Auction 111. Plebiscites 1920-1922

45051

1920 Górny Śląsk, list polecony z Friedrichshütte (Strzybnicy) nadany 7.9.20 do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.22, 25
200 PLN
45052

1920 Kwidzyn, zestaw znaczków wydania przedrukowego.

Fi.22-25
250 PLN
45053

1920 Kwidzyn, znaczek wydania przedrukowego unieważniony kasownikiem MMarienburga (Malbork), gwarancja Wiatrowski.

60 PLN
45054

Fi.23b
100 PLN
45055

Fi.24
250 PLN
45056

Fi.24
60 PLN
45057

1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Bismarckhütte (Hajduki Wielkie), stempel typ Ba, Gruber 40 EUR.

40 PLN
45058

Fi.25b
80 PLN
45059

1920 Górny Śląsk - LUBIE (OBERSCHL.) - Łubie, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 31 3 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania.

Fi.26
150 PLN
45060

1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Bittkow (Bytków Śląski), stempel typ C, Gruber 45 EUR.

Fi.26, 29
100 PLN
45061

1920 Kwidzyn, seria wydania przedrukowego.

Fi.26-9
220 PLN
45062

1920 Kwidzyn, zestaw znaczków III wydania przedrukowego.

Fi.26-9
300 PLN
45063

1920 Kwidzyn, wydanie przedrukowe, seria kasowana (Fi.180.-) na wycinkach.

Fi.26-29
160 PLN
45064

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.26c
250 PLN
45065

Fi.28
Mi.28III
140 PLN
45066

Fi.28
30 PLN
45067

Fi.28 No
Mi.28K
3 600 PLN
45068

1920 Kwidzyn, seria podstawowa tak zwanego drugiego wydania mediolańskiego, znaczki na wycinkach unieważnione kasownikiem Kwidzyna.

Fi.30-43
320 PLN
45069

1920 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe, gwarancja Schmutz.

Fi.39
500 PLN
45070

1920 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe, znaczek częściowo bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.40
100 PLN
45071

1920 Olsztyn, całostka z nadrukiem pierwszego wydania.

40 PLN
45072

40 PLN
45073

1920 Olsztyn, zestaw 10 całostek dwóch wydań, całostka Cp7 z opłaconą odpowiedzią w dwóch egzemplarzach, jeden z przesuniętym drukiem znaku opłaty, do kompletu brak całostki Cp9.

Fi.Cp1-8, Cp10
1 200 PLN
45074

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.40.-).

Fi.Cp2
30 PLN
45075

1920 Olsztyn, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem pierwszego wydania.

Fi.Cp2
100 PLN
45076

1920 Górny Śląsk, kartka z Karf (Karb) do Niemiec.

Fi.Cp2
50 PLN
45077

1920 Górny Śląsk, kartka z Leschnitz (Leśnica) do Wrocławia.

Fi.Cp2
120 PLN
45078

Fi.Cp3
30 PLN
45079

Fi.Cp3
35 PLN
45080

1920 Olsztyn, dwa sekretniki.

Fi.Cs1, 2
200 PLN
45081

1920 Olsztyn, formularz przekazu pieniężnego.

Fi.Ctp2
120 PLN
45082

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 5 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, nietypowy lekki "schmitzdruck" ramki, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.Dx2
360 PLN
45083

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w barwie czarnej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, gwarancja Walocha.

Fi.GIx2
180 PLN
45084

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w barwie czarnej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.GIx2
160 PLN
45085

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 2 hal. w kolorze brunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof. J.Czajkowskiego.

Fi.I
500 PLN
45086

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 500 PLN
45087

1920 Olsztyn, marginesowa seria znaczków nie dopuszczonych do obiegu, wartości 5, 10 drukowane z walca, wartości 20, 30, 40 drukowane z płyty, technika druku dobrze widoczna na marginesach znaczków, piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.I-V
1 800 PLN
45088

1920 Olsztyn, seria czysta w marginesowych parkach wydania nie dopuszczonych do obiegu, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5, 10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Mikulski.

Fi.I-V
5 000 PLN
45089

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.IIDx2
150 PLN
45090

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx1
160 PLN