Auction 111. Polish People's Republic 1952-1989

48606

Fi.810-1
Mi.954-5
40 PLN
48607

1956 rocznik znaczków czystych (Fi.252.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
210 PLN
48608

1956 rocznik kopert FDC (Fi.312.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
250 PLN
48609

Fi.810-1003
Mi.954-1147
650 PLN
48610

Fi.811
Mi.955
20 PLN
48611

1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, karnet okolicznościowy, seria stemplowana kasownikiem z pierwszego dnia obiegu.

Fi.812-4
Mi.956-8
25 PLN
48612

1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane.

Fi.812-14
Mi.955-57
40 PLN
48613

Fi.813
Mi.957
25 PLN
48614

Fi.813MK
Mi.957
85 PLN
48615

Fi.814 B1
Mi.957
60 PLN
48616

1956 stempel prowizoryczny Glinojeck, list firmowy z cukrowni w Glinojecku do Katowic, znaczek unieważniony wierszowym stemplem prowizorycznym "GLINOJECK", stemple prowizoryczne z tego okresu należą do dużych rzadkości, rozdarty tył koperty, gwarancja Schmutz.

Fi.819
Mi.963
400 PLN
48617

1956 IX Wyścig Pokoju, kartka z wystawy filatelistycznej w Rzeszowie do Niemiec.

Fi.820-1
Mi.964-5
10 PLN
48618

1956 Turystyka - pojedyncza frankatura, widokówka wysłana -4.-8 z urzędu Stalinogród 2 (jak w latach 1953-56 nazywały się Katowice) do Sanoka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.823
Mi.967
60 PLN
48619

1956 turystyka, parka znaczków ciętych.

Fi.823nz
Mi.967U
1 200 PLN
48620

1956 Turystyka, pięknie cięty narożny znaczek za 1,15 zł. w bardzo ciemnym odcieniu (Fi.400.-), gwarancja Schmutz.

Fi.825 nz
Mi.969 U
500 PLN
48621

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha.

Fi.825nz
Mi.969U
900 PLN
48622

Fi.825nz
Mi.969U
750 PLN
48623

Fi.825nz
Mi.969U
800 PLN
48624

Fi.827 + 827MK + 648
Mi.972 + 822
800 PLN
48625

1956 wydanie prowizoryczne, pasek pionowy 4 znaczków 60/80gr z 6 kolumny (6, 16, 26, 36) z górnym marginesem z liczbami rozrachunkowymi, ząbkowanie ramkowe ZR 11½:11¾; błędy na poz.: 6 "cyfra 6 uszkodzona z prawej strony", 16 "uszkodzona cyfra 6 i niedobita litera R w GR", 36 "niedobite 60 i krótka prawa, ukośna kreska litery R", na każdym ze znaczków mniejsze lub większe zniekształcenia belek zasłaniających stary nominał; czyste; bardzo dobry stan zachowania (słabsza perforacja w dwóch miejscach); gwarancja i opis Weźranowski.

Fi.828Ia
Mi.972
400 PLN
48626

1956 pomniki Warszawy, znaczek z przesuniętą w pionie perforacją poziomą - przechodzi już przez napisy pod znaczkiem.

Fi.830MK
Mi.974
15 PLN
48627

1956 Pomniki Warszawy (II), 30 gr - pomnik Bohaterów Getta - parka metrykalna o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½ z oznaczeniem walca (1 walec, 4 nakład, 4 moletowanie) znajdującym się przed 1 znaczkiem w arkuszu; kasowane grzecznościowo z gumą, rytowane przez Czesława Słanię, bardzo dobry stan zachowania (dolny znaczek z z niewielką prześwitką).

Fi.830a
Mi.974C
50 PLN
48628

1956 Pomniki Warszawy, 1,55 zł pomnik księcia Józefa Poniatowskiego, frankatura pojedyncza - list polecony wysłany 10.-6.59 z urzędu WARSZAWA PAŁAC KULTURY i NAUKI do Gdańska, znaczek skasowany datownikiem z wyróżnikiem "b", stempelek polecenia, na odwrocie stempel odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.832
Mi.976
40 PLN
48629

Fi.833 MK
Mi.977
80 PLN
48630

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z błędem "brak prawej nóżki litery R", gwarancja i opis Walocha.

Fi.834B1
Mi.978
40 PLN
48631

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.834MK
Mi.978
25 PLN
48632

1956 Międzynarodowa Kampania Muzealna, serie z odmianami papieru.

Fi.837-9
Mi.990-2
60 PLN
48633

1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna" (Fi.25.-).

Fi.837-39
Mi.990-92
20 PLN
48634

Fi.842
Mi.983
30 PLN
48635

Fi.843
Mi.984
15 PLN
48636

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, marginesowa czwórka ze znakiem drukarskim autotronu.

Fi.843
Mi.984
30 PLN
48637

1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr.

Fi.843 ark.
90 PLN
48638

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, seria w karnecie okolicznościowym.

Fi.843-8
Mi.984-9
60 PLN
48639

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-48
Mi.984-89
50 PLN
48640

1956 FDC - "XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne" - rozszerzony zestaw 6 ilustrowanych kopert, na znaczku za 40 gr błąd "G w GR przecięte u dołu".

Fi.843-49
Mi.984-89, 994
60 PLN
48641

Fi.843MK
45 PLN
48642

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) znaczka.

Fi.844MK
Mi.985
40 PLN
48643

Fi.846
Mi.967
70 PLN
48644

1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, ośmioblok znaczków za 40 gr. z wieloma błędami; górny lewy "plama w GR", drugi górny "przerwana ramka", górny prawy "wcięcie nad liczbą 40" i "przerwany owal po prawej", a drugi dolny "kropka w kółku olimpijskim"; niektóre błędy tego wydania skatalogowano - Fischer t.I 2002, wiele nie jest znanych i przypisanych do konkretnych sektorów, ciekawy materiał do specjalizacji, znaczki z błędami gwarancja.

Fi.846 B
Mi.988
340 PLN
48645

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu (środka znaczka) w dół, gwarancja Walocha.

Fi.846MK
Mi.987
80 PLN