289y
60 PLN
50757

1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka.

Fi.291
20 PLN
50758

1938 wydanie obiegowe, luzak.

Fi.293
35 PLN
50759

1938 wydanie obiegowe, luzak.

Fi.294
70 PLN
50760

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria kasowana okolicznościowo ADOLF HITLER HONOROWYM OBYWATELEM WOLNEGO MIASTA GDAŃSKA.

Fi.295-99
Mi.284-88
120 PLN
50761

Fi.Cpp5
Mi.PP4
200 PLN
50762

1938 kartka okolicznościowa z okazji Dnia Znaczka.

Fi.Cpp5
200 PLN
50763

1938 list z Niemiec do Gdańska, stempelek T, dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty.

Fi.D43
400 PLN
50764

1938-39 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, bardzo rzadka seria kasowana (Fi.1860.-).

Fi.D43-47
Mi.P43-47
1 600 PLN
50765

1938 list polecony z banku w Sopocie do Gdańska, opłata wirnikiem "OST - SEE ZOPOT FREISTAAT DANZIG", na odwrocie stempel odbiorczy.

200 PLN
50766

1939 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen - frankatura pojedyncza, list miejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 27.4, nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "BENUTZT DIE KRAFTPOST DANZIG-MARIENBURG (WESTPR.) VISUMFREI" Gdańsk 5 stosowany zaledwie przez miesiąc; koperta firmowa "Verein Danziger Spediteure E.V. DANZIG Hopfengasse 26"; słabszy stan zachowania (znaczek uszkodzony); temat - SAMOCHÓD.

Fi.289
Mi.292
120 PLN
50767

1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana (Fi.30.-).

Fi.300-03
Mi.302-05
30 PLN
50768

1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana stemplem okolicznościowym.

Fi.300-03
Mi.302-05
40 PLN
50769

1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria kasowana.

Fi.304-06
Mi.306-08
20 PLN
50770

1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.4 w dniu wejścia do obiegu, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.304-06
Mi.306-08
100 PLN
50771

1939 Kongres Lekarzy i Przyrodników w Sopocie, całostka z ilustracją 24.

Fi.Cp62
320 PLN