The new auction will start soon

Auction 111. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
48846

1960 Ptaki chronione w Polsce - drop, znaczek za 10 gr z błędem na poz.8 w części nakładu "niebieska obroża na szyi ptaka"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1062 B1
Mi.1197
30 PLN
48847

1960 Ptaki chronione w Polsce - drop, narożnikowa parka pionowa znaczków za 10 gr, dolny z początkowym stadium błędu "niebieska obroża na szyi ptaka" (w części nakładu) na poz.8; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1062 B1
Mi.1197
40 PLN
48848

1960 Ptaki chronione w Polsce, seria czysta (Fi.80.-)

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
50 PLN
48849

1960 Ptaki chronione w Polsce, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.22.-).

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
20 PLN
48850

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", 4 koperty (Fi.80.-).

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
60 PLN
48851

1960 ptaki chronione w Polsce, dolny prawy znaczek z błędem występującym w części nakładu "niebieska obroża", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1062B1
Mi.1197
40 PLN
48852

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczki w różnych odmianach barw, prawy znaczek z drukiem barwy czerwonej w miejsce żółtej.

Fi.1062MK
Mi.1197
30 PLN
48853

1960 ptaki chronione w Polsce, niespasowany druk kolorów - pogrubione nogi.

Fi.1065
Mi.1200
35 PLN
48854

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY", pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.70.-); gwarancja; temat - PTAKI.

Fi.1065 B1, 1062-73
Mi.1197-1208 
100 PLN
48855

1960 ptaki chronione w Polsce, górny prawy znaczek z błędem "pogrubione NY", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1065B1
Mi.1200
35 PLN
48856

1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI.

Fi.1070-73
Mi.1205-08
120 PLN
48857

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
320 PLN
48858

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami.

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
2 000 PLN
48859

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami.

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
1 900 PLN
48860

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.II.5 zamiast Wz.II.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
5 600 PLN
48861

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 400 PLN
48862

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.25
320 PLN
48863

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka.

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
48864

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-).

Fi.bl.27
Mi.1177
150 PLN
48865

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.


360 PLN
48866

1960 bloczek-winietka - "W STULECIE POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO II POKAZ ZNACZKA GOSTYŃ, POCZTA MŁODZIEŻOWA PZF GOSTYŃ".


40 PLN
SOLD
48867

1960 czworoblok winietek - "POCZTA HARCERSKA RZESZÓW 100-LECIE WYSTAWA POLSKIEGO ZNACZKA BRZUCHOWICE USSR OBÓZ PIONIERÓW" przedstawiających znaczek Polska nr.1 z rosyjskimi napisami "К'100-ЛЕТИЮ ПОЛСКОЙ МАРКИ ВЫСТАВКА ПОЛСКОЙ МАРКИ БРЮХОВИЧИ", miejscowość Brzuchowice do 1939 roku znajdowała się w granicach Rzeczypospolitej w powiecie lwowskim.


50 PLN
48868

1960 bloczek winietek - "POCZTA HARCERSKA RZESZÓW UPAMIĘTNIA WYSTAWĘ FILATELIST. 100-LECIA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA POLSKA 60 1860-1960".


50 PLN
48869

1960 arkusz nalepek Wielkopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu.


30 PLN
48870

1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, projekty kompletnej serii znaczków autorskie Ryszarda Dudzickiego wykonane na grubej 3 mm tekturze w dużym formacie 12,1 x 25,3 cm, znaczki tego wydania zrealizowane dokładnie według tych projektów, podpis autora pod każdym projektem i na odwrocie, unikalne, z archiwum po autorze.

Fi.110-2P
Mi.1254-6
6 000 PLN
48871

1961 lotniczy list polecony z Gryfic do Argentyny, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.924, 1010, 1020-21B, 1043
Mi.1164-5A
100 PLN
48872

1961 "FESTIWAL FILMÓW POLSKICH WRZESIEŃ 1961" Gdańsk, idealnie odciśnięty wirnik okolicznościowy na widokówce wysłanej 24.8 z Gdańska do Warszawy; temat - FILM.

Fi.1047
Mi.1191
40 PLN
48873

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.215,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
180 PLN
48874

1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, czworobloki znaczków za 40 i 60 gr. z pustopolami po lewej stronie.

Fi.1077-78
Mi.1221-22
240 PLN
48875

1961 I Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, seria z pustopolami.

Fi.1077-80
Mi.1221-4
540 PLN
SOLD
48876

1961 pierwszy lot człowieka w kosmos, seria na kartce z zdjęciem Jurija Gagarina ze stemplem okolicznościowym.

Fi.1082-3
Mi.1226-7
40 PLN
48877

1961 Wielcy Polacy (I) - Mieszko I, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład, 1 moletowanie), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - niebieską, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1088
Mi.1232
30 PLN
48878

1961 Wielcy Polacy (I) - Kazimierz Wielki, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - różową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1089
Mi.1233
30 PLN
48879

1961 Wielcy Polacy (I) - Andrzej Frycz Modrzewski, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - brązową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski praktycznie nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1091
Mi.1235
30 PLN
48880

1961 Wielcy Polacy (I) - Mikołaj Kopernik, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec), autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - fioletową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski praktycznie nakładają się na siebie; czyste, dobry stan zachowania (prawy margines na ząbkach złożony).

Fi.1092
Mi.1236
30 PLN
48881

1961 Wielcy Polacy (I) - Tadeusz Kościuszko, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - oliwkową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, dobry stan zachowania (prawy margines na ząbkach złożony).

Fi.1093
Mi.1237
30 PLN
48882

1961 polski przemysł okrętowy, seria w stemplowanych arkuszach sprzedażnych, arkusze złożone w połowie, arkusz znaczka za 1,55 zł z pustopolami na dolnym marginesie, katalog Fischer ponad 1.000,- zł.

Fi.1094-9 ark.
Mi.1238-43
425 PLN
SOLD
48883

1961 polski przemysł okrętowy, narożny czworoblok z pustopolami (2x2) przy dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
48884

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
220 PLN
48885

1961 polski przemysł okrętowy, 1,55 zł znaczek z pustopolem pod znaczkiem z dodatkowym marginesem, czyste, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1095
Mi.1239
400 PLN