Auction 111. Plebiscites 1920-1922

45091

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
240 PLN
45092

Fi.IIx1
220 PLN
45093

Fi.IVx1
140 PLN
45094

1920 Górny Śląsk, wydanie Międzysojuszniczej Komisji Plebiscytowej - naśladownictwo nadruku, kiedyś uznawane za II nakład (I nakład - znaczki z oryginalnym nadrukiem Mi.17070 euro), znaczki za 2; 2,5; 3; 7,5 i 30 f. z niebieskim i za 5 f. z czerwonym nadrukiem na wycinkach, cena wywoławcza 3% wartości, każdy znaczek gwarancja Krawczyk i na odwrocie Richter.

Fi.PU1-3, 5, 10 i 4
Mi.1-3, 5, 10, 25
2 400 PLN
45095

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina, znaczek urzędowy z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.", gwarancja.

Fi.U19No
200 PLN
45096

Fi.U20 Np
10 PLN
45097

1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja.

Fi.VI
450 PLN
45098

1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.VI
500 PLN
45099

Fi.VIx1
80 PLN
45100

Fi.VIx1
140 PLN
45101

Mi.IXx1
800 PLN
45102

1920 Olsztyn, kartka z Allenstein (Olsztyna) wysłana 25.9.20 do Niemiec, opłata znaczkami niemieckimi, dziurka po archiwizacji, gwarancja.

25 PLN
45103

1920 Olsztyn, przekaz pocztowy z Lyck (Ełk) nadany 24.8.20 do Berlina, przekaz na formularzu niemieckim i opłacony niemieckimi znaczkami, po przekazaniu terenów plebiscytowych Niemcom 1 sierpnia 1920, rzadkie.

1 200 PLN
45104

1920 Olsztyn, kartka z Lyck (Ełk) do Niemiec, opłata niemieckimi znakami opłaty, gwarancja.

300 PLN
45105

200 PLN
45106

400 PLN
45107

1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", komplet znaczków ciętych i ząbkowanych.

Fi.1-2A, B
300 PLN
45108

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.760.-, Mi.500 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
650 PLN
45109

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.2520.-, Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
2 000 PLN
45110

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-7B
1 000 PLN
45111

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.2A
30 PLN
45112

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, gwarancja Walocha.

Fi.2A
60 PLN
45113

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.3A
45 PLN
45114

Fi.4A
25 PLN
45115

Fi.5A
54 PLN
45116

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty w odmiennej barwie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.5A MK
400 PLN
45117

1921 Górny Śląsk, kartka z Idaweiche (Panewnik) do Niemiec.

Fi.15, Cp4
50 PLN
45118

Fi.16
80 PLN
45119

1921 Górny Śląsk, list z Beuthen (Bytom) do Niemiec, stempel typu Ei.

Fi.16
70 PLN
45120

1921 Górny Śląsk, kartka nadana 3.02.21 z Branitz (Branice) do Niemiec.

Fi.16, 18, Cp2
30 PLN
45121

1921 Górny Śląsk, kartka z Borek do Niemiec.

Fi.17, Cp4
120 PLN
45122

1921 Górny Śląsk, list polecony z Ujest (Ujazd) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.18, 20, 21
100 PLN
45123

1921 Górny Śląsk, list z Gliwic do Bytomia.

Fi.18, 21
60 PLN
45124

Fi.18, 25
90 PLN
45125

1921 Górny Śląsk, kartka z Eichenau (Dąbrówka Mała) do Katowic.

Fi.19, Cp4
180 PLN
45126

Fi.20
150 PLN
45127

1921 Górny Śląsk - SCHYGLOWITZ (KR.RYBNIK) - Szczygłowice, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 12.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
45128

1921 Górny Śląsk - DOMB (KR.KATTOWITZ) - Dąb, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 7.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
45129

Fi.30-40
1 500 PLN
45130

Fi.30-40
800 PLN